Зміст статті
Простота чи швидкість: м’ясорубка ручна чи електрична? — ось у чому питання! Розберемося, чим вони відрізняються та чим схожі.
Користуючись ручною м’ясорубкою, простіше контролювати консистенцію фаршу, хоча доводиться докладати зусиль, щоб перекрутити м’ясо. Іноді це досить довго. Іноді клопітно: якщо шматки жилаві, вони забивають вал, ножі та сітку.
В електром’ясорубки вал приводиться в дію внаслідок електродвигуна. У зв’язку з цим перекручування м’яса помітно прискорюється за мінімально докладених зусиль. Пластини з нержавіючої сталі витримують навантаження. Гострі ножі швидко подрібнюють величезні обсяги м’яса. Часто в комплекті до пристрою додаються різні насадки, які допомагають готувати різноманітні м’ясні та овочеві страви. У ручних моделях їх немає.
Ці лише візуальні відмінності. Ключові аспекти зовсім в іншому, тому є сенс зіставити девайси за низкою критеріїв.
Варто знати: Як вибрати чайник для плити: 7 важливих нюансів, які не можна не врахувати
За параметром визначають, скільки м’яса здатна перекрутити м’ясорубка за певний проміжок часу. У цьому плані механічний прилад менш продуктивний — не більше 20 кг/годину.
Щоб подрібнити більше м’яса, знадобиться електром’ясорубка. Що більша її потужність, то швидше вона справляється з роботою за певний проміжок часу.
Показники продуктивності електром’ясорубки:
Потужні м’ясорубки швидко перемелюють тверде та жилясте м’ясо, хрящі. На виході виходить гладкий та однорідний фарш.
Перш ніж зайнятися м’ясом, механічну м’ясорубку потрібно надійно зафіксувати на стільниці, щоб не крутилася. Потім прокручувати ручку та одночасно наповнювати горловину шматками. Іноді це важко. Навіть у тренованої людини рука втомлюється від постійного обертання ручки. Коли м’ясо жирне, його молоти ще складніше. Потрібно докладати більше зусиль.
Щодо електром’ясорубки, для роботи достатньо увімкнути прилад до електромережі та натиснути кнопку на корпусі. Залишається лише штовхачем проштовхувати продукти всередину приймача. Жодних зусиль докладати не потрібно. З клопоту — тільки миття деталей після завершення помелу.
Гідний список: Шнекова соковижималка: рейтинг 5 моделей, що заслуговують на овації
Ручна м’ясорубка розрахована лише на помел м’яса. У комплекті може бути кілька решіток, що дозволяють регулювати фракцію фаршу. У наборі до неї передбачено додаткову насадку для ковбасок.
Електром’ясорубки функціональніші. Крім насадки для приготування домашньої ковбаси, є різні терки, насадки для різання та шаткування. Деякі з них з соковижималкою. Для зручності, деякі виробники вбудовують у корпуси приладів відсік для зберігання насадок. Він компактний, але ергономічний.
Ручна за ціною близько ста доларів, електрична, з дешевих, у 4 рази дорожча. Чим оснащеніша модель, тим вища її вартість. Наприклад, за м’ясорубку Bosch MFW3X18W доведеться розщедритися в межах 8,5 тисяч гривень — ціна навесні 2024 року. Має потужність 2000 Вт. Здатна переробити 2,5 кг продукції за хвилину. Оснащена насадками для ковбасок, томатів та ягід. Є соковитискач для цитрусових і шнековий, а також терка-ломтерізка і тертка-шатківниця.
Читайте: Рейтинг мікрохвильових печей у 4 категоріях: 12 моделей, які гідні стояти на кухні
Серед переваг:
Серед недоліків:
На замітку: Що краще — кондиціонер або вентилятор: 11 факторів, що порівнюються
Плюси:
Недоліки:
У пошуках відповіді на питання, яка м’ясорубка краще — ручна чи електрична, висновки у таблиці:
Ручна м’ясорубка | Електром’ясорубка |
Якщо використання м’ясорубки планується рідко або для мінімальних обсягів м’яса | Необхідно обробити великі обсяги м’яса |
Немає доступу до електроенергії або необхідна портативність | Потрібна швидкість та ефективність |
Цінується простота та надійність без зайвих функцій | Потрібен універсальний кухонний інструмент для подрібнення, шаткування, приготування ковбас |
Хочеться мати повний контроль над процесом подрібнення, включаючи швидкість та консистенцію фаршу | У перевагах мінімізувати фізичні зусилля під час приготування їжі |
Якщо є можливість витратитись на функціональний і продуктивний прилад, варто звернути увагу на електром’ясорубку. Коли готувати багато не доводиться, можна обійтися механікою. При виборі варто вивчити можливості пристрою, оцінити функціонал, звернути увагу на фірму. Серед відомих виробників електричних м’ясорубок: Bosch, Moulinex, Gorenje. Популярні — Ardesto і Tefal.
Цікава стаття: Холодильник Bosch або Samsung — порівняння за 8 критеріями
Вам сподобалася стаття?
Топ - 10 новин
Останні новини
Як перевірити кросівки Адідас на оригінальність — 5 порад
Варто прочитати, щоб не потрапляти на виверти шахраїв.
ТОП 9 телефонів до 10000 грн — чи виправдовують вони свою вартість
Економлячи на вартості, чи не втрачаємо в продуктивності? Тут огляд 9 моделей.
Який комп’ютер купити дитині для школи — 5 ключових факторів правильного вибору
Вимоги: щоб справлявся з навчальними завданнями та підходив для розваг. Розглянемо 5 аспектів.
Зволожувач повітря — користь і шкода за 7 критеріями
Обговорюємо «підводні камені» зволожувача. Ви з нами?
Яка пральна машина краще Samsung чи Bosch — зіставляємо 5 параметрів
Німецький і південнокорейський виробники надійні та невибагливі. Але є нюанси. Ось їх піднаготна.
Порівняння камер смартфонів та фотоапаратів — 3 базові критерії
Настав час визначитися — портативність чи оптична перевага!
Как определить ревизию DualSense PS5 по 3 заводским маркировкам
Корисні поради для геймерів.
Як обрати ноутбук для школяра — 10 пізнавальних підказок
Розсіюємо сумніви в питаннях вибору для спантеличених батьків.
Де зберігати овочі та фрукти влітку: 11 правил, щоб не псувалися
Викладаємо козирі.
Принцип роботи кондиціонерів — 2 основні компоненти та особливості моделей
Розберемо принцип роботи, розглянемо компоненти системи та дізнаємося, як різні типи справляються з підтриманням оптимальної температури в приміщенні.
Немає коментарів