Зміст статті
Страждаючи від сухості шкіри, подразнення очей та частих респіраторних інфекцій, мимоволі замислюєшся про зволожувач повітря. Він помітно покращує самопочуття, стає легше дихати. Без іонізатора теж погано, якщо в будинку запорошено, постійно відчуваються запахи від домашніх тварин, з кухні, через куріння. Пристрій освіжає повітря.
Ці апарати не замінюють одне одного, а доповнюють. У деяких випадках доцільно використовувати обидва пристрої в різних кімнатах або в різні часи для оптимального мікроклімату в будинку.
Розглянемо докладніше зволожувач та іонізатор повітря. Різниця між ними очевидна.
Завдання зволожувача — нейтралізувати сухість у приміщенні. Пересушений мікроклімат провокує погане самопочуття у домівників. Часто воно покращується, якщо підвищити рівень вологості до оптимальних 40-60%. Якщо купити прилад з гігростатом, такий автоматично контролюватиме мікроклімат у кімнаті.
Різні типи зволожувачів працюють кожен за своїм принципом:
Іонізатор повітря створює і випускає у маси негативно заряджені іони, які називаються аніонами. Принцип його роботи ґрунтується на явищі електростатичної іонізації. Усередині іонізатора знаходиться електрод, до якого прикладається висока напруга. Ця напруга створює електричне поле навколо електрода. Коли молекули повітря проходять через нього, вони втрачають електрони та стають негативно зарядженими іонами.
Ці іони притягуються до позитивно заряджених частинок у повітрі — пилу, пилку, диму та мікроорганізмів. З’єднуючись, частинки збільшуються і стають важчими, тому осідають на поверхнях. Їх видаляють, регулярно роблячи вологе прибирання у будинку.
Виходячи з того, як працюють ці прилади, відмінності між ними очевидні:
Різниця | Іонізатор | Зволожувач |
За призначенням | Націлений, щоб покращити повітря, вловлюючи шкідливі частинки та мікроорганізми | Запобігає шкоді сухості на домівників, меблі та рослини, зволожуючи повітря |
За впливом на повітря | Нейтралізує запахи у приміщенні коштом зменшення забруднювачів у повітрі | Не видаляє запахи та не очищає повітря, проте сприяє комфортному диханню та покращенню самопочуття |
За побічними ефектами | Виробляє трохи озону, що не бажано для здоров’я | Якщо не чистити регулярно, може поширювати бактерії та цвіль, які потрапляють у повітря |
Загальне завдання, яке виконують обидва прилади, сприяти повітрю в оселі. Але для цієї мети кожен пристрій виконує свої функції.
Зволожувач виручає під час опалювального сезону, коли мікроклімат у будинку надто сухий. Його часто встановлюють у дитячих кімнатах, де важлива здорова обстава. Також прилад розташовують на лоджії або оранжереї, щоб створити оптимальну вологість для кімнатних квітів.
Іонізатор потрібний, щоб очистити повітря від небажаних частинок. Він життєво необхідний алергікам, які схильні до впливу зовнішніх подразників. Іонізація повітря дозволяє осадити пил, що літає у повітрі. Обидва прилади відмінно працюють у тандемі, помітно покращуючи якість життя.
Варто знати: Інверторний кондиціонер або звичайний — 9 зіставлень між ними
Моделі зволожувачів та очищувачів повітря відрізняються за продуктивністю. Побутові моделі іонізаторів здатні видавати від 600 до 5000 негативно заряджених частинок на 1 см3. Вибирати певний пристрій потрібно з урахуванням площі приміщення. Ефективність зволожувача становить 0,3-0,5 кг/год. З такою швидкістю пристрій насичує навколишній простір дрібними частинками вологи.
Значущість зволожувача повітря важко переоцінити. Він доброчинно впливає на здоров’я людини у таких напрямках:
Іонізатор, насичуючи повітря негативно зарядженими частинками, посилює повітрообмін у легенях приблизно на 10%. Коштом цього в організмі людини відбуваються позитивні зміни:
При використанні іонізатора варто врахувати, що пристрій протипоказаний людям з індивідуальною нестерпністю озону. Прилад небажано встановлювати в дитячій кімнаті, якщо дитині менше одного року. Аероіони не потрібні в приміщенні, де мешкають люди з вірусними захворюваннями. У цьому випадку прилад сильніше поширюватиме інфекцію, через що можуть заразитися решта сім’янинів.
Читайте: ТОП 10 обігрівачів для квартири
Витрати електроенергії важливі в умовах постійного зростання цін на комунальні послуги. Зволожувач працює безперервно від трьох до дванадцяти годин. Може споживати від 35 до 150 Вт на годину.
Попри те, що іонізатор не завжди включений (як правило, він працює по 4-5 годин на день), витрата електрики також важлива. Більшість пристроїв споживають лише 10-20 Вт на годину, що робить їх дуже економними.
Під час експлуатації іонізатор або зволожувач повітря обидва прості та інтуїтивно зрозумілі. Панель управління у них може бути механічною, електронною чи сенсорною. Тут кожен юзер підбирає для себе максимально вдалий варіант. Механіка найчастіше передбачена на найпростіших моделях із мінімальним функціоналом. Поворотом ручки обирається відповідний режим.
Електронне або сенсорне керування передбачене на сучасній кліматичній техніці. На пристрої можуть бути кнопки для активації додаткових функцій — нічника, ароматизатора, очищення. Сенсором керувати нескладно — досить легких дотиків до написів на панелі.
Пізнавальна стаття: Тепла підлога — водяна або електрична: порівняння за 9 критеріями
Знаходитися у приміщенні, де працює іонізатор небажано. Це пов’язано з тим, що аероіони притягуються до слизових людини. Якщо вони обтяжені пилом, алергенами чи тютюном, можуть завдати шкоди здоров’ю. Тому краще вмикати прилад, коли перебуваєте в іншій кімнаті.
Зволожувачі повітря вважаються безпечними, особливо ультразвукові моделі. Їх можна встановлювати у дитячій кімнаті, вмикаючи на всю ніч. У разі перекидання прилад сам вимикається. Найбільш небезпечними вважаються парові моделі зволожувачів, у яких зрошення повітря здійснюється під дією гарячої пари. Тут важливо суворо дотримуватись заходів безпеки. Такі пристрої вкрай небажані для дітей, які по необережності можуть обпектися.
Іонізатор повітря вважається тихим приладом, тому цей параметр при виборі не дуже важливий. Максимум, що може почути користувач, легкий шум вентилятора. Зі зволожувачами справа інакша. Деякі з них можуть видавати булькотючі звуки при роботі. Показник зашумленості, в середньому, 35-45 дБ. Якщо потрібний прилад у спальну кімнату, варто звернути увагу на тихіші моделі.
Площа, що охоплюється, залежить від продуктивності приладу. Зволожувачі потужністю 50 Вт та менше підходять для приміщення до 20 квадратів. У велику кімнату знадобиться потужніший прилад — від 50 від 120 Вт або вище.
Чим продуктивніший іонізатор, тим більше площа, що обслуговується. Найпотужніші моделі здатні очистити повітря у кімнаті від 80 кв.м.
Іонізатор чи зволожувач повітря виглядають стильно, завдяки чому вписуються у будь-який інтер’єр. Зволожувачі можуть бути будь-якої форми, з поворотним носиком або рівномірним розпорошенням. Іонізатори схожі на них. Портативні моделі можна встановлювати на стіл, ті, що габаритніші — ставлять на підлогу.
На замітку: 5 кращих кавомашин, що вбудовуються
Крім основного завдання, зволожувач повітря може:
Деякі моделі пристроїв оснащені автовідключенням, коли вода в резервуарі закінчується. Часто зволожувач має гігростат — датчик для контролю вологості повітря. Зволожувачі дорожчі з дисплеєм, на якому відображається опис обраного режиму.
До допоміжних опцій іонізатора входять:
Ключові переваги обох пристроїв представлені у таблиці:
Плюси зволожувача | Плюси іонізатора |
Сприятливо впливає на шкіру та волосся | Створює чисте та корисне повітря |
Запобігає пересиханню слизових | Усуває алергени |
Створює оптимальний мікроклімат для рослин | Нейтралізує вплив електроніки |
Запобігає розсиханню меблів | Ефективно прибирає тютюновий дим |
Прискорює одужання при ГРВІ | Витрачає мінімум електрики |
Кожен пристрій має свої сильні сторони. Тому при створенні здорового мікроклімату в будинку важливі обидва прилади. Якщо бюджет дозволяє, краще мати в господарстві й зволожувач, і іонізатор. З ними легше дихається і комфортніше почувається.
До речі: Рейтинг зволожувачів повітря для дитячої: 5 моделей, щоб легко дихалося
Вам сподобалася стаття?
Топ - 10 новин
Останні новини
Електробритва Philips — яку вибрати з 5 серій виробника
Бренду Philips більше ніж 100 років. За час існування компанія кілька разів змінювала сферу діяльності. Виробництво електробритв — один з важливих напрямків, починаючи з 1930-х років минулого століття. Читайте про лінійки продукції, на які ділиться асортимент у наші дні.
Рейтинг електробритв Philips з 10 моделей
Бритви Philips асоціюються з високою якістю продукції. Однак різноманітність моделей може ввести у ступор навіть досвідченого покупця. Читайте вибірку з 10 електробритв, де представлені всі серії виробника: від преміальної до бюджетної.
ТОП 8 прасок із парогенератором — характеристики, переваги та недоліки
Стаття для тих, хто цінує свій час і якість прасування.
Рейтинг недорогих прасок — аналіз 10 моделей, які добре продаються
В огляді тільки найкращі моделі з надійності та функціоналу. Якщо шукаєте праску, яка добре справляється з прасуванням і не б'є по гаманцю, цей огляд для вас.
Який фотоапарат краще купити фотографу-початківцю — 6 критеріїв вибору
Оптимально, коли технічні можливості камери на одному рівні з навичками користувача. Занадто складну техніку брати новачкові не варто. Функціонал бюджетних моделей теж дозволяє робити знімки виняткової якості, при цьому не доводиться занадто витрачатися при покупці.
Як скинути пароль Windows 11 або замінити на новий — 6 варіантів
Зникнення пароля — не вирок операційній системі. Існує кілька методів оминути авторизацію. Із завданням можна впоратися, навіть якщо немає відповідей на контрольні запитання та контактів для отримання коду безпеки.
ТОП 10 електричних варильних панелей — огляд та поради щодо вибору
Допоможемо розібратися в різноманітності пропозицій та вибрати оптимальне рішення для своєї кухні.
Олива з молібденом — плюси та мінуси, 6 аргументів «за» і «проти» застосування
Його розглядають як спосіб поліпшити роботу двигуна і продовжити термін коштом антифрикційної добавки. Розберемося, як саме молібден впливає на мотор, які дає переваги та таїть недоліки.
Як перевірити кросівки Адідас на оригінальність — 5 порад
Варто прочитати, щоб не потрапляти на виверти шахраїв.
ТОП 9 телефонів до 10000 грн — чи виправдовують вони свою вартість
Економлячи на вартості, чи не втрачаємо в продуктивності? Тут огляд 9 моделей.
Немає коментарів