Зміст статті
Телефони в межах 10 тисяч гривень за порівняно низької ціни пропонують базовий функціонал для повсякденних завдань. Вони поступаються флагманам у продуктивності, проте хороші для дзвінків, повідомлень, перегляду контенту в інтернеті. У цих пристроях скромні, але енергоефективні процесори, які помірно витрачають заряд.
Якість камер у бюджетних моделях звісно ж поступається флагманам. Проте вийде знімати при хорошому освітленні. Багато моделей з подвійними або потрійними модулями, а це додаткові можливості для фотографії.
Варто купувати бюджетні смартфони, якщо потрібні для читання, серфінгу в інтернеті та дзвінків. Вони підходять для дітей і підлітків, яким не потрібні преміальні функції, а важливими є зв’язок, навчання та розваги. Бюджетні моделі часто беруть як тимчасове рішення — коли зламався або загубився основний девайс.
Багато в чому такі смартфони дійсно виправдовують свою вартість. За суму до 10 000 грн користувач отримує функціональний апарат без значних надмірностей і потужних характеристик, властивих дорогим моделям. Однак компроміси неминучі: продуктивність, якість камери, матеріали корпусу на середньому рівні. Якщо це не критично, тоді ціна і можливості цілком прийнятні.
Розглянемо девятку найкращих смартфонів до 10000 грн, аналізуючи їхні сильні та слабкі сторони.
Ця «темна конячка» виробництва китайської TECNO за характеристиками збігається зі сподіваннями прагматичних користувачів. Звичайно, хотілося б процесор Qualcomm з родоводом племені SnapDragon, але бюджетний сегмент мобільних пристроїв усипаний MediaTek серії G99 в декількох варіантах виконання. Цим і будемо задовольнятися.
Вбудований акумулятор на 7000 мАг, за порівняно невеликої вартості, має спокусливий вигляд. Версія телефону Tecno Pova Neo 6 8/256 з урахуванням знижки за вельми привабливою ціною. Та ще й з річною гарантією!
Описи параметрів апарату буквально рвуть очі, з якого боку упаковки не глянь. Телефон постачається в невеликій коробочці з якісною поліграфією. Вона обтягнута захисною плівкою, є також пломба. З торця упаковки вказані дані по IMEI телефону і дата його виробництва. Усередині сам апарат, зарядний пристрій на 33W (підтримує різні режими швидкого заряду) і кабель довжиною 1 метр. Він білий, з роз’ємами Type-C і USB-A. Захисна плівка на екран є, але не наклеєна, прозорий чохол теж додається.
Tecno Pova 6 Neo здатний визначати свою, рідну, зарядку. А сторонні, що потужніші, — ігнорує і потужність пристрою на екрані не показує. Однак більше 9В і 2.5А не підтримує. А це всього лише 22.5 Вт. Режим низькотемпературної зарядки йде зниженим струмом. Передбачено роздільний слот на три карти — дві сімки й одну microSD. Номери сім карт підписані, тому переплутати не вийде куди яку першу або другу вставляти.
Самсунг вражає зовнішнім виглядом і тактильними відчуттями. Оцінюючи їх, параметри відходять на другий план. Корпус на перший погляд здається скляним, у нього характерний блиск. Насправді це пластмасовий глянець, який збирає на собі відбитки. Шкода, що доводиться ховати таку красу під чохлом. Куточки закруглені, не випираються, тому смартфон комфортний у руках.
Батарея 5000 мА тримає заряд два дні. Можна музику послухати й на Ютубі посидіти, дзвонити та часто перевіряти месенджери. Телефон підтримує NFC, який відмінно бере через чохол. Працює на 13-му Андроїді. Екран на 6.5 дюйма, приємний для перегляду відео, ігор та серфінгу в соціальних мережах.
Важить 195 грамів, у нього кілька камер. Під час нічного знімання фото виходять чіткі, за хорошого освітлення — соковиті. Сканер відбитка пальця захований у кнопці ввімкнення, ним користуються за бажанням. У комплекті до Samsung Galaxy A24 додаються скріпка для витягання лотка з сім-картою, інструкції, кабель для синхронізації type-C білого кольору. Блок зарядки та чохол доведеться докуповувати окремо.
Схожий на Айфон із трьома камерами «ПРО» серії. У нього соковита палітра кольорів пластикового корпусу: помаранчевий, чорний, бузковий. Дизайн помітний, покриття матове з шорстким напиленням. Логотип бренду розташований внизу, не впадає в очі. Працює на Андроїді 11 версії. Є режим енергоощадження, акумулятор незнімний.
Діагональ Blackview A95 Aurora — 6,528″. HD екран в міру яскравий, у синій колірній гамі, від якого втомлюються очі при тривалому перегляді. Для розблокування варто до нього доторкнутися і через секунду він неспішно активується. Оперативної пам’яті 8 Гб. Фронтальна камера на 8 Мп, задня — 20 Мп. Динамік розташований внизу, звучить добре, але не все-таки гучність посередня. Праворуч передбачена кнопка ввімкнення і гойдалка гучності. Продуктивність характеризується 4-ядерним процесором і 4 ГБ оперативної пам’яті. Обробляє завдання без затримок і лагів при помірних навантаженнях.
У комплекті йде скріпка у формі усміхненої пики, швидка зарядка на 18 Ватт, кабель USB і Type-c. У конверті до Blackview знаходяться документи та інструкція із застосування. Симлоток довгий, комбінований для двох сім-карток і флешки. Мультитач на 9 торкань. NFC тут немає. Підтримує максимум 4G.
У Alcatel хороша репутація наднадійного апарату стосовно зв’язку, хоча й не найпотужніші параметри. Дисплей на 5 дюймів, з роздільною здатністю 480х960 пікселів. Екран — так собі, проте для роботи, повідомлень у месенджерах та перегляду фото/відео більш ніж достатньо.
ОС Андроїд Go являє собою «полегшену» версію для смартфонів з не дуже потужним залізом. Цілком нормальна — це можна оцінити, покрутивши меню і запустивши кілька додатків.
У телефоні дві камери. Фронтальна на 2 мпікселів і основна зі світлодіодним спалахом на 5 Мп. Фотографуючи в денний час, картинка хороша, а для нічного фільмування дешева камера не підходить, вдалі кадри не виходять.
Комплект постачання наймінімальніший: зарядний пристрій з тонким ламким проводом і такої ж якості гарнітура. Навіть дата-кабелю micro-USB немає в коробці.
Продуктивності 4-ядерного процесора MediaTek MT6739 при тактовій частоті 1.28 ГГц цілком достатньо, щоб посидіти в інтернеті. Ігри не потягне. Радує в Alcatel 5033D наявність двох сім-карт. Щоправда, підтримується формат тільки nano-Sim. Карта пам’яті, як зазвичай, microSD. Акумулятор знімний, за форматом подовжений, як у кнопкових рішеннях.
TCL 30 тоненький, міцний. Матова спинка не залишає відбитків, зручна в руці, не ковзає. Бічні грані глянцеві, легко дряпаються, тому доведеться надіти на корпус накладку.
Екран 6,7-дюймовий, з AMOLED-дисплеєм і фірмовою фішкою NXTVISION. Вона робить зображення чіткішим, контрастнішим і яскравішим. Оснащена крутими стереодинаміками та акумулятором на 5010 мАг. Камера з трьох модулів: головний (50 Мп), макро (2 Мп) і датчик глибини (2 Мп), фронтальна камера 8-мегапікселів. Є вбудовані функції для обробки фото. Автофокус при хорошому освітленні спрацьовує швидко і не промахується. При поганому — різкість знижується, але отримати більш-менш нормальний кадр все одно можна. Відеознімання на рівні бюджетних смартфонів, чудес очікувати не варто.
Процесор MediaTek Helio G37 — з дешевих, 12-нанометровий, доповнений графікою PowerVR GE8320. TCL оснащений 4 ГБ оперативної пам’яті та 64 ГБ вбудованої, яку можна розширити картою microSD. Потужність радіомодуля вища за середню: у ліфті вловлює не потужний, але прийнятний сигнал. Серйозні ігри не тягне, адже проц не ігровий, однак у простенькі цілком можна грати. Заряду вистачає на цілий день читання, переглядів відео дорогою на роботу і назад. Ще до 30% заряду залишається на вечір. Є NFC модуль, що додає зручності.
Особиста безпека захищена сканером відбитка пальця, він спрацьовує відмінно. Передбачено розблокування за обличчям і графічний ключ.
На замітку: ТОП 10 телефонів для ігор
Не шедевр, але свої гроші виправдовує. У Самсунга M15 вбудована пам’ять на 128 ГБ, оперативної — 4 ГБ, можна вставити карту пам’яті до 1 ТБ. Якраз для дзвінків, фотографій, месенджерів, пошуку в інтернеті. Телефон невеликий, легкий, зручно тримати в руці. Фотки, зроблені на вулиці, при денному освітленні, хорошої якості. У приміщенні теж виходять непогано, а ось зняті вночі — гірше.
Батарея з 6000 міліампер-годинами тримає заряд цілий день. Це переважно при активному використанні — для тих, хто постійно в русі та не завжди знаходить розетку для підзарядки. Оцінять дорослі та діти.
Смартфон на 100% заряджається приблизно за 1,5 години. Функція швидкої зарядки теж присутня, тож павербанк можна залишати вдома. Телефон спритний, особливо помітно коли перемикати між додатками, це відбувається миттєво.
Варто знати: Який телефон кращий — Xiaomi чи Samsung: відмінності в 10 параметрах
У телефона міцний корпус, який витримує удари, згубність води та пилу. Акумулятор місткістю 6580 мАг — його коронна фішка. Він до 4 днів при помірному використанні, і ще більше в режимі очікування, не потребує підзарядки. Щоправда, процесор MediaTek Helio P35 з 4 ГБ оперативної пам’яті не справляється з багатозадачністю. Blackview BV5300 Pro пригальмовує при одночасному запуску декількох додатків. Інтерфейс іноді зависає.
Основна камера на 13 Мп не викликає нарікань. При поганому освітленні, звичайно, підводить. Але ті, кому важлива фотографія, бюджетний смартфон не купують. У цьому пристрої є NFC для безконтактних платежів, проте відсутній стереозвук і дисплей високої роздільної здатності. Міцний корпус дає надійний захист — це цінно, але він занадто важкий і громіздкий. Важить 273 грами, що відчутно порівняно зі стандартними апаратами.
До слова: Який екран краще IPS або Amoled: 8 ключових моментів у питанні вибору
У смартфона процесор Unisoc T606 і 8 ГБ оперативної пам’яті, які забезпечують гідну продуктивність для повсякденних завдань та ігор середнього рівня. У тестах AnTuTu набирає до 212 000 балів, що робить його хорошим вибором для свого класу.
Потрійна камера з основним модулем на 48 МП дає непогану якість знімків при хорошому освітленні. Ширококутна камера на 8 МП і макрооб’єктив на 5 МП додають універсальності в зніманні. Акумулятор місткістю 5000 мАг працює автономно до трьох днів за помірних навантажень. Це вигідно вирізняє UMIDIGI A15C на тлі найкращих бюджетних смартфонів до 10000 грн.
Екран з діагоналлю 6,7 дюйма і роздільною здатністю 1650×720 пікселів яскравістю 600 ніт. Комфортний для використання на вулиці в сонячну погоду. Є налаштування колірного режиму і температури екрана, а також дві вбудовані теми — світла і темна. Наявність NFC і Bluetooth 5.0 зручні, а підтримка Wi-Fi 5 надійно підключає девайс до інтернету. У дисплея стандартна частота оновлення 60 Гц, тому в іграх недостатньо плавності.
Звук у телефоні посередній. Динамік гучний, але не «соковитий» — не вистачає глибини звучання. Мікрофон чудовий, співрозмовник чує чітко, а ось слуховий динамік за гучністю не дотягує. На гучному зв’язку працює добре.
Апарат постачається в прямокутній коробці. У комплекті блок зарядного пристрою на 10W, usb type C кабель, прозорий чохол і захисна плівка. Також передбачено скріпку для вилучення сімки й документацію.
Аналізуємо: Що краще iOS чи Android — 13 параметрів ОС, які варто враховувати при виборі гаджета
Процесор Snapdragon 680 побудований на енергоефективній 6-нм архітектурі, що сприяє меншому енергоспоживанню. Хоча він і не такий спритний, як MediaTek Helio G99, який стоїть на багатьох китайських конкурентах. Зате картинка яскрава, соковита, а реакція на торкання швидка і чітка. Тут дисплей з 6,7″, роздільною здатністю FullHD (1080 x 2400 пікселів) і 90 Гц, хоча за таку ціну хочеться AMOLED.
Частота оновлення екрана 90 Гц, плавно прокручується і взаємодіє. Основна камера на 50 МП робить хороші знімки при денному світлі, вночі на фото з’являються шуми та зернистість. Фронтальна камера на 13 МП працює краще, ніж задня, особливо для відеодзвінків.
Під гойдалкою гучності, на кнопці живлення, розташований сканер відбитка пальця, який швидко і точно реагує на дотик. Динамік, нехай і не стерео, відпрацьовує нормально під час дзвінка і під час перегляду/прослуховування відео та аудіо. Для любителів ретро є гніздо підключення дротових навушників. Присутній також NFC для безконтактної оплати.
Samsung Galaxy A05s початкового рівня з 4 Гб оперативної та 128 Гб внутрішньої пам’яті. Не густо, але кому потрібні нормальні камери, якісна картинка завдяки гідній матриці, соцмережі, Ютуб, месенджери, браузер і додатки, що полегшують навчання і побут, цього цілком достатньо. Пам’ять можна збільшити, в лотку для сім-карт передбачено два слоти під nano-SIM і окремий слот для micro-SD. Акумулятор на 5000 мАг цілий день роздає енергію. Зарядка потужністю 25 Вт до 100% заряджає пристрій за 1 годину 20 хвилин.
З рейтингу хороших телефонів до 10 000 грн виділяються кілька моделей з достатньою продуктивністю та автономністю. Однак навіть у них превалюють іноді сильні, іноді слабкі сторони. Це потрібно враховувати під час вибору.
Переваги | Недоліки |
Акумулятори від 5000 мАг з хорошим запасом енергії на цілий день. IPS або PLS дисплеї з роздільною здатністю Full HD демонструють чіткість зображення і яскраві кольори. Оснащення корисним функціоналом у вигляді GPS, NFC, швидкої зарядки та великої пам’яті з можливістю розширення через microSD розв’язує користувачеві руки | При слабкому освітленні погана якість фото і відеозапису. Процесори лагають у вимогливих іграх. Пластик на корпусі дряпається і пошкоджується. Не передбачені AMOLED-екрани, високі частоти оновлення дисплея або підтримка 5G. Не безрамкові |
У телефонів у межах 10 тисяч гривень відмінне співвідношення ціни та якості. Але користувачі повинні бути готові до компромісів, особливо в плані камери та ігрової продуктивності.
Пізнавальна стаття: IPhone 13 або 12 Pro — хто кого за 9 параметрами?
Вам сподобалася стаття?
Топ - 10 новин
Останні новини
Який фотоапарат краще купити фотографу-початківцю — 6 критеріїв вибору
Оптимально, коли технічні можливості камери на одному рівні з навичками користувача. Занадто складну техніку брати новачкові не варто. Функціонал бюджетних моделей теж дозволяє робити знімки виняткової якості, при цьому не доводиться занадто витрачатися при покупці.
Як скинути пароль Windows 11 або замінити на новий — 6 варіантів
Зникнення пароля — не вирок операційній системі. Існує кілька методів оминути авторизацію. Із завданням можна впоратися, навіть якщо немає відповідей на контрольні запитання та контактів для отримання коду безпеки.
ТОП 10 електричних варильних панелей — огляд та поради щодо вибору
Допоможемо розібратися в різноманітності пропозицій та вибрати оптимальне рішення для своєї кухні.
Олива з молібденом — плюси та мінуси, 6 аргументів «за» і «проти» застосування
Його розглядають як спосіб поліпшити роботу двигуна і продовжити термін коштом антифрикційної добавки. Розберемося, як саме молібден впливає на мотор, які дає переваги та таїть недоліки.
Як перевірити кросівки Адідас на оригінальність — 5 порад
Варто прочитати, щоб не потрапляти на виверти шахраїв.
ТОП 9 телефонів до 10000 грн — чи виправдовують вони свою вартість
Економлячи на вартості, чи не втрачаємо в продуктивності? Тут огляд 9 моделей.
Який комп’ютер купити дитині для школи — 5 ключових факторів правильного вибору
Вимоги: щоб справлявся з навчальними завданнями та підходив для розваг. Розглянемо 5 аспектів.
Зволожувач повітря — користь і шкода за 7 критеріями
Обговорюємо «підводні камені» зволожувача. Ви з нами?
Яка пральна машина краще Samsung чи Bosch — зіставляємо 5 параметрів
Німецький і південнокорейський виробники надійні та невибагливі. Але є нюанси. Ось їх піднаготна.
Порівняння камер смартфонів та фотоапаратів — 3 базові критерії
Настав час визначитися — портативність чи оптична перевага!
Немає коментарів