Зміст статті
Щоб дотримуватися правил гігієни, без пасти й приладу для чищення не обійтися. Є звичайні зубні щітки, а є інноваційні. Ті та інші служать добру службу, проте розглянемо електричні зубні щітки, плюси та мінуси, щоб зрозуміти, наскільки вони виправдовують очікування.
Електричні зубні щітки численними обертальними рухами очисної голівки ретельніше усувають зубний наліт з ротової порожнини. Одна чистка зубів електрощіткою дорівнює місяцю чищення за допомогою звичайної.
Принципова різниця між цими двома девайсами представлена у таблиці:
Ручні | Електричні |
Прості у використанні, не вимагають зарядки або батарейок | Функціональні: є вбудований таймер, сенсори, інші опції |
Дешевше за ціною | Обходяться дорожче |
Компактні | Краще видаляють зубний наліт |
Вимагають певних зусиль | Передбачають менші трудовитрати |
Якщо суворо дотримуватися техніки чистки зубів, звичайної щіточки цілком вистачає. Але, збираючись похапцем з ранку на роботу, не кожен замислюється про правильний рух щетинок по емалі. Через це між зубами залишається їжа, яка згодом провокує появу карієсу, утворення каменів.
Стоматологи стверджують, що електричний пристрій ефективніше чистить зуби, оскільки добре себе проявляє у важкодоступних місцях. Повертаючі-обертові та зворотно-вимітні рухи начисто видаляють залишки їжі, що застрягла між зубами.
У вдосконалених моделях передбачені датчики тиску. Вони подають сигнал при надмірному впливі на емаль. Деякі модифікації навіть контролюють час чищення. Це особливо корисно для дітей, які часто лінуються, чистять зуби нашвидкуруч. Зупинимося докладніше на електричних зубних щітках, плюсах та мінусах кожної з наявних варіацій.
Хороша добірка: ТОП 7 роботів пилососів, з якими прибирання в задоволення
Серед різновидів — механічні, звукові, ультразвукові, акумуляторні, батарейні моделі. У них схожий принцип впливу: чистка зубів відбувається внаслідок того, що щетинки вібрують, а голівка, що чистить, обертається або пульсує.
Це найпростіший по конструкції варіант. Поворотно-обертові та рухи, що вимітають, проходять на швидкості від 2 до 30 тисяч оборотів. Очищальна голівка кругла, може повертатися праворуч/ліворуч. Інтенсивність натиску вибирають на блоці девайсу. Такий пристрій добре вичищає наліт, але при запалених або чутливих яснах можуть виникати болючі відчуття. Тому перед використанням механічної моделі бажано пролікувати ротову порожнину.
У скарбничку знань: Як вибрати чайник для плити: 7 важливих нюансів, які не можна не врахувати
Оснащені подовженими змінними насадками з різноколірними кільцями. Так простіше упізнати «свою» за кольором. Серед особливостей:
В деяких моделях звукових щіток передбачена функція масажу для покращення кровотоку в яснах. Звукові електричні щітки для зубів можуть використовуватися при підвищеній чутливості, щоб знизити болючі відчуття при повсякденній гігієні.
Вони найтехнологічніші. Принцип дії заснований на випромінюванні звукових хвиль, що корисно для видалення пігментного нальоту навіть у важкодоступних ділянках рота. Звукові хвилі вібрують з амплітудою від 100 млн до 200 млн пульсацій за одну хвилину. Для людського вуха ця частота нечутна, що приємніше проти механічних моделей.
Ультразвуковими користуються при серйозних захворюваннях ясен. Коштом вібрацій відбувається масаж тканин із наступним виділенням тепла. Це сприяє зміцненню клітинних стінок та живленню самих клітин. У масажованих зонах помітно покращується кровообіг. Ультразвукові електромоделі ефективно очищають наліт без тиску на болючі ділянки.
Читайте: Як вибрати тостер: 8 важливих критеріїв для тих, хто шукає
Акумуляторні девайси потребують регулярної зарядки. У кожній моделі певна місткість батареї. Від неї залежить, наскільки довго триватиме підзарядка акумулятора. На одному заряді може працювати два тижні.
По індикаторах стану акууму простіше визначати, коли девайс час заряджати. Перезаряджуваного акумулятора вистачає щонайменше на 1000 циклів. До того ж немає ризику, що забута в ній батарейка окислиться, зіпсує контакти.
Спритні, якщо порівнювати зі стандартними, і невиправдано дорогі. Тому що мінуси електричної щітки на батарейках в тому, що в найневідповідніший момент вона може розрядитися. Під рукою не завжди є чим замінити. Батарейки – це додаткова витрата. Їх не можна перезарядити, лише викинути. Прилад на батарейках мало функціональний. Однак, якщо порівнювати зі звичайними, все ж таки краще справляються з нальотом у важкодоступних місцях.
Гідний список: Кавоварки для дому: рейтинг 10 пристроїв від експертів та поціновувачів
Щоб запобігти випаданню зубів і запаленню ясен, потрібно забезпечити їм належний догляд. Профілактика захворювань зубів та ясен набагато ефективніша, якщо правильно вибрано інструмент гігієни. Розглянемо, як вибрати зубну щітку, щоб вона не травмувала ясна, ефективно справлялася з нальотом. При виборі девайса потрібно врахувати певні нюанси:
Для повсякденної гігієни оптимальним вибором є середні за жорсткістю щітки. Якщо у ротовій порожнині йде запальний процес, потрібна ультрам’яка. М’які ворсинки обертаються за допомогою двигуна, плавно видаляють наліт без стирання емалі та травмування ніжних тканин.
Хоча є в електрощіток зубних щіток плюси та мінуси, у будь-якому випадку такий пристрій ефективніший за звичайний. Він якісніше проводить гігієну за мінімальних часових витрат. За вартістю «розумні» електричні дорожче, але економити на власному здоров’ї — не варіант.
На замітку: 5 кращих іригаторів для догляду за ротовою порожниною
Вам сподобалася стаття?
Топ - 10 новин
Останні новини
Як перевірити Sony PlayStation 5 на справжність: проста інструкція, що складається з 5 блоків
Не попадіться на підробку! У цьому гіді — підказки, як розпізнати справжню «п'ятірку».
Як правильно зібрати пазл — 7 кроків до вражального результату
Гора деталей більше не лякає. Допоможемо перетворити хаос на цілісну картину без зайвих нервів.
Плюси та мінуси гранітної сковороди — 4 пояснення у відгуку без прикрас
Гранітна сковорода має надійний вигляд, але в неї є нюанси.
Як зберегти батарею iPhone — починають з 5 кроків
Якщо iPhone став сідати швидше, ці 5 кроків допоможуть зберегти батарею і повернути заряд на весь день.
Як перевірити батарею на iPhone — 4 поради де подивитися і як зрозуміти, чи все гаразд
Батарея — слабке місце будь-якого iPhone. Допоможемо дізнатися реальний стан акумулятора і вчасно помітити ознаки зносу.
4 підказки, що вдягнути на пікнік, щоб не спекотно, не холодно і не нудно
Пікнік вдався, якщо тепло, зручно та красиво. Розповідаємо, як вибрати одяг, щоб не зіпсувати собі відпочинок.
Як підвищити енергоефективність будинку — 5 кроків до зниження витрат на комуналку
Ціни на газ та електроенергію змінюються виключно у більшу сторону. Людям доводиться заощаджувати, намагатися ефективно витрачати енергетичні ресурси.
Як вибрати літню ковдру — 8 критеріїв, які потрібно знати перед покупкою
У цьому матеріалі — все по суті про матеріали, щільність, конструкцію та інші нюанси, важливі для комфортного сну в спеку.
Як вибрати пляжний рушник — 5 параметрів, які реально важливі
Не всі рушники гарні для пляжу. Одні намокають і липнуть до тіла, інші — перетворюють відпочинок на комфорт. Розбираємося, як вибрати вдалу модель.
Що таке аквашузи і як їх вибрати — 3 слушні поради
Галька колеться, гарячий пісок пече. Добре, що є аквашузи. Вони легкі, чіпкі та рятують ноги там, де інше взуття безсиле. Розповідаємо, як вибрати ідеальну пару.
Немає коментарів