Зміст статті
Вибір між епілятором і воском хвилює тих, хто хоче гладку шкіру без єдиної волосинки. Видалення рослинності з коренем ефективне, але болісне. Наскільки боляче, у чому особливості кожного з цих способів, оцінюємо, аналізуючи переваги та недоліки цих методів, зіставляючи, що краще — воскові смужки чи епілятор.
Епілятор висмикує волоски з коренем за допомогою обертових пінцетів або дисків. У кожного з різновидів свій підхід:
Акумуляторні епілятори можна використовувати в будь-якому місці, навіть без доступу до розетки, оскільки вони працюють до сорока хвилин без підзарядки. Мережеві підходять для тривалих процедур, наприклад епіляції всього тіла. Пристрої з LED-підсвіткою уникають пропусків, збільшують видимість дрібних, світлих і тонких волосків. Для процедури в душі, де тепла вода знижує болісність та полегшує процес, краще вибирати водонепроникні. Епілятори з масажними елементами оснащеними роликами або вібраційними поверхнями, які масажують шкіру, розслаблюють та зменшують больові відчуття. Набір із насадками адаптується до кожної зони й більш прийнятно прибирає волосся.
Під час воскової епіляції нагрівають віск до 40-60°C, наносять шпателем на тіло та після застигання смикають смужку. Вона відділяється разом з рослинністю. Метод найчастіше застосовується для невеликих ділянок із густим волоссям — зони бікіні або пахви. Теплий віск до 37-40°C зручний для ніг, рук, спини або чутливої шкіри.
Холодний віск продається в магазинах, де є доглядова косметика, у вигляді готових смужок із вмістом, які розігрівають у долонях. Годиться для швидкого застосування вдома, але неефективно справляється із захопленням дрібних волосків. Віск у картриджах наноситься роликовим аплікатором тонким рівномірним шаром та прибирається смужками.
Віск вимагає досвіду в дотриманні правильної техніки, а сама процедура займає більше часу. Епілятор зручніший у домашніх умовах, не потребує підготовки чи прибирання, але болючий для новачків.
Невеликі пінцети епілятора захоплюють волоски довжиною від 0,3-0,5 мм. Однак віск, на відміну від епілятора, універсальний й підходить для видалення волосся будь-якої товщини та кольору, включно з темним, світлим, рудим.
Епілятори виривають волосся разом із коренем та зберігають гладкість шкіри на 3-4 тижні. Однак через 2 тижні можуть з’явитися перші волоски, які, на момент процедури, перебували в сплячій фазі. Рідше шкіра без волосся тримається до 5 тижнів. За кожного наступного використання девайса, волосся стає тоншим, менш помітним та легко усунутим, а ріст волосся сповільнюється, оскільки знищуються волосяні фолікули.
Порівняно з епілятором, для воскової депіляції важливо відростити мінімальну довжину волосся — 2-3 мм, щоб тепла субстанція змогла захопити щетинки. Середній термін збереження гладкості 3-6 тижнів у зоні рук і ніг. Область пахв та бікіні — 3-4 тижні через більш активний ріст волосся в цих місцях.
Як і в епілятора, віск видаляє волосся з корінням, затримуючи його появу. Використання воскової депіляції обмежує можливості обриву щетинок, тому зменшується ймовірність врослого волосся. Епілятор, навпаки, працює проти напрямку росту рослинності, що підвищує ризик обриву та вростання.
Віск здатний працювати на великих ділянках за один рух, що значно прискорює процедуру, особливо для ніг, рук і спини. Епілятор обробляє тільки вузькі ділянки у вигляді смужок та часу йде на процес більше.
Епілятор — компактний прилад, не займає багато місця для зберігання і транспортування. Чохол, що йде до нього в комплекті, оберігає від подряпин. У роботі не вибагливий, потрібна тільки енергія. Бездротові моделі не залежать від розетки, акумулятора вистачає на 30-60 хвилин роботи, чого достатньо для обробки проблемних зон.
Можна епілювати тіло приладом у будь-який зручний час, без необхідності записуватися в салон. Він не залишає липких слідів на шкірі, навколишніх предметах або поверхнях. Агрегат не потребує попереднього розігріву, розтоплення матеріалів або підготовки робочої зони, як у випадку з воском. Його липка структура залишається на шкірі, меблях й руках, після чого знадобиться масло або лосьйон для очищення.
Порівняно з восковою епіляцією вдома, салонні сеанси проходять комфортніше. Не потрібно турбуватися про підготовку робочого місця, техніку нанесення воску та правильний метод видалення волосся. Майстер швидко й ефективно вирве волосся без подразнення та врослого волосся. Однак домашня процедура хороша для тих, хто цінує усамітнення.
Біль від епілятора й воску практично однаковий. Корінь волосини знаходиться всередині фолікула, який оточений нервовими закінченнями. Під час виривання волосків ці закінчення активуються, викликаючи неприємні відчуття. Обидва методи стануть менш болісними після кількох сеансів, оскільки рослинність потоншає й стане податливішою для ривків.
Епілятор шляхом обертання пінцетиків, коли вириває волоски, за відчуттями ніби щипає шкіру. Віск захоплює велику площу за один ривок, тому викликає різкий біль. Віск дає короткочасний дискомфорт, а епілятор — тривалу болючість, яка відчувається сильніше або слабше, залежно від індивідуального ступеня больового порогу. Легше переносити воскову епіляцію, оскільки біль короткий. Але пахви та зона бікіні чутливі, для них краще вибирати епілятор.
Деякі моделі епіляторів оснащені масажними насадками. Вони допомагають розслабити шкіру та послабити біль. Перед процедурою краще очистити необхідні ділянки скрабом й розпарити.
Між гарячим й теплим воском, перший вважається менш болючим, оскільки тепло розширює пори та розслабляє шкіру. Від холодних воскових смужок найнеприємніші відчуття, адже пори залишаються закритими. Після процедури виникає почервоніння та подразнення шкіри, особливо якщо вона чутлива. Це минає через кілька годин або протягом доби. Занадто гарячий віск залишає опіки. Ароматизатори або олії в його складі іноді викликають алергію. Вона проявляється у вигляді почервоніння й висипу. У процесі видалення воску разом із волоссям можуть пошкоджуватися верхні шари епідермісу, спричиняючи лущення або ранки.
По завершенню процедури епілятором проявляються почервоніння та набряклість, яка спадає через кілька годин. Якщо шкіру заздалегідь не підготувати, з’являться подразнення, а в деяких користувачів через кілька годин можуть зберегтися болючі відчуття.
У таблиці рекомендації, як мінімізувати побічні ефекти:
Метод епіляції | Рекомендації перед процедурою | Рекомендації під час процедур | Рекомендації після процедур |
Воскова епіляція | Шкіру попередньо очищають, видаляють ороговілі частинки скрабом. Температуру воску контролюють, щоб уникнути опіків | Віск наносять проти росту волосся. Видаляють ривками проти росту волосся | Використовують пом’якшувальні засоби: гель з алое або пантенол. Уникають гарячої води та сонячних променів у першу добу. |
Депіляція епілятором | Розпарюють шкіру теплим душем для полегшення видалення волосся | Шкіру потрібно тримати натягнутою. Епілятор використовувати на низькій швидкості для більш чутливих зон | Наносять зволожувальний крем для запобігання сухості |
Пізнавальна стаття: Як вибирати фрукти та овочі — на прикладі 11 популярних плодів
Бюджетні епілятори коштують у межах 1000-3000 грн, преміумпристрої від 5000 до 17000 грн. У дорогих пристроїв багатий функціонал — масажні насадки, охолодження, водонепроникність. Термін служби 5-10 років. Прилади не потребують витратних матеріалів: купила й користуйся. Жодних витрат, що вигідно для тих, хто планує користуватися ним регулярно.
Вартість воскової епіляції в професійному салоні залежить від вибору конкретної зони. Ноги обійдуться в 1000-2000 грн, зона бікіні — від 1000 до 2500 грн, залежно від виду епіляції: класична або глибока. Пахви — 500-900 грн. За умови регулярних відвідувань раз на місяць, річні витрати можуть становити від 8000 до 15000 грн і більше.
У стартовий набір для домашньої воскової епіляції входить: віск по 300-500 грн за упаковку, воскоплав від 300 до 1000 грн (одноразова купівля), смужки для видалення по 100-200 грн за упаковку, заспокійливий крем або масло — 300-600 грн. Звідси висновок, що домашня процедура обходиться дешевше, але потребує регулярної купівлі витратних матеріалів.
Читайте: ТОП 9 телефонів до 10000 грн — чи виправдовують вони свою вартість
Переваги воску
Недоліки воскової епіляції
На замітку: Рейтинг зволожувачів повітря для дитячої: 5 моделей, щоб легко дихалося
Плюси епілятора
Мінуси
Варто знати: Яка пральна машина краща — LG або Samsung: 9 порівняльних моментів + рекомендації моделей
Під час вибору методу епіляції важливо враховувати особливості шкіри, її чутливість, схильність до подразнення та тип волосся.
Для сухої шкіри підійде якісний зволожувальний віск із додаванням олій. Якщо користуватися епілятором, після завершення процедури обов’язково наносити креми або олії, щоб уникнути пересушування.
Чутливій шкірі краще використовувати м’які гіпоалергенні воски: кремові або з додаванням алое вера. На процедуру краще ходити в салон, де професіонали зможуть контролювати процес та мінімізувати ризик травм. Для полегшення болю варто купити епілятор з насадками для чутливих зон або з функцією масажу. Пристрої з періодичним охолодженням також допоможуть зменшити подразнення.
Для жирної шкіри віск допоможе зняти верхній шар відмерлих клітин. Механічний пристрій обирають із насадками для масажу, це посилить циркуляцію крові та знизить ризик запалень.
Нормальна шкіра спокійно перенесе епіляцію воском та епілятором. Врослому волоссю допоможе застосування скрабів, пілінгів й зволожувальних засобів, після чого краще використовувати воскову депіляцію.
Зрештою вибір між епілятором і воском залежить від особистих вподобань, больового порогу й типу шкіри. Якщо потрібен довготривалий результат і не боїтеся терпіти біль, віск відмінно допоможе в боротьбі з рослинністю. Епілятор зручний, з ним простіше працювати в домашніх умовах. Обидва методи особливі по-своєму, найкращий вибір — той, який підходить саме вам.
Аналізуємо: Що краще — кондиціонер чи вентилятор: 11 факторів, які можна зіставити
Вам сподобалася стаття?
Топ - 10 новин
Останні новини
ТОП 10 телевізорів Samsung, які варто купити у 2025 році
В огляді 10 представників LED та QLED модифікацій, які мають на висоті якість зображення, звуку та ігрових режимів.
Що краще — епілятор або віск: проводимо паралелі за 4 пунктами
Заглибимося в особливості використання кожного методу, щоб оцінити ефективність і доцільність.
ТОП 10 телевізорів 4К — яку модель купити в 2025 році
Технології зробили крок вперед. Ними оснастили найкращі панелі з 4К, які сьогодні є на ринку.
ТОП 10 телевізорів 65 дюймів — найкращі моделі престижних брендів
Телевізор з діагоналлю 65” буде доречний у вітальні або просторій спальні. Його розміри дозволяють насолоджуватися якісним контентом. Розбираємось з продукцією ТОПових виробників, вибираємо найкраще.
Електробритва Philips — яку вибрати з 5 серій виробника
Бренду Philips більше ніж 100 років. За час існування компанія кілька разів змінювала сферу діяльності. Виробництво електробритв — один з важливих напрямків, починаючи з 1930-х років минулого століття. Читайте про лінійки продукції, на які ділиться асортимент у наші дні.
Рейтинг електробритв Philips з 10 моделей
Бритви Philips асоціюються з високою якістю продукції. Однак різноманітність моделей може ввести у ступор навіть досвідченого покупця. Читайте вибірку з 10 електробритв, де представлені всі серії виробника: від преміальної до бюджетної.
ТОП 8 прасок із парогенератором — характеристики, переваги та недоліки
Стаття для тих, хто цінує свій час і якість прасування.
Рейтинг недорогих прасок — аналіз 10 моделей, які добре продаються
В огляді тільки найкращі моделі з надійності та функціоналу. Якщо шукаєте праску, яка добре справляється з прасуванням і не б'є по гаманцю, цей огляд для вас.
Який фотоапарат краще купити фотографу-початківцю — 6 критеріїв вибору
Оптимально, коли технічні можливості камери на одному рівні з навичками користувача. Занадто складну техніку брати новачкові не варто. Функціонал бюджетних моделей теж дозволяє робити знімки виняткової якості, при цьому не доводиться занадто витрачатися при покупці.
Як скинути пароль Windows 11 або замінити на новий — 6 варіантів
Зникнення пароля — не вирок операційній системі. Існує кілька методів оминути авторизацію. Із завданням можна впоратися, навіть якщо немає відповідей на контрольні запитання та контактів для отримання коду безпеки.
Немає коментарів