Зміст статті
Мікрохвильовка готує їжу значно швидше, розігрів займає максимум кілька хвилин. Управління просте, впорається навіть той, у кого немає навичок у кулінарії. Девайс також оснащений грилем і конвекцією (не всі моделі). Аерогрилю (мультипечі), на відміну від мікрохвильовки, потрібен час для розігріву перед приготуванням їжі. Його доводиться регулярно чистити, що трудомістко і неприємно. А НВЧ при великих порціях часто пропікає нерівномірно, тому доведеться запасатися терпінням, збільшуючи нагрів і час готування.
Ціни на мультипечі варіюються залежно від функцій і марки. Орієнтовно від $50 до $250. Вартість мікрохвильовок також різниться — від $50 за базові моделі до $500 і вище за моделі з розширеними функціями. Розберемося, що краще — аерогриль або мікрохвильова піч, скрупульозніше розглянувши відмінності, принцип роботи та інші нюанси.
Читайте: Рейтинг мікрохвильовок у 4 категоріях: 12 моделей, які гідні стояти на кухні
Кожен із пристроїв має свої переваги, але служать різним цілям.
Мікрохвильовка чудово підходить для швидкого розігрівання, розморожування продуктів і приготування простих страв.
У неї три фішки:
Аерогриль для тих, хто хоче страви, схожі на приготовані в духовці або на грилі. Він ідеальний для прихильників здорової їжі, на готування йде менше жиру, а то й зовсім без олії, при цьому зберігаються поживні речовини.
Пристрій популярний завдяки трьом особливостям:
Різниця між девайсами криється в способах готування, функціональності, а також у впливі на смак і текстуру готових страв. Мікрохвильова піч залучає мікрохвилі для того, щоб привести в дію молекули води в їжі. Коштом цього відбувається швидкий розігрів і прискорюється приготування. Мультипіч працює на принципі гарячого повітря, яке циркулює усередині камери й рівномірно доводить страву до кондиції: смажить, запікає і грилює. У неї більше кулінарних можливостей, тому текстура продуктів зберігається краще.
У мікрохвильовці більше ризиків пересушити або отримати «гуму» через нерівномірне приготування. Жодної хрусткої скоринки не буде. В аерогрилі з цим не виникає проблем через конвекцію та жар. У ньому виходять смачніше м’ясо, випічка та овочі.
Варто знати: Найкращі холодильники для дачі: 10 моделей, ідеальних для заміського будиночка
Піч генерує мікрохвилі за допомогою магнетрона. Покроково її робота виглядає наступним чином:
Апарат за своєю суттю нагадує роботу духовки з конвекцією, тільки з кількома особливостями, тому він функціональніший.
Досвідченим любителям: 5 найкращих вбудованих кавоварок
У мікрохвильовій печі готують найпростіші перекуси, проте за бажанням, можна примудритися приготувати дещо особливе. Ось кілька рецептів від простого до складного, включно з дієтичними стравами.
Інгредієнти:
Приготування:
Інгредієнти:
Приготування:
Інгредієнти:
Приготування:
Інгредієнти:
Приготування:
Цікаві рецепти для мультипечі, які варто взяти на замітку.
Інгредієнти:
Приготування:
Інгредієнти:
Приготування:
Інгредієнти:
Приготування:
Інгредієнти:
Приготування:
Виняткові характеристики: ТОП 6 двоконфоркових варильних панелей, вартих уваги
Аспекти | Мікрохвильовка | Аерогриль |
Функціональність | Ідеальна для розігрівання та розморожування їжі. Деякі моделі можуть готувати, але частіше можливості обмежені | Дає змогу смажити, запікати, тушкувати, випікати й готувати на грилі. Конвекція сприяє рівномірному пропіканню та підрум’янюванню страви |
Якість приготування | Швидко готує, але підсумок залишає бажати кращого через нерівномірний вплив тепла | Виходить хрустка скоринка у м’яса і риби. Випічка — із золотистою поверхнею. Овочі соковиті та добре запечені — корисні |
Енергоспоживання | Використовує менше енергії внаслідок короткого часу готування | Витрачає більше енергії, але готує різноманітними способами |
Простота використання та догляду | Легко використовувати та чистити. Ідеальна для швидких завдань на кожен день | Витрачає більше часу на очищення, але функціональніша |
Потужність мікрохвильовок варіюється в межах 600-1200 ват. Більшість моделей, розрахованих для дому, з потужністю 800-1000 ват. Час використання приладу часто короткий, вона споживає менше енергії за один раз. Наприклад, на розігрів їжі в межах 5 хвилин за потужності 1000 ватів витрачається приблизно 0.083 кВт електроенергії.
Потужність мультипечей — 1000-2000 ват і більше. Найчастіше популярні моделі з потужністю 1400-1700 ват. Аерогрилі готують довше, це призводить до збільшеного енергоспоживання за одне приймання їжі. Наприклад, на запікання протягом 30 хвилин на потужності 1500 ватів поглинається приблизно 1.75 кВт електроенергії.
Різниця у споживанні зумовлена великою потужністю та часом роботи. Це означає, що пристрій споживає більше електроенергії за одиницю часу.
Таким чином з’ясували, що краще — мікрохвильовка чи аерогриль. Якщо потрібен пристрій для розігрівання, мікрохвильовка — найкращий вибір. Якщо потрібно приготувати повноцінний обід або вечерю, мультипіч краща.
На замітку: М’ясорубка Moulinex або Bosch — порівняння за 6 критеріями
Вам сподобалася стаття?
Топ - 10 новин
Останні новини
Який фотоапарат краще купити фотографу-початківцю — 6 критеріїв вибору
Оптимально, коли технічні можливості камери на одному рівні з навичками користувача. Занадто складну техніку брати новачкові не варто. Функціонал бюджетних моделей теж дозволяє робити знімки виняткової якості, при цьому не доводиться занадто витрачатися при покупці.
Як скинути пароль Windows 11 або замінити на новий — 6 варіантів
Зникнення пароля — не вирок операційній системі. Існує кілька методів оминути авторизацію. Із завданням можна впоратися, навіть якщо немає відповідей на контрольні запитання та контактів для отримання коду безпеки.
ТОП 10 електричних варильних панелей — огляд та поради щодо вибору
Допоможемо розібратися в різноманітності пропозицій та вибрати оптимальне рішення для своєї кухні.
Олива з молібденом — плюси та мінуси, 6 аргументів «за» і «проти» застосування
Його розглядають як спосіб поліпшити роботу двигуна і продовжити термін коштом антифрикційної добавки. Розберемося, як саме молібден впливає на мотор, які дає переваги та таїть недоліки.
Як перевірити кросівки Адідас на оригінальність — 5 порад
Варто прочитати, щоб не потрапляти на виверти шахраїв.
ТОП 9 телефонів до 10000 грн — чи виправдовують вони свою вартість
Економлячи на вартості, чи не втрачаємо в продуктивності? Тут огляд 9 моделей.
Який комп’ютер купити дитині для школи — 5 ключових факторів правильного вибору
Вимоги: щоб справлявся з навчальними завданнями та підходив для розваг. Розглянемо 5 аспектів.
Зволожувач повітря — користь і шкода за 7 критеріями
Обговорюємо «підводні камені» зволожувача. Ви з нами?
Яка пральна машина краще Samsung чи Bosch — зіставляємо 5 параметрів
Німецький і південнокорейський виробники надійні та невибагливі. Але є нюанси. Ось їх піднаготна.
Порівняння камер смартфонів та фотоапаратів — 3 базові критерії
Настав час визначитися — портативність чи оптична перевага!
Немає коментарів