Зміст статті
Мікрохвильовка готує їжу значно швидше, розігрів займає максимум кілька хвилин. Управління просте, впорається навіть той, у кого немає навичок у кулінарії. Девайс також оснащений грилем і конвекцією (не всі моделі). Аерогрилю (мультипечі), на відміну від мікрохвильовки, потрібен час для розігріву перед приготуванням їжі. Його доводиться регулярно чистити, що трудомістко і неприємно. А НВЧ при великих порціях часто пропікає нерівномірно, тому доведеться запасатися терпінням, збільшуючи нагрів і час готування.
Ціни на мультипечі варіюються залежно від функцій і марки. Орієнтовно від $50 до $250. Вартість мікрохвильовок також різниться — від $50 за базові моделі до $500 і вище за моделі з розширеними функціями. Розберемося, що краще — аерогриль або мікрохвильова піч, скрупульозніше розглянувши відмінності, принцип роботи та інші нюанси.
Читайте: Рейтинг мікрохвильовок у 4 категоріях: 12 моделей, які гідні стояти на кухні
Кожен із пристроїв має свої переваги, але служать різним цілям.
Мікрохвильовка чудово підходить для швидкого розігрівання, розморожування продуктів і приготування простих страв.
У неї три фішки:
Аерогриль для тих, хто хоче страви, схожі на приготовані в духовці або на грилі. Він ідеальний для прихильників здорової їжі, на готування йде менше жиру, а то й зовсім без олії, при цьому зберігаються поживні речовини.
Пристрій популярний завдяки трьом особливостям:
Різниця між девайсами криється в способах готування, функціональності, а також у впливі на смак і текстуру готових страв. Мікрохвильова піч залучає мікрохвилі для того, щоб привести в дію молекули води в їжі. Коштом цього відбувається швидкий розігрів і прискорюється приготування. Мультипіч працює на принципі гарячого повітря, яке циркулює усередині камери й рівномірно доводить страву до кондиції: смажить, запікає і грилює. У неї більше кулінарних можливостей, тому текстура продуктів зберігається краще.
У мікрохвильовці більше ризиків пересушити або отримати «гуму» через нерівномірне приготування. Жодної хрусткої скоринки не буде. В аерогрилі з цим не виникає проблем через конвекцію та жар. У ньому виходять смачніше м’ясо, випічка та овочі.
Варто знати: Найкращі холодильники для дачі: 10 моделей, ідеальних для заміського будиночка
Піч генерує мікрохвилі за допомогою магнетрона. Покроково її робота виглядає наступним чином:
Апарат за своєю суттю нагадує роботу духовки з конвекцією, тільки з кількома особливостями, тому він функціональніший.
Досвідченим любителям: 5 найкращих вбудованих кавоварок
У мікрохвильовій печі готують найпростіші перекуси, проте за бажанням, можна примудритися приготувати дещо особливе. Ось кілька рецептів від простого до складного, включно з дієтичними стравами.
Інгредієнти:
Приготування:
Інгредієнти:
Приготування:
Інгредієнти:
Приготування:
Інгредієнти:
Приготування:
Цікаві рецепти для мультипечі, які варто взяти на замітку.
Інгредієнти:
Приготування:
Інгредієнти:
Приготування:
Інгредієнти:
Приготування:
Інгредієнти:
Приготування:
Виняткові характеристики: ТОП 6 двоконфоркових варильних панелей, вартих уваги
Аспекти | Мікрохвильовка | Аерогриль |
Функціональність | Ідеальна для розігрівання та розморожування їжі. Деякі моделі можуть готувати, але частіше можливості обмежені | Дає змогу смажити, запікати, тушкувати, випікати й готувати на грилі. Конвекція сприяє рівномірному пропіканню та підрум’янюванню страви |
Якість приготування | Швидко готує, але підсумок залишає бажати кращого через нерівномірний вплив тепла | Виходить хрустка скоринка у м’яса і риби. Випічка — із золотистою поверхнею. Овочі соковиті та добре запечені — корисні |
Енергоспоживання | Використовує менше енергії внаслідок короткого часу готування | Витрачає більше енергії, але готує різноманітними способами |
Простота використання та догляду | Легко використовувати та чистити. Ідеальна для швидких завдань на кожен день | Витрачає більше часу на очищення, але функціональніша |
Потужність мікрохвильовок варіюється в межах 600-1200 ват. Більшість моделей, розрахованих для дому, з потужністю 800-1000 ват. Час використання приладу часто короткий, вона споживає менше енергії за один раз. Наприклад, на розігрів їжі в межах 5 хвилин за потужності 1000 ватів витрачається приблизно 0.083 кВт електроенергії.
Потужність мультипечей — 1000-2000 ват і більше. Найчастіше популярні моделі з потужністю 1400-1700 ват. Аерогрилі готують довше, це призводить до збільшеного енергоспоживання за одне приймання їжі. Наприклад, на запікання протягом 30 хвилин на потужності 1500 ватів поглинається приблизно 1.75 кВт електроенергії.
Різниця у споживанні зумовлена великою потужністю та часом роботи. Це означає, що пристрій споживає більше електроенергії за одиницю часу.
Таким чином з’ясували, що краще — мікрохвильовка чи аерогриль. Якщо потрібен пристрій для розігрівання, мікрохвильовка — найкращий вибір. Якщо потрібно приготувати повноцінний обід або вечерю, мультипіч краща.
На замітку: М’ясорубка Moulinex або Bosch — порівняння за 6 критеріями
Вам сподобалася стаття?
Топ - 10 новин
Останні новини
Як перевірити кросівки Адідас на оригінальність — 5 порад
Варто прочитати, щоб не потрапляти на виверти шахраїв.
ТОП 9 телефонів до 10000 грн — чи виправдовують вони свою вартість
Економлячи на вартості, чи не втрачаємо в продуктивності? Тут огляд 9 моделей.
Який комп’ютер купити дитині для школи — 5 ключових факторів правильного вибору
Вимоги: щоб справлявся з навчальними завданнями та підходив для розваг. Розглянемо 5 аспектів.
Зволожувач повітря — користь і шкода за 7 критеріями
Обговорюємо «підводні камені» зволожувача. Ви з нами?
Яка пральна машина краще Samsung чи Bosch — зіставляємо 5 параметрів
Німецький і південнокорейський виробники надійні та невибагливі. Але є нюанси. Ось їх піднаготна.
Порівняння камер смартфонів та фотоапаратів — 3 базові критерії
Настав час визначитися — портативність чи оптична перевага!
Как определить ревизию DualSense PS5 по 3 заводским маркировкам
Корисні поради для геймерів.
Як обрати ноутбук для школяра — 10 пізнавальних підказок
Розсіюємо сумніви в питаннях вибору для спантеличених батьків.
Де зберігати овочі та фрукти влітку: 11 правил, щоб не псувалися
Викладаємо козирі.
Принцип роботи кондиціонерів — 2 основні компоненти та особливості моделей
Розберемо принцип роботи, розглянемо компоненти системи та дізнаємося, як різні типи справляються з підтриманням оптимальної температури в приміщенні.
Немає коментарів