Зміст статті
Конкуренція між смартфонами Ксяомі та Samsung досягла масштабів багаторічної боротьби iOS та Android. Користувачі яро сперечаються, у кого краще камера, продуктивність, автономність та інші характеристики. У цьому огляді ми розглянемо 10 основних параметрів, які впливають на експлуатацію телефону і з’ясуємо, хто ж краще: Xiaomi або Samsung.
Xiaomi випускає флагманські та бюджетні пристрої. Моделі Redmi Note вважаються бюджетною лінійкою з оптимальним співвідношенням вартості та якості. Наприклад, Redmi 8 оснащений IPS матрицею, оперативною пам’яттю 3 ГБ та вбудованою 32 ГБ. Його вартість не перевищує 4000 гривень.
Для тих, хто хоче бюджетний апарат, але з потужнішими характеристиками, пропонується серія Редмі Ноут Про. У Redmi Note 9 Pro оперативна пам’ять від 6 ГБ, а вбудована від 64 ГБ з можливістю розширення картою пам’яті. Матриця IPS, додатковий захист Горила Глас та інші приємні доповнення в ціні 6500 гривень.
До дорожчих пристроїв бренду відносяться моделі з приставкою MI: MI Note 10 Pro, Mi Mix Alpha. В останнього вигнутий 4D дисплей, камера з колосальним зумом та багато інших «наворотів». Вартість такого задоволення — 2 815 $ або трохи більше ніж 100 000 гривень.
У Самсунга серії створюються за таким самим принципом — залежно від бюджету та характеристик. Найпростіші моделі отримали в назві букву А. Телефони Galaxy A04e, A035, A04s приваблюють яскравим корпусом, наявністю кількох основних камер та ціною не більше 5500 гривень. Ще одна серія — А14. Це дорожчі смартфони в ціні 7000 гривень, що зовні нагадують флагман Галаксі S21. Така ж концепція і в лінійки А34, але її ціна вже вдвічі більша, а параметри та продуктивність на порядок кращі. Galaxy S21, S22, S23 — одні з найпопулярніших моделей компанії на сьогодні. Звичайно ж, серед них і флагманські S23 Ultra з найкращими параметрами та ціною майже 60000 гривень.
Докладніше про топову модель: 10 можливостей Samsung Galaxy S22 — огляд
Порівняємо, як показують себе гаджети в окремих характеристиках.
Самсунг при розробці дизайнів своїх моделей робить акцент на елегантності, додаючи корпусу незграбні форми. Задня панель телефону переважно матова, пастельних відтінків блакитного, рожевого, графітового, зеленого, сріблястого. Акуратні лінії та точно підібрані кольори надають гаджету дорожнечі.
Ксяомі більше підходять до створення дизайну практичності, не концентруючись на ідеальних лініях. Об’єктиви камер завжди громіздкого розміру, іноді це навіть відлякує. Корпус закруглений, задня панель переважно глянсова та переливається на сонці.
Любителі мінімалізму та преміум стилю з більшою ймовірністю віддадуть перевагу продуктам Samsung. Тим, хто не зациклюється на зовнішньому вигляді смартфона і цінує практичність, Ксяомі теж припадуть до душі.
Обов’язково до прочитання: Як перевірити смартфон при покупці: 5 рекомендацій на вагу золота
За збіркою обидва бренди йдуть практично врівень. Samsung можна похвалити за легший і тонкий корпус у більшості моделей. Аналоги від Xiaomi у такому ж ціновому сегменті та зі схожими характеристиками частіше товщі та важчі. В іншому корпуси зібрані з якісних матеріалів, які не люфтять, зношуються приблизно з однією швидкістю і мають гарний вигляд.
Для багатьох користувачів камера вважається одним із найважливіших параметрів при покупці нового пристрою. У плані якості знімків та знімання відео котрий рік перемагає Samsung, оскільки компанія співпрацює з відомим виробником Leica. Селфі та фото на основну камеру виходять з гарною передачею кольору, різкістю, при нічному зніманні корейський бренд також вважається фаворитом.
Xiaomi знайшла іншу перевагу — якість ширококутного фільмування. Знімки виходять чудовими навіть на бюджетних пристроях, чого не скажеш про конкурента.
Щоб вдало вибрати смартфон за камерою, рекомендуємо дотримуватися двох правил:
З усім тим загальна якість фотографій у корейців на порядок краще.
Цікаво: Як фотографувати зоряне небо на телефон — 3 найкращі апарати та поради початківцям
Samsung відомий своїми дисплеями Super AMOLED, для яких характерна висока глибина чорного, яскраві інші кольори, широкі кути огляду. Ксяомі використовує РК-дисплеї з високою точністю кольору та непоганими кутами огляду, але глибина чорного не дотягує до Амолед-дисплеїв.
Щоб визначитися напевно, який смартфон краще: Samsung або Xiaomi, розглянемо детальніше кожну з матриць. Супер Амолед поступово передає підсвічування, споживає мало енергії, але коштує дорожче і вигоряє з часом.
У бюджетних моделях Сяомі встановлюється IPS матриця, яка не вигоряє, але відрізняється більшим часом відгуку. У просунутих телефонах виробника встановлені звичайні матриці Амолед. Вони на порядок швидше за IPS, але трохи не дотягують до Super AMOLED в Самсунгу.
У цій характеристиці смартфони були б рівні, але Сяомі має незаперечну перевагу — безліч варіантів комплектації. Виробник пропонує різний розмір оперативної та вбудованої пам’яті для однієї моделі, тому кожен користувач зможе вибрати відповідний телефон для себе. Наприклад, Redmi 9C поставляється з параметрами 2/32 ГБ та 3/64 ГБ оперативної та вбудованої пам’яті відповідно.
У Samsung параметри частіше однакові для всіх пристроїв.
На замітку: Відновлення видалених файлів Андроїд — 4 типи даних і 5 зовнішніх програми
Однозначно оцінити цей параметр неможливо, оскільки час роботи акумулятора завжди залежить від різних факторів: частоти використання телефону, його розмірів, типу екрана та інших комплектуючих.
Якщо дивитися в цифрах, то в найпростіших моделях Ксяомі місткість батареї, в середньому, 5000 мАг. Корейський виробник Samsung в аналогічному ціновому сегменті пропонує нижче параметри, що означає і менший час роботи смартфона.
Однак, у лінійках Samsung флагманські моделі серії М поставляються з колосальною місткістю акумулятора до 7000 мАг, чого не може дозволити собі китайська компанія. В той самий час у Galaxy S23 Ultra максимальна місткість складає всього 5000 мАг.
Якщо виникла проблема: 6 причин, чому смартфон швидко розряджається
Пристрої Samsung працюють під управлінням One UI, який являє собою оболонку користувача на основі Android. Вона відрізняється чистим та зрозумілим інтерфейсом, широкими можливостями кастомізації.
У Ксяомі теж фірмова оболонка — MIUI, яка також заснована на ОС Android. Інтерфейс мінімальний. Якщо у Самсунга іконки більш об’ємні та реалістичні, у Xiaomi вони нагадують мультяшні.
Який телефон краще — Xiaomi або Samsung за інтерфейсом кожен вирішить для себе. Обидві системи показують високу плавність роботи, зручне керування, користувачеві пропонується велика кількість персональних налаштувань. Вибір залежить від того, яка система зовні сподобається більше.
Якщо дивитися на оболонки з точки зору практичності, нові функції та оновлення One UI з’являються частіше, а в MIUI є реклама.
Корисний гайд: Як на Андроїд перенести програми на карту пам’яті
Явних відмінностей, які позиціювали б ту чи іншу компанію, немає. Але є кілька функцій, на які варто звернути увагу.
У кожного з пристроїв є переважні особливості, але який телефон краще — Samsung або Сяомі — кожен вирішить для себе, відштовхуючись від необхідних опцій.
Читайте: Як вимкнути швидку зарядку
Щодо процесорів у компаній дещо різна політика. Обидва оснащують свої смартфони процесорами Qualcomm та MediaTek. У деяких пристроях Samsung використовують власний Exynos, але він так не отримав зізнання серед користувачів.
Що цікаво, Куалком китайці встановлюють і моделі середнього цінового сегмента, тоді як корейці концентруються лише на преміальних пристроях. У результаті, топові смартфони Самсунга в рази швидше і продуктивніші за топові Сяомі, але у бюджетних конкурентів ситуація суворо зворотна. Це відбувається через те, що китайці в принципі не використовують дешеві процесори.
В операційних системах ситуація однакова. Обидва бренди використовують Андроїд, поверх неї встановлюючи фірмову прошивку. Тут кожен користувач вирішує сам, яка із систем для нього зручніша в управлінні.
У пригоді: Кращий VPN для Android — вибір за 4 базовими параметрами
За співвідношенням ціни та набору характеристик лідирує Xiaomi. Смартфони приблизно однієї вартості у двох брендів відрізнятимуться начинкою, більше можливостей пропонує саме китайський виробник.
Якщо аналізувати цей параметр з погляду різноманітності, обидві компанії пропонують на вибір смартфони бюджетного, середнього та преміального цінового сегмента.
Параметр порівняння | Сяоми | Самсунг |
Дизайн | Більш практичний, корпус товщий | З акуратними лініями, у тонкому корпусі, пастельних відтінках. |
Якість збирання | Однаково гарне | |
Камери | Найкраще широкоформатне знімання | Краще звичайне фільмування, якісна передача кольорів |
Акумулятор | Місткість більша навіть у бюджетних моделях | Середня місткість |
Комплектація блоком живлення | + | – |
Наявність швидкої зарядки | + | Є, але швидкість нижча |
Підтримка NFC | Не у всіх пристроях | У більшості пристроїв |
Вологозахист | – | + |
ОС | У кожного виробника своя, з широкими можливостями налаштування | |
Процесор | Використовується якісніший навіть у дешевих моделях | Залежно від вартості пристрою |
Прайс | На вибір моделі у різному ціновому сегменті |
Як бачимо, кожен із брендів лідирує за конкретними параметрами, тому вибрати найкращий можна за індивідуальними уподобаннями. Якщо шукайте бюджетний пристрій, але з гарною продуктивністю та набором опцій, тоді Хiaomi порадує високою якістю. Якщо готові заплатити більше і шукайте топовий смартфон із неперевершеною камерою, автономністю та якістю дисплея, тоді Samsung стане очевидним вибором. У преміумсегменті китайський виробник відстає від корейців, а в бюджетному, навпаки, перемагає.
Важливо знати: Що таке IP68: ТОП 3 гаджети, для яких важливий вологозахист
Вам сподобалася стаття?
Топ - 10 новин
IPhone 13 або 12 Pro — хто кого за 9 параметрами?
Розповідаємо про те, що ви могли не знати, придивляючись до обох моделей
Найкраща термопаста для ПК: вибираємо з 15 варіантів
Користувачі, які уважно ставляться до продуктивності комп'ютера, не чекають, поки ПК гальмуватиме ...
ТОП 10 мультиварок з добрими характеристиками
У розпалі збір інформації для рейтингу найкращих! Ми стежимо не лише за ...
Топ-10 найкращих шуруповертів: найпопулярніші моделі 2022 року
Широка різноманітність шурупокрутів вганяє в ступор. І питається тепер: «Яку модель вибрати?» ...
Що краще iOS або Android — 13 параметрів ОС, які варто враховувати при виборі гаджета
У кожного з нас є тверде переконання, що краще — iOS або ...
ТОП 10 відеокарт 2023 року: найкращі їхні сторони
Forza Horizon 5, Cyberpunk 2077, Far Cry 6 — відюхи з нашого ...
10 кращих БФП для дому у 2023 році
Ось вони, красені для дому — гідна заміна офісним моделям.
ТОП 10 найкращих смартфонів Samsung: рейтинг 2022 року
Ми відмовляємо собі в покупці нового смартфона не тому, що дорого і ...
10 найкращих колонок JBL у 2023 році
Гучність є, баси є, мелодія є, залишилося дізнатися, чи є сенс брати.
ТОП бюджетних роутерів — 10 варіантів для квартири чи невеликого будинку
Сучасний роутер забезпечить інтернетом комп'ютер, ноутбук, телевізор, смартфони всієї родини. При цьому ...
Останні новини
Рейтинг телевізорів 55 дюймів — 8 найкращих моделей
ТБ завжди готовий «підтримати» ваші вечірні плани й ні на секунду не відмовиться від «спілкування»! Вибираємо надійного компаньйона для перегляду фільмом та шоу разом.
Найкращі холодильники для дачі: 10 моделей, ідеальних для заміського будиночка
Тихий? Енергоекономний? Де логіка між цими закономірностями? Ось нова вичерпна методологія вибору гідного холодильника на основі цього рейтингу!
ТОП 7 безрамкових телефонів із гідними параметрами
Де логіка? Чим тонші рамки, тим розкішніший смартфон!
ТОП ігрових роутерів з 7 представників провідних брендів
Інтернет в Україні дорожчає щороку, все менше сенсу економити на якості роздачі трафіку всередині квартири чи будинку, користуючись застарілим маршрутизатором. Топовий ігровий роутер — відсутність мертвих зон у приміщенні, стабільний сигнал, швидкий інтернет, можливість максимально комфортного геймінгу.
ТОП бюджетних роутерів — 10 варіантів для квартири чи невеликого будинку
Сучасний роутер забезпечить інтернетом комп'ютер, ноутбук, телевізор, смартфони всієї родини. При цьому для покупки маршрутизатора зовсім не обов'язково брати кредит: є бюджетні варіанти за $20-30.
Рейтинг процесорів ноутбуків: 5 свіжих моделей провідних брендів
Ноутбучний процесор — не мишка чи оперативна пам'ять: при невдалому виборі замінити чи модернізувати не вдасться. Тому при покупці лептопа важливо не помилитися, звернути увагу на продуктивність чіпа та його графічні можливості.
ТОП 10 відеокарт 2023 року: найкращі їхні сторони
Forza Horizon 5, Cyberpunk 2077, Far Cry 6 — відюхи з нашого рейтингу точно потягнуть усі ваші улюблені ігри.
Як вибрати телевізор: докладний гайд у 15 розділах
Ми не пояснюватимемо, чому саме ці рекомендації феноменальні. У міру читання ви зрозумієте це самі.
Як вибрати холодильник — 15 найцінніших рекомендацій
15 слушних порад для тих, хто збирається купувати холодильник.
ТОП 10 телефонів для ігор
Твої улюблені Genshin Impact, League Of Legends, Asphalt 9 та Call Of Duty: Mobile просто літають на цих смартфонах.
Немає коментарів