Зміст статті
Холодильник зазвичай купують, сподіваючись, що він пропрацює хоча б 10 років. Продукції Bosch і Samsung це цілком під силу. Обидва бренди входять до ТОП 5 найкращих виробників великої побутової техніки.
Компанію Bosch створили наприкінці XIX століття три партнери, на прізвище одного з них фірма отримала свою назву. Спочатку підприємці займалися виготовленням та збутом не побутової електротехніки, у 1930-х роках на прилавках з’явилися холодильники Bosch. Тоді вони були округлої форми, нагадували мінібарокамеру. Компанія зробила ставку на німецьку якість та впровадження інновацій. Нині входить до сотні найбільших підприємств ФРН. Холодильники збирають у Німеччині, Іспанії, Туреччині, Греції та інших країнах.
Компанія Samsung заснована у середині XX століття. Перші холодильники корейського бренду з’явилися у продажу у 1974 році, до цього фірма займалася виробництвом телевізорів. Продукція Samsung орієнтована на середній сегмент споживачів, навіть топові моделі продаються за цілком піднімними цінами.
В асортименті переважають окремо встановлювані холодильники, вбудованою технікою компанія практично не займається. Є багато моделей з дверцятами, що розчахуються. Продають техніку з класом енергоспоживання від А до А+++, від мінімального літражу готельного формату до 900 літрів. Прагнуть запропонувати покупцям продукцію з найбільш виграшним співвідношенням ціна-якість.
Гарна добірка: Шнекова сокодавилка: рейтинг 5 моделей, які заслуговують на овації
Базові технології Bosch:
Сімейство холодильників VitaFresh Бош — це збільшена місткість внаслідок зменшення товщини стінок, висувні скляні полиці, технологія MultiAirflow, два окремі контури охолодження, фільтрація запахів AirFresh, зона свіжості.
Базові технології Samsung:
За технологіями бренди схожі. Якщо розглядати суть інновації без згадки виробника, легко помилитися, в яких холодильниках її впровадили: Bosch або Samsung. У цьому є логіка, оскільки обидві компанії прагнуть домогтися одного результату — зробити заощадження продуктів максимально зручним, зі збереженням зовнішнього вигляду та корисних речовин.
Читайте: Як вибрати мультиварку: 7 найважливіших критеріїв, про які має знати кожна господиня
Оригінальний дизайнерський хід придумали в Samsung — запропонували покупцям серію BeSpoke зі знімними панелями. Суть ідеї в тому, що за довгі роки експлуатації екстер’єр холодильника може набриднути. Також зміна дизайну актуальна після ремонту, придбання нового кухонного гарнітура.
Придбання великої побутової техніки для зміни інтер’єру — сумнівне рішення з погляду раціонального витрачання коштів. У холодильнику BeSpoke можна змінити знімні панелі. Доступний вибір матеріалу (скло, метал) та текстури поверхні (матова, глянсова). Кольори: від блакитного та бежевого до рожевого та графітового. Можна використовувати панелі різних кольорів у дизайні однієї багатодверної моделі, наприклад: верх — зелений, низ — бордовий.
У компанії Bosch передбачили аналогічну можливість у лінійці двокамерних холодильників Vario Style. Змінні панелі легко поставити на місце. Для цього потрібно кілька секунд, болти та кріплення не використовуються. Виробник пропонує більш ніж 30 варіантів кольорів облицювання: від ніжно-блакитного до перлинно-золотого. Панелі продаються окремо. Базову комплектацію виробник реалізує у класичному сірому корпусі.
На замітку: Як вибрати електропіч: 9 важливих критеріїв
Енергоефективність залежить не так від бренду, як від класу. У розрахунках витрати електроенергії використовують такі коефіцієнти:
А+++ | А++ | А+ | А |
0,87 | 0,91 | 0,95 | 1 |
Холодильник класу А++ витрачає приблизно на 4% електрики менше, ніж модель класу А+ з таким самим загальним обсягом камер. Чим більше плюсів, тим техніка не тільки економніша, а й екологічніша, оскільки вироблення енергії на атомних та теплових станціях негативно відбивається на природі.
При покупці зверніть увагу на рядок у характеристиках, в якому зазначено річне споживання електроенергії у кВт/год. Приклад порівняння інверторних моделей Bosch та Samsung класу А++:
Bosch KGN39LB316 | Samsung RB38A6B6239 | |
Загальний корисний об’єм, л | 366 | 400 |
Споживання електроенергії, кВт/рік | 273 | 245 |
Орієнтовна ціна, тис. грн | 46 | 37 |
У цьому разі Samsung енергоефективніший: при більшому обсязі витрачає менше електрики. Ціна на нього теж, до речі, привабливіша.
Пізнавальна стаття: Рейтинг мікрохвильовок у 4 категоріях: 12 моделей, які гідні стояти на кухні
Обидва бренди включають в назви моделей цифри та літери, за якими можна судити про серію та функціональність холодильника.
Залежно від цінової категорії, холодильники Bosch розділені на 4 серії, кожна має свій номер:
За конструктивними особливостями йде наступний поділ:
Інші різновиди у більш скромному асортименті. До них відносяться моделі без морозилки звичайні та інтегровані, що вбудовуються з верхньою морозилкою, епічні Side-by-side з разючим об’ємом.
До слова: Найкращі холодильники для дачі: 10 моделей, ідеальних для заміського будиночка
У Samsung поділ на серії складніший. Судити про просунутість холодильника можна по 5-му та 6-му символу в назві. У п’ятій позиції зашифровано рік розробки лінійки, наприклад, N — 2018, R — 2019. На шостій позиції — номер модифікації лінійки. Друга буква в назві характеризує конструкцію агрегату:
Незалежно від того, чи збираєтеся купити холодильник Самсунг або Бош, у вас є вибір з декількох десятків моделей.
Заводи, на яких йде збірка холодильників Bosch, розкидані по всьому світу. В Україні продають техніку, ввезену з Польщі чи Туреччини. В обох випадках якість збирання прийнятна, але, судячи з відгуків покупців, краще брати турецькі холодильники.
Самсунг збирають у Кореї, а також у Таїланді, КНР та Польщі. Корейський Samsung за аналогією з німецьким Bosch в Україні знайти проблематично. Залишається 3 варіанти: Таїланд, КНР та Польща. Найкраща якість складання у техніки з Таїланду, найгірша — у польській. Китай — проміжний варіант. Якість складання відображається в дрібницях, у будь-якому випадку покупці отримують надійні та функціональні агрегати.
В обох виробників орієнтовний діапазон цін: 20-60 тис. грн. Навіть найдешевші моделі йдуть зі швидким заморожуванням, без необхідності розморожування в ручному режимі (No Frost), з зоною свіжості та іншими плюшками. Бюджетні моделі належать, переважно, до класу енергоспоживання А+.
Чинники, від яких залежить вартість:
Дорогі холодильники дружать зі смарттехнологіями. У Боші це Home Connect — керування за допомогою телефону або планшета. Якщо вдома діти не зачинили дверцята холодильника, на смартфон власника прийде відповідне повідомлення. Усередині холодильної камери встановлені 2 камери, при кожному зачиненні дверцят вони фотографують продукти та відправляють зображення на телефон. Можна змінювати температурний режим агрегату по вай-фай.
В обох брендів гарантія залежить від моделі, становить 1-3 роки. Окремо йде гарантія на компресор — 10 років.
Розібратися, який холодильник краще працює: Бош чи Самсунг, досить складно. Продукція обох виробників заслуговує на всілякі похвали, але є пара позицій, в яких «корейці» виглядають симпатичніше. Вони виграють у плані енергоефективності та зонування внутрішнього простору. У бюджетний Бош навряд чи вдасться поставити 3-літрову банку, не змінюючи розташування полиць. З холодильниками від Samsung подібних незручностей не виникає.
Вибір на користь Bosch може бути актуальним, якщо є бажання заощадити: все ж таки «німці», в середньому, на 1-2 тис. грн дешевше. За рештою пунктів, розглянутих вище (авторитет бренду, технологічність, дизайн, асортимент, якість складання), спостерігається рівність.
Порівнювати продукцію брендів одного рівня має сенс лише розглядаючи моделі однієї цінової категорії. Бош за 50 тис. грн краще, ніж Samsung за 25 тисяч, і навпаки.
Вдала покупка — коли правильний баланс вартості та функціональності. Економні покупці прагнуть не переплачувати за функції, які залишаться непотрібними. Зі своїм основним завданням — продовженням терміну зберігання їжі — дорогі та дешеві холодильники розглянутих брендів справляються однаково добре.
Вам сподобалася стаття?
Топ - 10 новин
Останні новини
Гаджети — плюси та мінуси: 6 аспектів, за допомогою яких вони впливають на наше життя
Розмірковуємо про гаджети — це зручність чи залежність?
Перевірка справжності фенів і стайлерів Dyson — 5 порад, щоб не витратити гроші даремно
Викриваємо підробки: ваш Dyson — справжній чи ні?
Як перевірити Lego на оригінальність — 3 підказки не потрапити на підробку
Розберемо ключові відмінності оригінального Lego від підробки та дамо практичні поради щодо вибору.
ТОП 5 мережевих шурупокрутів для побутового та професійного використання
Без електроінструментів важко уявити будівельні чи ремонтні роботи. Наявність сучасного шурупокрута — це можливість швидко впоратися з шурупами та саморізами. Провідні виробники пропонують потужні, ергономічні та надійні моделі.
ТОП 10 телевізорів Samsung, які варто купити у 2025 році
В огляді 10 представників LED та QLED модифікацій, які мають на висоті якість зображення, звуку та ігрових режимів.
Що краще — епілятор або віск: проводимо паралелі за 4 пунктами
Заглибимося в особливості використання кожного методу, щоб оцінити ефективність і доцільність.
ТОП 10 телевізорів 4К — яку модель купити в 2025 році
Технології зробили крок вперед. Ними оснастили найкращі панелі з 4К, які сьогодні є на ринку.
ТОП 10 телевізорів 65 дюймів — найкращі моделі престижних брендів
Телевізор з діагоналлю 65” буде доречний у вітальні або просторій спальні. Його розміри дозволяють насолоджуватися якісним контентом. Розбираємось з продукцією ТОПових виробників, вибираємо найкраще.
Електробритва Philips — яку вибрати з 5 серій виробника
Бренду Philips більше ніж 100 років. За час існування компанія кілька разів змінювала сферу діяльності. Виробництво електробритв — один з важливих напрямків, починаючи з 1930-х років минулого століття. Читайте про лінійки продукції, на які ділиться асортимент у наші дні.
Рейтинг електробритв Philips з 10 моделей
Бритви Philips асоціюються з високою якістю продукції. Однак різноманітність моделей може ввести у ступор навіть досвідченого покупця. Читайте вибірку з 10 електробритв, де представлені всі серії виробника: від преміальної до бюджетної.
Немає коментарів