Зміст статті
Суперечки про те, чим Айфони кращі за Андроїд і навпаки, ніколи не закінчаться. У цьому огляді проаналізуємо кожну операційну систему за найважливішими параметрами, включаючи зручність управління, особливості взаємодії з іншими гаджетами, спеціальні фішки, прайс. Усього зібрали 13 характеристик, які допоможуть вам вибрати ідеальний смартфон під свої потреби.
iOS — це операційна система, розроблена корпорацією Apple. Вона призначена в основному для пристроїв компанії, таких як iPhone, IPad, iPod Touch. Раніше була відома як iPhone OS. Це Unix-подібна до ОС, заснована на системі Дарвіна (BSD). Написана мовами C, C++, Objective-C, асемблері та Swift. Перша версія була випущена у 2007 році.
Андроїд — це операційна система, розроблена компанією Google LLC. Вона заснована на модифікованій версії ядра Linux та іншому програмному забезпеченні з відкритим вихідним кодом. Написана з використанням мов C, Java, C++ та інших. Першу версію було випущено компанією Google у 2008 році.
Читайте: Рейтинг смартфонів 2022 року: 10 лідерів не схожих один на одного
Дві операційні системи створені та управляються різними компаніями, відрізняються в управлінні, функціоналі, окремих опціях. Розглянемо параметри докладніше з допомогою таблиці.
Параметр | iOS | Android |
Розробники | Apple Inc | Google та Open Handset Alliance |
Для яких пристроїв розробляється | Ексклюзивно для продукції Apple | Для смартфонів різних компаній |
Можливість кастомізації | Обмежена, за винятком зламаної версії Jailbreak | Велика |
Особливості вихідного коду | Закритий, з елементами відкритого | Повністю відкритий вихідний код |
Браузер за замовчуванням | Фірмовий Safari | Google Chrome |
Кількість підтримуваних мов | 40 | 100+ |
Віртуальний помічник | Siri | Google Assistant |
За характеристиками видно, що Apple розробляють власне програмне забезпечення лише для своїх пристроїв. Google, і собі, створює універсальні програми, однаково доступні на більшості девайсів, незалежно від виробника.
Аналізуємо: IPhone 13 або 12 Pro — хто кого за 9 параметрами?
Нижче пропонуємо поглянути на основні характеристики кожної операційної системи, щоб з’ясувати їхні відмінності.
Для завантаження додатків на iPhone є фірмовий маркет — App Store. Він налічує понад два мільйони додатків. І це з урахуванням, що щороку сотні тисяч програм відсіюються службою безпеки через наявність шкідливих файлів, порушення конфіденційності чи інших невідповідностей. Лише у 2022 році ця цифра досягла 215 тисяч.
Для Андроїд девайсів функціонує свій магазин Play Market. Кількість програм перевищує 3.5 мільйонів, що значно обганяє Апп Стор. Але щодо безпеки до Google є кілька питань. Немає інформації про те, як компанія перевіряє програми та скільки з них не проходять перевірку. Були випадки коли користувачі скаржилися на зараження смартфона вірусними файлами після завантаження з магазину.
В той самий час на Android смартфони можна безперешкодно завантажувати програми зі сторонніх ресурсів на свій страх та ризик. У Apple це або неможливо, або надто проблематично.
Пізнавальна стаття: Рейтинг 10 планшетів для простих і ускладнених завдань
Багато, але не всі виробники телефонів Android оснащують свої пристрої великими акумуляторами з більш тривалим терміном служби та гідною автономністю. Наприклад, батарея бюджетного Samsung Galaxy A04 місткістю 5000 мАг. У флагмана від Apple iPhone 14 Pro Max місткість досягає 4323 мАг. Проте Apple вдається видавати пристойний час автономної роботи завдяки оптимізації апаратного та програмного забезпечення.
Аргументоване порівняння: Що краще iOS чи Android — 13 параметрів ОС, на які варто зважати під час вибору гаджета
У Андроїда є кілька функцій, які спрощують використання системи:
У iPhone наступні функції:
Загалом обидві ОС радують різноманітністю функціонала та можливостями.
Інтерфейси відрізняються між собою в плані зовнішнього вигляду. На Айфоні є закріплений рядок у нижній частині екрана, куди можна помістити найважливіші програми. Після розблокування користувач одразу потрапляє до меню завантажених програм. Свайпом вліво відбувається перемикання між сторінками додатків, наприкінці є бібліотека з відсортованими за тематиками програмами. Якщо згорнути праворуч, в кінці можна побачити сторінку з віджетами екранного часу, заряду, погоди, музики.
Оболонка Андроїд передбачає наявність окремого робочого столу та меню додатків. Після розблокування відкривається робочий стіл, тут можна розмістити пріоритетні програми. Свайпом вгору відкриваються всі завантажені програми.
Якщо оформлення в Айфонів майже не змінюється, за винятком зміни шпалер, Андроїд девайси, наприклад Samsung Galaxy S23, підтримують встановлення тем. Останні кардинально змінюють іконки, шрифти, загальний вигляд системи.
До слова: Який телефон кращий — Xiaomi чи Samsung: відмінності в 10 параметрах
Кожна з операційних систем має свої відмінні риси. Для iOS це:
У Андроїдів теж є цікаві фішки:
У плані фішок при виборі Айфон або Андроїд домінує перший. У Apple більше своїх програм і можливостей керування пристроєм.
Користуючись різними продуктами Apple, власник має можливість створити цілу екосистему. До неї можна додати AirPods, Apple Watch, HomePods, Apple T.V., Mac та iPhone. Усі пристрої відображатимуться під час відкриття налаштувань Apple ID у будь-якому з них. Для кожного девайсу можна переглянути таку інформацію:
Можна змінювати налаштування, шукати гаджет за допомогою локатора, видалити його з облікового запису. На цей час жодна компанія, у тому числі Google, не змогла запропонувати таку взаємодію пристроїв в екосистемі.
У Андроїда подібна опція реалізована за допомогою синхронізації. Суть полягає у копіюванні файлу з одного гаджета на інший.
Андроїд гаджети — завжди чудова мішень для шахраїв. Цілком логічно, що розробники шкідливих програм полюватимуть за користувачами Android, адже телефони на базі цієї ОС становлять 71,47% активних пристроїв у всьому світі в порівнянні з 27,88% телефонів Apple.
Загальна ймовірність злому Айфонів нижче, але оскільки всі пристрої працюють на одному програмному забезпеченні, одна така атака похитне всю екосистему. Оновлення безпеки в Apple проводяться одночасно, що гарантує захист усіх користувачів. Графік оновлень Андроїд девайсів відрізняється для різних пристроїв, що підвищує шанси на зламування.
Для двох операційних систем оновлення випускаються з однаковою періодичністю щорічно. У Google щорічне оновлення анонсується в травні, а повний доступ для користувачів до завантаження нового програмного забезпечення відкривається в серпні. Цього року очікується нова Android 14. Не всі телефони одразу отримають новітнє програмне забезпечення. Серія Pixel від Google традиційно є першою у черзі, але для інших телефонів оновлення може зайняти від кількох місяців до кількох років.
iOS — ексклюзивна для лінійки iPhone від Apple, і всі телефони, що підтримуються, отримують оновлення приблизно в один і той же час. Компанія представить велике оновлення на WWDC у червні, оновитись можна буде у вересні. Поточна версія — iOS 16, а iOS 17 має з’явитися цього року.
Apple пропонує ряд функцій безпеки, включаючи розпізнавання облич та автентифікацію на пальцях. Компанія не дозволяє програмам відстежувати розташування та дані власника. Функції відеодзвінків iMessage та FaceTime в iPhone також зашифровані.
В Android додатки запитують дозвіл, перш ніж надіслати повідомлення. Також можна надавати одноразовий доступ до розташування та інших приватних даних. Функції розблокування обличчя та відбитка пальця також присутні.
Порівнюючи, чим відрізняється Айфон від Андроїд у плані захисту, варто наголосити на відкритості ОС Android. Попри аналогічні способи протекції конфіденційності, користувачі яблук краще захищені від крадіжки інформації.
Передача файлів в Андроїді простіше. Для синхронізації достатньо використовувати програму Android File Transfer. Фотографії можна надсилати через USB без додатків.
У iOS необхідно використовувати настільний додаток iTunes (підходить для Windows та macOS до версії Catalina) або Finder (у новішій версії macOS). Фотографії можна надсилати через USB без додатків. Синхронізація займає більше часу.
Визначитись, що краще за якістю камери: Айфон або Андроїд, зможе тільки сам користувач. Apple у цьому плані стабільніша, оскільки компанія повністю контролює технічні характеристики апаратного та програмного забезпечення. Навіть у бюджетній серії телефонів iPhone SE 2022 камера робить якісні фото з роздільною здатністю всього 12 МП. Знімки виходять чіткими, з реалістичними кольорами, особливо за денного освітлення.
З іншого боку, в Android велика різноманітність характеристик, це стосується і камери. Можна підібрати смартфон зі звичайною камерою, трьома, чотирма і навіть п’ятьма об’єктивами, можливістю нічного бачення, надширококутне знімання, величезний масштаб або наявність телекамери. Те саме стосується якості відео: деякі моделі підтримують фільмування відео у форматі 8K. В Айфонах кількість камер обмежена трьома штуками, а їх характеристики, як правило, не надто відрізняються у різних моделях.
Що стосується програмного забезпечення для камер, Apple нещодавно запустила новий двигун Photonic Engine. Він дозволяє системі попіксельної обробки зображень Deep Fusion розпочати роботу на ранніх етапах процесу знімання для отримання яскравіших і насиченіших зображень.
Google пропонує додаткові ефекти фільмування на смартфонах, більше можливостей редагування.
В Android завжди простежується тенденція до більшої складності — більша кількість меню, щоб дістатися потрібної настройки, кілька домашніх екранів та більше відмінностей між інтерфейсами різних моделей телефонів. У iOS розташування інтерфейсу та налаштування більш послідовні та прості.
У порівнянні з продукцією Android, iPhone, iPad, Apple Watch та інші продукти Apple мають вищу вартість. На ОС Андроїд запропоновано величезну різноманітність пристроїв за характеристиками та прайсом. Можна підібрати ультра бюджетний девайс або вибрати флагман за ціною кілька тисяч доларів. У Apple вартість найдешевшого девайса, що випускається, на цей час перевищує 15000 гривень.
Характеристика | Що краще? | Чому? |
Програми | iOS | Більш надійна перевірка на шкідливі файли |
Батарея | Android | Велика місткість |
Функціонал | Обидві ОС | Кожна має свої особливості |
Дизайн | Android | Більше можливостей кастомізації |
Можливості | iOS | Більше ексклюзивних програм |
Взаємодія з іншими девайсами | iOS | Всі пристрої створюють повноцінну екосистему зі зручним керуванням |
Безпека | iOS | Високий захист конфіденційності та низька ймовірність злому |
Оновлення | Обидві ОС | Оновлюються щорічно |
Робота з файлами | Android | Зручніше переміщувати файли на ПК та інші пристрої |
Камери | Рівносильні | У Apple висока якість знімків навіть на бюджетних девайсах, а Андроїд пропонує більшу різноманітність |
Зручність використання | iOS | Простіший інтерфейс |
Вартість | Android | Асортимент смартфонів на будь-який бюджет |
Як бачимо, iOS лідирує у плані безпеки, простоти взаємодії та управління, але відстає за легкістю передачі даних та вартості. Android — безперечний лідер з автономності, настроювання під потреби користувача та доступності в ціні.
Висновок такий: вибираючи аксесуар відштовхуйтеся від своїх потреб, використовуйте цей огляд для детального вивчення параметрів. Для кожного власника свій смартфон буде найкращим, і неважливо, яка операційна система на ньому встановлена: iOS або Android.
Вам сподобалася стаття?
Топ - 10 новин
Останні новини
Принцип роботи кондиціонерів — 2 основні компоненти та особливості моделей
Розберемо принцип роботи, розглянемо компоненти системи та дізнаємося, як різні типи справляються з підтриманням оптимальної температури в приміщенні.
Як вибирати фрукти та овочі — на прикладі 11 популярних плодів
Перед вами 11 овочів і фруктів, кожен смачний і корисний. Розповідаємо, які ознаки говорять, що вони соковиті та стиглі.
Як вимкнути телеметрію в Windows 10 і 11 — зміна налаштувань системи та 3 утиліти
Windows любить шпигувати. Можливо, операційна система робить це з добрими намірами: щоб пропонувати товари, які можуть зацікавити користувача. З іншого боку, виряджання великих обсягів інформації з комп'ютера — це зайве навантаження на складники, зниження швидкості ПК.
Як вибрати ноутбук для роботи від 3 провідних виробників
Вибір ноутбука для роботи вимагає серйозного підходу, оскільки від характеристик техніки залежить ефективність співробітника та комфорт при вирішенні нагальних завдань. Провідні виробники пропонують дивовижний асортимент офісних лептопів. Розберемося, як вибрати гідний екземпляр
Як вибрати ноутбук для програмування — гайд з 6 розділів
Щоб ноутбук справлявся з поставленими завданнями та не глючив, потрібно приділити увагу грамотному вибору техніки. Для програмування особливої продуктивності не потрібно, але є свої нюанси. Читайте далі, та все дізнаєтесь.
Підключення DualSense до ПК — 3 способи використання
У статті, крім способів підключення, перелічені ігри, доступні для DualSense. А також поради щодо використання функції Remote Play.
ТОП 10 смартфонів з великим екраном, які поєднують у собі стиль та продуктивність фаблетів
Великий екран не розкіш, а потреба. Розглянемо ключові характеристики фаблетів, які визначають якість візуального сприйняття та функціональність.
Який аерогриль кращий ТЕН або галоген — 5 характеристик для порівняння
Популярні аерогрилі з ТЕНом та з галогеновою лампою. Перші надійні, рівномірно розподіляють тепло. Другі швидко нагріваються та енергоекономні. Занурюючись у деталі, розглянемо різницю між ними, щоб знайти оптимальне рішення для вашої кухні.
Як вибрати підставку для ноутбука — 3 слушні поради
Ключові фактори, щоб вибрати одну — найзручнішу для продуктивної роботи.
Як вибрати відеореєстратор — розуміємося на 7 основних характеристиках
Відеореєстратор — наші очі та пам'ять на дорозі. Щоб фіксоване їм приносило користь, важливо вибрати не аби який.
Немає коментарів