Зміст статті
Рівномірно просмажені тости на сніданок люблять діти та дорослі. Їх їдять з маслом, медом чи шоколадною пастою. А щоб тости вдавалися на славу, і з’являлися на столі не час від часу, а щодня, без спеціалізованого пристрою на кухні не обійтися. Як вибрати тостер для дому? Які показники необхідно враховувати при купівлі цього побутового електроприладу?
Якщо врахувати вартість тостерів, які виробляють відомі бренди, таке питання не виглядає риторичним. Тост — не більше ніж шматочок хліба, який підсушили або обсмажили без додавання олії. Тости корисніші за хліб, засвоюються швидше, ідеально гармонують з маслом, м’яким сиром, джемом і медом. Чи може сковорода замінити тостер? Без сумніву! Але лише за умови, що господині доведеться відкласти інші справи та зайнятися тостами, стояти біля плити та стежити за рівномірністю золотистої скоринки на кожному шматочку.
Але ранок — це завжди цейтнот, а тостер — якраз такий електроприлад, який не лише підсмажить хліб, а й своєчасно відключить нагрівання, не дозволить скибочки підгоріти. Якщо сім’я придбала прилад з розширеним набором функцій, тостер зможе готувати бутерброди, підігрівати булочки, розморожувати хліб або піцу. А це означає, що він точно не буде припадати пилом на полиці: на кухні йому завжди знайдеться робота!
Перші моделі електричних тостерів з’явилися межі XIX- XX століть і були далекі від досконалості сучасних моделей. У ранніх приладів для підсмажування хліба була лише одна опція — нагріву. Сьогодні на ринку присутні три різновиди тостерів:
Види тостерів | Конструктивні особливості | Особливості роботи |
Механічні | Не оснащені таймерами чи термодатчиками | Дешевше інших, але потребують візуального контролю готовності |
Напівавтоматичні | Забезпечуються термостатичними вимикачами | Визначають готовність тостів за температурою розігріву продукту |
Автоматичні | Устаткуються термодатчиками та таймерами | Дозволяють задавати потрібний режим для бажаного підсмажування тосту |
Читайте: Кавоварки для дому: рейтинг 10 пристроїв від експертів і поціновувачів
Як вибрати тостер за споживаною потужністю? Цей параметр побутових тостерів становить від 600 до 2000 Вт. Чим більше електроенергії споживає такий пристрій, тим швидше він підрум’янить скибочки хліба. Однак, вранці в кожному будинку працює ще кілька пристроїв, що споживають електроенергію: праска, фен, електрочайник. Щоб уникнути перевантажень у мережі, експерти рекомендують вибирати для домашнього використання тостери, потужність яких становить 800-1200 Вт.
Потужність нижче цих параметрів не забезпечить потрібного температурного режиму і скибочки не набудуть рум’яної скоринки, внутрішня частина стане жорсткою.
Тости заведено подавати відразу після приготування, доки вони не охололи. Щоб скибочок підсмаженого хліба вистачило всім, при виборі приладу рекомендують звернути увагу на кількість відділень. Разом із потужністю цей критерій визначатиме продуктивність пристрою. Ось які варіанти пропонують виробники:
У побутових тостерів найчастіше два типи завантаження — горизонтальний і вертикальний. Функції моделей з вертикальним завантаженням обмежені підсмажуванням або підсушуванням скибочок хліба. Обмеження функціональних можливостей компенсується компактними габаритами пристрою, що є важливим, якщо на кухні немає зайвого місця.
Тостери з горизонтальним завантаженням радують різноманітністю функцій. У робочій камері такої моделі розігрівають булочки та круасани, що встигли зачерствіти. Готують сендвічі та інші види гарячих бутербродів, печуть пиріжки, розморожують та доводять до потрібної температури заморожену випічку.
На замітку: Шнекова соковичавниця: рейтинг 5 моделей, які заслуговують на овації
Тип нагрівального елемента не тільки впливає на продуктивність. Від нього залежить надійність та простота в обслуговуванні такого приладу. Найчастіше виробники використовують у тостерах нагрівальні елементи трьох типів:
Можливість регулювати температуру та ступінь прожарювання хліба важлива для всіх, хто не уявляє сніданку без підрум’янених хрумких тостів. Залежно від типу керування ці параметри задаються механічним руків’ям перемикання термостата або за допомогою панелі керування з електронним кнопковим керуванням. Найбільша кількість різних ступенів прожарювання та вибору температури передбачена у моделей з додатковими функціональними можливостями.
Крім температури, на ступінь прожарювання впливає час знаходження тосту в робочій камері. Співвідношення температури та часу обсмажування може відрізнятися від цифр, вказаних в інструкції — доведеться трохи поекспериментувати.
Моделі, що мають кілька робочих відсіків, дозволяють встановлювати різну температуру в кожному — щоб усі члени сім’ї отримали до сніданку свої улюблені види хліба: від золотистих грінок до підсушених скибочок.
Це перше, що оцінює покупець, котрий порівнює кілька моделей тостерів. Можливі варіанти — пластик, алюміній або сталь.
Це не означає, що пластик завжди поступається металу! У преміальних лінійках від відомих брендів такий вибір цілком виправданий завдяки використанню екологічно безпечних матеріалів, стійких до нагрівання.
Варто знати: Як вибрати мультиварку: 7 найважливіших критеріїв, про які має знати кожна господиня
Існують конструктивні особливості, які дозволяють на етапі візуальної оцінки зрозуміти, чи варто купувати тостер конкретної моделі. Експерти радять звернути увагу на кілька важливих нюансів:
Весь асортимент моделей тостерів оснащено механічною або електронною кнопковою системою керування — включення та вимикання, регулювання температури, зміни режиму роботи.
Моделі з механічним керуванням оснащені поворотними вимикачами, кнопками або важелями. Такий підхід забезпечує високу надійність за бюджетної вартості. Проте тостери з преміального сегмента також відрізняються вінтажними елементами управління, що дозволяє внести особливу вишуканість до дизайну приладу. Крім того, моделі з механічним керуванням можуть доповнюватися приладами аналогової індикації — шкалою зі стрілкою.
Використання електронного кнопкового управління зустрічається у середньо цінових моделях у розширеному функціоналі. Електронні панелі, доповнені рідкокристалічними екранами, дозволяють вибирати режим роботи, активувати або відключати нагрівальний елемент в одній камері, задавати температуру.
Любителям похрумтіти: Як вибрати тостер: 8 важливих критеріїв для тих, хто в пошуку
Виробники прагнуть удосконалювати кожну нову модель, розширюють набір доступних функцій. Як вибрати тостер для хліба, не переплачуючи за додаткові «фішки», які ніколи не знадобляться? Серед додаткових, але актуальних не для всіх, опцій.
Які з цих опцій будуть корисні — кожен вирішує для себе індивідуально. При цьому такі розширення функціонала дублюють можливості духовки. Цілком очевидно, короткочасне використання тостера для розігріву однієї булочки або жмені сухариків вимагатиме менше електроенергії, ніж досягнення того ж результату в духовці.
Як правильно вибрати тостер? Кожна сім’я має свої вимоги, звички, кулінарні уподобання. А це означає, що універсальними залишаються вимоги до якості та безпеки приладу. Навіть випадково куплений або подарований тостер з мінімальним набором функцій може служити багато років, дозволяючи готувати ідеальні тости для всієї родини, якщо його використовують грамотно. Не слід забувати, що у цієї категорії свої вимоги до безпечної експлуатації. Вони розраховані на короткочасну роботу, після чого мають повністю охолонути.
До відома: Рейтинг мікрохвильовок у 4 категоріях: 12 моделей, які гідні стояти на кухні
Вам сподобалася стаття?
Топ - 10 новин
Останні новини
Який фотоапарат краще купити фотографу-початківцю — 6 критеріїв вибору
Оптимально, коли технічні можливості камери на одному рівні з навичками користувача. Занадто складну техніку брати новачкові не варто. Функціонал бюджетних моделей теж дозволяє робити знімки виняткової якості, при цьому не доводиться занадто витрачатися при покупці.
Як скинути пароль Windows 11 або замінити на новий — 6 варіантів
Зникнення пароля — не вирок операційній системі. Існує кілька методів оминути авторизацію. Із завданням можна впоратися, навіть якщо немає відповідей на контрольні запитання та контактів для отримання коду безпеки.
ТОП 10 електричних варильних панелей — огляд та поради щодо вибору
Допоможемо розібратися в різноманітності пропозицій та вибрати оптимальне рішення для своєї кухні.
Олива з молібденом — плюси та мінуси, 6 аргументів «за» і «проти» застосування
Його розглядають як спосіб поліпшити роботу двигуна і продовжити термін коштом антифрикційної добавки. Розберемося, як саме молібден впливає на мотор, які дає переваги та таїть недоліки.
Як перевірити кросівки Адідас на оригінальність — 5 порад
Варто прочитати, щоб не потрапляти на виверти шахраїв.
ТОП 9 телефонів до 10000 грн — чи виправдовують вони свою вартість
Економлячи на вартості, чи не втрачаємо в продуктивності? Тут огляд 9 моделей.
Який комп’ютер купити дитині для школи — 5 ключових факторів правильного вибору
Вимоги: щоб справлявся з навчальними завданнями та підходив для розваг. Розглянемо 5 аспектів.
Зволожувач повітря — користь і шкода за 7 критеріями
Обговорюємо «підводні камені» зволожувача. Ви з нами?
Яка пральна машина краще Samsung чи Bosch — зіставляємо 5 параметрів
Німецький і південнокорейський виробники надійні та невибагливі. Але є нюанси. Ось їх піднаготна.
Порівняння камер смартфонів та фотоапаратів — 3 базові критерії
Настав час визначитися — портативність чи оптична перевага!
Немає коментарів