Зміст статті
Гранична простота конструкції на плитного чайника ще не означає, що перша модель потрібного об’єму не створить проблем при експлуатації. Щоб він прижився на кухні, справно постачав окропом і радував витонченістю ліній, важливо оцінити потенційного кандидата за багатьма критеріями.
Чайник є у кожній родині, але такий, яким задоволені всі домівники — рідкість. Виробники прагнуть привернути увагу покупця різноманітністю форми, декору та матеріалу. Саме властивості матеріалу визначають і смак напою, і час, який потрібен, аби чайник закипів. Щоб визначитися із вибором, достатньо порівняти кілька популярних матеріалів.
Часто виникає запитання: який чайник краще — емальований чи сталевий? З нержавіючої сталі видає практичного і дбайливого господаря, який не звик кидати гроші на вітер. А все тому, що нержавіюча сталь з високою теплопровідністю. Це скорочує час на закипання води, а отже, знижує витрати енергоресурсу. Крім того, вона хімічно інертна — не окислюється. І стійка до механічних впливів, не впливає на смак води, служить довше за інші матеріали.
За бажанням, можна вибрати модель з глянцевим або матовим поліруванням. Зовнішню поверхню чистять спеціальними засобами, а для видалення накипу користуються універсальним розчином лимонної кислоти.
Чайник, покритий емаллю та прикрашений орнаментом, радує око, створює відчуття тепла та затишку. Емаль нейтральна і не вплине на смак води, поки вона залишається на своєму місці. Перепади температури емалі зі склокераміки не страшні, тоді як випадкові удари протипоказані.
Від механічного на емалі утворюються тріщини та відколи, оголюючи незахищену сталь. А звідси один крок до іржі, яка контактує з водою. Висновок — імпульсивним і рвучким натурам варто подумати про інші матеріали.
Знатна добірка: ТОП 10 мультиварок з хорошими характеристиками
Чайник з алюмінію багато хто вважає не найвдалішим вибором. Вважається, що цей матеріал є небезпечним для здоров’я. Насправді на поверхні такого посуду завжди присутня тонка плівка нерозчинного оксиду металу, яка і служить природним захистом як для посуду, так і для його господаря.
Проте алюміній, який використовують для кухонного начиння, легко деформується від ударів. Якщо деформація торкнулася стінки, виникнуть проблеми із приляганням кришки. А викривлене дно порушує стійкість чайника та перешкоджає контакту з конфоркою. Однак такий чайник дешевий, тому його рекомендують використовувати лише як тимчасовий варіант.
Чайник із чавуну ідеально впишеться в ретро-інтер’єр, крім того, він імпонуватиме любителю тривалих чаювань. Чавун — матеріал, здатний акумулювати тепло: воду для чаю не доведеться підігрівати. Особливості дизайну можна використовувати для створення акценту в інтер’єрі.
Чайник з чавуну важчий за аналогічний посуд з інших матеріалів, його не рекомендують ставити на варильну панель зі склокераміки. А ось у тандемі з газовою плитою він служитиме десятиліттями.
Керамічний на плитний чайник не зіпсує смаку чаю, кави та інших гарячих напоїв, буде служити вишуканою прикрасою кухні. Як і будь-який виріб із кераміки, такий чайник відрізняється крихкістю — його потрібно берегти від ударів. При цьому він здатний зберігати тепло довше за сталевих побратимів, а закипає — значно швидше.
Термостійке скло належить до найбезпечніших матеріалів, а через прозорі стіни видно рівень води — менше ризик поставити чайник порожнім на включену конфорку. За вагою він перевершує моделі зі сталі або алюмінію, але значно поступається чавуну та кераміці. «Мінусів» у скляної моделі лише два — чутливість до ударів об тверду поверхню та неможливість використання на індукційній плиті.
Матеріал та конструкція ручки визначають зручність та безпеку використання чайника. Існує три типи матеріалу, з яких виготовляють ручки чайників:
Матеріал ручки | Переваги та недоліки |
Метал | Не плавиться і не обгоряє, але щоб налити окріп з чайника, потрібно користуватися прихватом |
Термопластик | Стійкий до дії температури, трохи нагрівається під дією високої температури. Такі ручки відрізняють надійність та безпеку в експлуатації |
Силікон | З низькою теплопровідністю, має протиковзний ефект. Використання силіконових накладок на ручки чайників додає свій штрих у дизайн, але ціна такої моделі буде дорожчою за інші чайники |
Якщо чайник надто великий, для закипання потрібно більше часу та енергоресурсів. Якщо обсяг для сім’ї недостатній, його доведеться часто кип’ятити повторно — це також не найкращий вихід. Звідси питання: як вибрати чайник потрібного об’єму? Цей параметр залежить від того, скільки людей потрібно забезпечити чаєм або іншими напоями.
Для обчислення оптимального об’єму рекомендують підсумувати об’єм чашок всіх членів сім’ї та до отриманого результату додати літр. Якщо в сім’ї 4 особи, які користуються чашками місткістю 300 мл, достатньо чайника на 2,5 літри.
На замітку: Кавоварки для дому: рейтинг 10 пристроїв від експертів і поціновувачів
Найнадійнішими вважаються чайники з одношаровим литим дном, йому не страшні перепади температур. Одношарове дно сприяє інтенсивному теплообміну — швидкому закипанню та охолодженню. Тришарове дно уповільнить цей процес, але й холонути такий чайник теж буде повільніше, ніж модель ідентичного об’єму з литим дном.
Різноманітність чайників вражає уяву, кольорова гама та плавні лінії радують око. Проте форма важлива як для естетики, а й комфорту. А точніше, не стільки форма, скільки співвідношення діаметрів: дна чайника та його верхньої частини.
Свисток — класика жанру. Це пристрій, який одягнений на кінчик носика. У момент закипання струмінь пари викличе характерний звук, який нагадає про чайник. Свисток може бути знімною насадкою або підійматися та опускатися за допомогою важеля. У деяких моделях використовується курковий механізм, який рухає насадку-свисток. Курок, який встановлений на ручці чайника, дозволяє розливати чай, тримаючи чайник однією рукою. Така конструкція — запорука зручності та безпеки.
Датчик температури за популярністю поки що поступається свистку. Хоча користь його очевидна. Цінителі чаю знають, як важливо використовувати воду потрібної температури. Щобільше, для різних сортів чаю температура води не буде однаковою. Датчик температури підкаже, чи потрібно підігрівати чай або дати охолонути. А вибираючи модель, яка оснащена вбудованим фільтром, у напій не потраплять шматочки накипу.
Читайте: Як вибрати мультиварку: 7 найважливіших критеріїв, про які має знати кожна господиня
Чайник, який закипає на плиті, справляє враження універсальною місткістю. Для нього немає значення вид конфорки. Насправді це не так: газові, електричні чи індукційні плити висувають свої вимоги до вибору моделі чайника.
Власники газових плит інтуїтивно або з досвіду знають, як вибрати чайник для газової плити.
Конфорці електричної плити для розігріву потрібен невеликий запас часу, а отже, скляні та керамічні чайники можна без побоювань ставити на варильну поверхню. Експерти рекомендують вибирати чайник із дном, діаметр якого відповідає конфорці. В цьому випадку втрати тепла будуть мінімальними.
Крім розміру, важливим є ідеальне прилягання дна до варильної поверхні — для ефективності теплообміну. Будь-які похибки рельєфу зовнішньої сторони дна чайника — це не лише зайві кіловати, а й додаткове навантаження для ТЕНів.
Любителям коктейлів: Як вибрати блендер: 6 особливостей, які спростять покупку
Розігрівання посуду на такій плиті викликає не теплообмін, а явище електромагнітної індукції. Конфорка нічого не гріє: вона створює змінне магнітне поле. Коли на таку конфорку ставлять посуд із феромагнітного сплаву, в ній активізуються струми наведення, які викликають зміну температури — нагрівання. Для індукційних плит експерти рекомендують використовувати спеціальний посуд, на дні якого є спеціальна позначка — зображення котушки.
Крім того, можна використовувати чайник із нержавіючої або емальованої сталі. Він теж грітиметься, але трохи повільніше адаптованої моделі. Причиною такої різниці є багатошарова будова дна чайника для індукційної плити. Між шарами сталі розташована пластина з міді або алюмінію, яка прискорює нагрівання та забезпечує рівномірність розподілу тепла. А от чайники з алюмінію, скла або кераміки залишаються холодними. Для плити такого типу вони не підходять.
Незалежно від вибору моделі чайника, важливо правильно доглядати його, не допускати відкладення шару накипу. Якщо він все ж таки з’явився, можна використовувати спеціальні засоби або розчин лимонної кислоти. Він очистить стіни та не пошкодить внутрішню поверхню. Зовні чайник миють м’якою губкою, а для видалення стійкіших плям використовують невелику кількість питної соди. Дотримуючись кількох нескладних правил, завжди можна вибрати чайник, який стане втіленням тепла та затишку на кухні.
Є до чого придивитися: Рейтинг мікрохвильовок у 4 категоріях: 12 моделей, які гідні стояти на кухні
Вам сподобалася стаття?
Топ - 10 новин
Останні новини
Принцип роботи кондиціонерів — 2 основні компоненти та особливості моделей
Розберемо принцип роботи, розглянемо компоненти системи та дізнаємося, як різні типи справляються з підтриманням оптимальної температури в приміщенні.
Як вибирати фрукти та овочі — на прикладі 11 популярних плодів
Перед вами 11 овочів і фруктів, кожен смачний і корисний. Розповідаємо, які ознаки говорять, що вони соковиті та стиглі.
Як вимкнути телеметрію в Windows 10 і 11 — зміна налаштувань системи та 3 утиліти
Windows любить шпигувати. Можливо, операційна система робить це з добрими намірами: щоб пропонувати товари, які можуть зацікавити користувача. З іншого боку, виряджання великих обсягів інформації з комп'ютера — це зайве навантаження на складники, зниження швидкості ПК.
Як вибрати ноутбук для роботи від 3 провідних виробників
Вибір ноутбука для роботи вимагає серйозного підходу, оскільки від характеристик техніки залежить ефективність співробітника та комфорт при вирішенні нагальних завдань. Провідні виробники пропонують дивовижний асортимент офісних лептопів. Розберемося, як вибрати гідний екземпляр
Як вибрати ноутбук для програмування — гайд з 6 розділів
Щоб ноутбук справлявся з поставленими завданнями та не глючив, потрібно приділити увагу грамотному вибору техніки. Для програмування особливої продуктивності не потрібно, але є свої нюанси. Читайте далі, та все дізнаєтесь.
Підключення DualSense до ПК — 3 способи використання
У статті, крім способів підключення, перелічені ігри, доступні для DualSense. А також поради щодо використання функції Remote Play.
ТОП 10 смартфонів з великим екраном, які поєднують у собі стиль та продуктивність фаблетів
Великий екран не розкіш, а потреба. Розглянемо ключові характеристики фаблетів, які визначають якість візуального сприйняття та функціональність.
Який аерогриль кращий ТЕН або галоген — 5 характеристик для порівняння
Популярні аерогрилі з ТЕНом та з галогеновою лампою. Перші надійні, рівномірно розподіляють тепло. Другі швидко нагріваються та енергоекономні. Занурюючись у деталі, розглянемо різницю між ними, щоб знайти оптимальне рішення для вашої кухні.
Як вибрати підставку для ноутбука — 3 слушні поради
Ключові фактори, щоб вибрати одну — найзручнішу для продуктивної роботи.
Як вибрати відеореєстратор — розуміємося на 7 основних характеристиках
Відеореєстратор — наші очі та пам'ять на дорозі. Щоб фіксоване їм приносило користь, важливо вибрати не аби який.
Немає коментарів