Зміст статті
Мультиварка часто рятує, оскільки «вміє» варити супи та каші без постійного нагляду. Вона тобі й казан для плову, і пароварка, і йогуртниця, і хлібопічка. Як то кажуть, один у полі воїн.
Розбираємось, як вибрати мультиварку, щоб збіглися наші бажання та можливості. Беремо до уваги 7 параметрів, які визначають потужність та функціонал пристрою. Але спочатку трохи теорії.
Це багатофункціональний девайс для приготування страв в герметично закритій місткості. Прототипом програмованого електроприладу стала модель електричної рисоварки, яку розробили в Китаї ще в сорокових роках минулого сторіччя. Пристрій, що не має і десятої частини опцій сучасної мультиварки, швидко завоював популярність у країнах Південно-Східної Азії.
Поширена помилка багатьох господарок полягає у використанні обмеженої кількості функцій пристрою, які передбачили конструктори. Насправді мультиварка допомагає:
Мультиварки популярні у всьому світі, їх виробляють найвідоміші бренди побутової техніки. При цьому кожен з таких пристроїв складається зі стандартного комплекту елементів:
Крім того, в комплекті поставляється термостійка пластикова лопатка і розливна ложка, а також сито для пароварки та барвистий буклет з рецептами.
Гідні моделі: ТОП 10 мультиварок з хорошими характеристиками
Тип пристрою | Особливості приготування їжі |
Класика | Процес здійснюється при нагнітанні атмосферного тиску під закритою кришкою. Ця особливість не прискорює та не уповільнює приготування їжі |
Скороварка | Надлишковий тиск та температура понад 100°C під герметичною кришкою прискорює процес готування |
Повільноварка | Теплова обробка здійснюється за мінімальних температур, триває до кількох годин, імітуючи режим російської печі |
Відчутною перевагою скороварки є економія часу на приготування страв, а ось використання повільноварки, завдяки заощадливому температурному режиму, дозволить зберегти поживну цінність продуктів. Для користувачів, які поки не відчувають внутрішнього прагнення до експериментів, оптимальним вибором стане класичний тип мультиварки. Такий прилад ідеально готує безліч страв та зберігає їх звичний, знайомий смак.
Пізнавальна стаття: Як вибрати електропіч: 9 важливих критеріїв
Вибір оптимального типу мультиварки — лише перший крок. Існує чимало інших критеріїв, які дозволять зрозуміти, чи влаштовує господиню конкретний кухонний девайс або доведеться шукати аналог з іншими характеристиками.
Місткість чаші становить від двох до десяти літрів. Найбільш універсальними вважаються п’ятилітрові. У таких середньостатистична родина готує про запас супи та гарніри.
Розумно при виборі оптимального розміру все ж таки враховувати бажану кількість порцій готової страви.
В цьому випадку:
Деякі виробники в паспорті пристрою вказують не робочий, а повний об’єм чаші. Різниця між цими параметрами становить близько літра.
Для виготовлення чаші мультиварки виробники використовують метали на основі алюмінію або нержавіючу сталь. Чаші з алюмінію краще. Вони прогріваються швидше і рівномірніше за сталеві аналоги. Не менш важливим є вибір типу антипригарного покриття, оскільки у кожного виду є свої слабкі та сильні сторони.
Тефлон коштує дешевше за кераміку, відмінно справляється зі своїм завданням, але не відрізняється стійкістю до механічних пошкоджень. Таке покриття «травмується» навіть при використанні пластикових лопаток, тому консультанти в магазинах часто рекомендують придбати силіконові аксесуари.
Кераміка менш уразлива до дотиків пластикових ложок та лопаток. Однак вимагає обережності при митті: при ударах на стінках утворюються відколи покриття. Крім того, чаша з керамічним покриттям від миття в посудомийній машині стає непридатною.
А ось вибір матеріалу корпусу важливий лише з погляду дизайну та особистих уподобань покупця. Корпус з нержавіючої сталі виглядає солідно та гармонійно вписується в лаконічний інтер’єр кухні. На цьому переваги закінчуються, оскільки дорожчий матеріал корпусу не здатний вплинути на якість та смак їжі. Якісний пластик коштує дешевше, отже, вибір на користь такого корпусу буде економічно виправданим.
Однак при роботі кухонний гаджет не повинен видавати стороннього запаху, викликаного нагріванням низькоякісного полімерного матеріалу. Цей ефект все ще зустрічається у продукції найдешевшої цінової категорії. Від покупки такої мультиварки краще утриматись.
Читайте: Як вибрати тостер: 8 важливих критеріїв для тих, хто в пошуку
Потужність впливає на нагрівання та час, необхідний для приготування. Проте, на тимчасові показники ефективності впливає не лише споживана потужність, а й об’єм чаші. Чим більше їжі потрібно готувати, тим вищою має бути потужність приладу. Саме тому порівнювати мультиварки за потужністю варто лише за умови однакового корисного об’єму місткості для приготування їжі.
У більшості випадків, трапляється таке співвідношення:
Тут можливі лише два варіанти: трубчастий електричний нагрівач (ТЕН) або індукційна котушка, що дозволяє нагрівати тільки чашу, поміщену в теплоізолювальний корпус. Переваги ТЕНів полягають у доступній вартості пристроїв загалом. А рівномірне прогрівання страв здатні забезпечити моделі, в яких ТЕНи вмонтовані не тільки в дно, але також присутні в стінках і кришці.
Вибір індукційної мультиварки можна вважати інвестицією в економію електроенергії, оскільки така модель забезпечує раціональне споживання потужності за мінімальних її втрат.
Те, наскільки щільно вона закривається і легко відкривається, залежить дотримання режиму готування та безпека експлуатації електроприладу. Експерти рекомендують звернути увагу:
До слова: Рейтинг мікрохвильовок у 4 категоріях: 12 моделей, які гідні стояти на кухні
Панель керування може розташовуватися на кришці, а також на боковій стороні приладу.
Менш поширені моделі, в яких панель з кнопками управління винесена на кришку і розташована під невеликим кутом. До відвертих «мінусів» експерти відносять наявність тьмяного дисплея та складного меню. Цифровий екран має бути досить контрастним та максимально інформативним.
Стандартні моделі середнього цінового сегмента пропонують користувачеві до десятка різних режимів. Проте багато й таких, у програмі яких режимів є кілька десятків. Серед стандартних: варіння, тушкування та приготування страв на парі. А також режими приготування каші та плову, смаження.
Якщо у програмі пристрою закладена можливість випікання кексу, смаження у фритюрі або приготування домашнього джему, ці особливості в рази підвищують вартість. Чи потрібно це господині — це індивідуальні уподобання.
Крім безлічі корисних режимів, що рідко використовуються, виробники наділяють мультиварки додатковими опціями:
Не варто засмучуватися, якщо в моделі, яка підходить за іншими параметрами, не передбачено функції віддаленого керування зі смартфона. По суті, вона дублює можливості відкладеного старту, оскільки помістити продукти в чашу все одно потрібно за кілька годин до початку готування.
Потрібна мультиварка, чи ні — залежить від багатьох об’єктивних і суб’єктивних факторів: наявності вільних коштів, бажання та можливості розбиратися в технічних характеристиках нового пристрою.
У статті розібралися, як обрати хорошу мультиварку. Резюмуючи, все зводиться до того, що при покупці мультиварок та інших кухонних гаджетів оптимальним вибором стане продукція середнього цінового сегмента відомого бренду. Вона вивірена за золотими стандартами.
Кавоманам на замітку: 5 найкращих вбудованих кавомашин
Вам сподобалася стаття?
Топ - 10 новин
Останні новини
Гаджети — плюси та мінуси: 6 аспектів, за допомогою яких вони впливають на наше життя
Розмірковуємо про гаджети — це зручність чи залежність?
Перевірка справжності фенів і стайлерів Dyson — 5 порад, щоб не витратити гроші даремно
Викриваємо підробки: ваш Dyson — справжній чи ні?
Як перевірити Lego на оригінальність — 3 підказки не потрапити на підробку
Розберемо ключові відмінності оригінального Lego від підробки та дамо практичні поради щодо вибору.
ТОП 5 мережевих шурупокрутів для побутового та професійного використання
Без електроінструментів важко уявити будівельні чи ремонтні роботи. Наявність сучасного шурупокрута — це можливість швидко впоратися з шурупами та саморізами. Провідні виробники пропонують потужні, ергономічні та надійні моделі.
ТОП 10 телевізорів Samsung, які варто купити у 2025 році
В огляді 10 представників LED та QLED модифікацій, які мають на висоті якість зображення, звуку та ігрових режимів.
Що краще — епілятор або віск: проводимо паралелі за 4 пунктами
Заглибимося в особливості використання кожного методу, щоб оцінити ефективність і доцільність.
ТОП 10 телевізорів 4К — яку модель купити в 2025 році
Технології зробили крок вперед. Ними оснастили найкращі панелі з 4К, які сьогодні є на ринку.
ТОП 10 телевізорів 65 дюймів — найкращі моделі престижних брендів
Телевізор з діагоналлю 65” буде доречний у вітальні або просторій спальні. Його розміри дозволяють насолоджуватися якісним контентом. Розбираємось з продукцією ТОПових виробників, вибираємо найкраще.
Електробритва Philips — яку вибрати з 5 серій виробника
Бренду Philips більше ніж 100 років. За час існування компанія кілька разів змінювала сферу діяльності. Виробництво електробритв — один з важливих напрямків, починаючи з 1930-х років минулого століття. Читайте про лінійки продукції, на які ділиться асортимент у наші дні.
Рейтинг електробритв Philips з 10 моделей
Бритви Philips асоціюються з високою якістю продукції. Однак різноманітність моделей може ввести у ступор навіть досвідченого покупця. Читайте вибірку з 10 електробритв, де представлені всі серії виробника: від преміальної до бюджетної.
Немає коментарів