Зміст статті
Розрекламовані інверторні кондиціонери в роботі ледь чутні й світла споживають менше, ніж звичайно. Однак звичні нам кондіори теж не ликом шиті, оскільки служать десятиліттями. Ось і виходить, що вибирати між цими пристроями не завжди легко. Щоб віддати перевагу тому чи іншому, доводиться враховувати розмір приміщення, вартість, експлуатаційні витрати та вимоги до обслуговування. У цій статті порівняємо та вивчимо нюанси інверторних та звичайних кондиціонерів.
У звичайних моделей фіксована швидкість, вони працюють за принципом увімкнення/вимкнення. Коли температура підіймається вище за певний поріг, компресор перезапускається, і цикл повторюється. Це може призвести до коливань температури та надмірних витрат на електрику, оскільки запуск двигуна потребує більше енергії, ніж у момент монотонної роботи.
У інверторних все інакше. Замість відключення, набравши заданий показник, агрегат знижує оберти, регулюючи швидкість двигуна. Це дозволяє пристрою постійно регулювати потужність охолодження та обігріву відповідно до потреб.
Оскільки інверторний блок не потрібно часто запускати та зупиняти, він споживає менше енергії порівняно зі звичайним. Крім того, він забезпечує стабільне тепло чи прохолоду, зменшуючи температурні стрибки в будинку.
Хоча інверторні моделі за вартістю обходяться дорожче за звичні нам пристрої, вони в довгостроковій перспективі відпрацьовують кожну копійку через мале споживання електрики. Звичайні бюджетніші, але згодом доводиться переплачувати за рахунками за світло.
Інверторний | Звичайний | |
Енергоефективність | Економно регулює швидкість компресора та температуру | Для запуску та зупинки компресора потрібен стрибок потужності, що є енерговитратною потребою |
Рівень шуму | Тихіше звичайного через поступове наростання швидкості та підтримки сталого темпу роботи | Циклічне включення/вимикання супроводжується гулом |
Вартість | Не з бюджетних, проте з мінімальними витратами на техпідтримку, тому рентабельний у довгостроковій перспективі | Обходиться дешевше, але у найближчій перспективі через витрати на підтримку роботи влітає в копійку |
Термін служби та обслуговування | Мінімальна циклічність включення та вимкнення меншою мірою зношує компресор, що збільшує термін служби. Однак ремонт складний і дорогий | Через постійні цикли, що перемикаються, потрібен частий огляд фахівців. Ремонтувати простіше та дешевше |
Інверторна технологія вигідна через зменшене споживання енергоресурсів, звідси — щадні суми у платіжках. Звичайні кондіори гарні тільки в тому випадку, якщо ними користуватися час від часу. І через низькі початкові витрати.
Інверторні блоки працюють при необхідності змінюючи швидкість двигуна компресора, що дозволяє тонко регулювати охолодженість або нагрівання приміщення. При першому запуску агрегат працює із максимальною продуктивністю, щоб швидко набрати задану температуру. Як тільки мети досягнуто, технологія підтримує встановлені показники.
Замість багаторазового перезапуску — як у звичних для нас моделей, інверторний постійно працює з різними швидкостями, підтримуючи заданий користувачем мікроклімат. У будинку завжди комфортно, адже показники є стабільними.
Насправді потужність пристрою показує, скільки тепла воно може видалити з приміщення за певний період часу. Це істотно впливає на його продуктивність та ефективність. Ось як це проявляється в обох типах кондиціонерів:
Важливо, щоб номінальна міць звичного нам девайсу була підібрана з урахуванням розміру кімнати для оптимальної ефективності. Блок, який занадто потужний для приміщення, швидко його охолоджуватиме, але погано виводитиме вологість. В результаті чого в кімнаті буде холодно та волого. З іншого боку, пристрій з недостатньою потужністю намагатиметься прогріти або охолодити, споживаючи більше енергії й скорочуючи термін служби агрегату.
Що стосується вибору потужностей, технологічні кондіори також вимагають розумної відповідності розміру житла. Занадто великий або маленький блок впливають на клімат у кімнаті.
Аналізуємо: Що краще — кондиціонер чи вентилятор: 11 порівнюваних факторів
Коли звична нам установка увімкнена, вона витягує тепле повітря з кімнати, видаляє з нього тепло та вологу, потім видує назад у житло. Видалена волога конденсується на холодному змійовику випарника та видаляється через дренаж. Однак, оскільки ці пристрої працюють на повну потужність, а потім відключаються, іноді можуть охолоджувати приміщення так швидко, що їм не вистачає часу для ефективного осушення приміщення. Це особливо актуально, якщо розмір блоку дуже великий для приміщення, що призводить до коротких циклів охолодження. В результаті буде прохолодна кімната, де відчувається вологість.
Інверторні кондиціонери працюють на різних швидкостях. Ця модулювальна продуктивність дозволяє виконувати більш тривалі цикли охолодження в порівнянні зі звичайними блоками. Перевага подовжених циклів у тому, що вони дають кондиціонеру більше часу видалення вологи з повітря. Працюючи постійно та з меншою потужністю, інверторні агрегати ефективніше охолоджують повітря та осушують приміщення. Це створює більш комфортне внутрішнє середовище. Більше тривалий час роботи також призводить до кращої циркуляції повітря, в кімнаті стає легше дихати.
Хоча обидва типи кондиціонерів можуть контролювати вологість, інверторні блоки справляються з цим краще через здатність працювати у тривалих циклах. Однак, для обох типів важливо правильно підібрати розмір пристрою для покращеного осушення та комфорту в приміщенні.
І ті, й інші створюють галас. Однак він відрізняється через робочі механізми. Гул звичайного кондиціонера відчутніше при запуску, а потім він знижується в міру того, як блок досягає потрібної температури та вимикається. В середньому, гудіння в межах 40-60 дБ, але це може змінюватись в залежності від моделі, розміру та терміну давності пристрою. Інверторні блоки помітно тихіше, часто працюючи в діапазоні 20-40 дБ, хоча, як і звичайні блоки, це може змінюватись в залежності від моделі агрегату та його габаритів.
Неправильне встановлення, погане технічне обслуговування або старіння пристрою можуть спровокувати гучну роботу в обох типах кондиціонерів.
Звичайні моделі працюють за принципом «усе або нічого». Вони на повній потужності досягають порогу потрібної температури, потім відключаються. Через час перезапускається і цикл повторюється. Таке функціонування б’є по кишені особливо в спеку, оскільки пристрій повинен часто запускатися, а кожен запуск супроводжується стрибками потужності.
Інверторні кондиціонери можуть регулювати швидкість двигунів своїх компресорів залежно від потреби охолодження. Після початкової роботи на повну міць для досягнення заданої температури вони знижують обороти та тим самим споживають менше енергії. Такі прилади використовують стільки енергії, скільки необхідно, що дбайливо відображається на енергоспоживання навіть при тривалому використанні в спеку. Порівняно зі звичайними, вдається заощадити до 30-50% ресурсів.
Для комфортного мікроклімату: Тепла підлога — водяна чи електрична: порівняння за 9 критеріями
З погляду експлуатації звичайні кондиціонери досить прості. Вони працюють за принципом вкл/вимк. Ви встановлюєте бажану температуру, і система періодично вмикається та вимикається, щоб підтримувати її. Немає складних налаштувань або елементів керування, що робить їх зручними для користувача.
Коли доходить до ремонту, звичайні кондиціонери простіше і дешевше ремонтувати, ніж інверторні. Це тому, що вони існують вже давно, і більшість техніків добре розуміються на їх конструкції та функціях. Компоненти, як правило, легше замінити, вони коштують дешевше порівняно з інверторними кондиціонерами. Однак через часті цикли включення/вимикання можуть швидше зношуватися, що призводить до прискорених потреб у ремонті.
Експлуатація інверторних кондиціонерів також проста з погляду користувача. Встановив бажану температуру, і пристрій модулюватиме свою потужність, щоб постійно підтримувати її.
У плані ремонту інверторні кондіори складніші. Вони використовують мудрі компоненти, які забезпечують змінну роботу, що це ускладнює. Не всякий фахівець знайомий з інверторною технологією, а заміна деталей дорога. Однак, оскільки круті кондиціонери працюють плавніше, рідше перезапускаються, вони меншою мірою зношуються, що потенційно знижує частоту ремонтів.
Те, як довго працюватимуть охолоджувачі, залежить від добротності складання, професіоналізму монтажників, дбайливого користування, клімату та частоти техоглядів. Однак, у середньому, обидва види пристроїв не підводять у роботі п’ятнадцять років.
Незалежно від начинки агрегату, регулярний техогляд істотно впливає на тривалість роботи. Це включає планове очищення змійовиків, перевірку рівня холодоагенту, забезпечення належного балансування агрегату, а також перевірку та заміну фільтрів.
Стабільно і гарантовано: 10 найкращих бойлерів на 100 літрів, які знижують витрати за комуналку
Вартість тих та інших може сильно відрізнятися в залежності від марки, потужності та функціоналу. Звичайні дешевші при покупці, інверторні дешевші в експлуатації.
Різниця в ціні багато в чому пов’язана з технологією, що використовується. Хоча кондиціонери з інвертором коштують дорожче, згодом помітно значну економію на рахунках за електроенергію. Вони також практичні через точний контроль температури й тихої роботи.
Звичайні кондиціонери — це віконні та портативні блоки, спліт-системи та центральні системи. Кожен з них поставляється у різних розмірах та кольорах.
У багатьох моделях передбачені таймери з можливістю програмування, пульт дистанційного керування, фільтри, що очищають повітря, іонізація та інше.
Інверторні — це спліт-системи, у яких також передбачені внутрішній і зовнішній блоки. Мульти-спліт-системи з кількома внутрішніми блоками, які підключені до одного зовнішнього, що дозволяє незалежно один від одного виставляти температуру у різних кімнатах. Канальні системи можуть охолоджувати весь будинок і вважаються найдорожчими.
Інверторні пристрої з програмованими налаштуваннями, сумісні з розумним будинком і точно тримають задану користувачем температуру. Деякі моделі навіть пропонують можливість обігріву.
Пізнавальна стаття: ТОП 7 теплових гармат
Проаналізувавши кілька ключових аспектів обох видів кондіорів можемо резюмувати:
Звичайний | Інверторний | |
Контроль ℃ та стабільність | Циклічний | Регулює потужність підтримки оптимального мікроклімату |
Потужність | На постійній потужності, періодично перезапускаючись | Коригує вихідну міць за потреби дати прохолоду |
Стеження за вологістю | Через короткі цикли охолоджуваності немає ефективного осушення | Стабільний контроль вологості через тривалі робочі цикли |
Рівень шуму | Помітно гуде, особливо коли функціонує на всю міць | Працює тихіше |
Енергоефективність | Споживає багато енергоресурсів | Помірно енерговитратний |
Простота експлуатації та ремонту | Через просту конструкцію не вибагливий у побуті та при ремонтуванні | Зручний у повсякденності. Ремонт дорогий, не кожен фахівець за нього візьметься |
Скільки пропрацюють? | До п’ятнадцяти років при регулярному техобслуговуванні | Понад 15 років, оскільки плавна робота інверторних перетворювачів змінного струму потенційно менше зношує деталі |
Вартість | Коштує дешевше, але б’є по бюджету у повсякденності | За технології доведеться доплачувати, однак у довгостроковій перспективі це окупається на мінімальних витратах під час експлуатації |
Як бачите, кожен тип кондиціонерів має свої сильні сторони. Інверторні чудово контролюють температуру, краще виводять вологість, тихіше працюють і економніше витрачають електрику. Однак вони дорогі. Звичайні підкуповують тим, що цінник у них дешевший, ними простіше керувати та за необхідності ремонтувати.
На замітку: Який генератор кращий: синхронний чи асинхронний — порівняння за 9 пунктами
Вам сподобалася стаття?
Топ - 10 новин
Останні новини
Як вибрати сонцезахисні окуляри — 6 порад як знайти свої серед сотень моделей
Сотні моделей — один вдалий вибір, щоб окуляри стали знахідкою, а не розчаруванням.
Як перевірити Sony PlayStation 5 на справжність: проста інструкція, що складається з 5 блоків
Не попадіться на підробку! У цьому гіді — підказки, як розпізнати справжню «п'ятірку».
Як правильно зібрати пазл — 7 кроків до вражального результату
Гора деталей більше не лякає. Допоможемо перетворити хаос на цілісну картину без зайвих нервів.
Плюси та мінуси гранітної сковороди — 4 пояснення у відгуку без прикрас
Гранітна сковорода має надійний вигляд, але в неї є нюанси.
Як зберегти батарею iPhone — починають з 5 кроків
Якщо iPhone став сідати швидше, ці 5 кроків допоможуть зберегти батарею і повернути заряд на весь день.
Як перевірити батарею на iPhone — 4 поради де подивитися і як зрозуміти, чи все гаразд
Батарея — слабке місце будь-якого iPhone. Допоможемо дізнатися реальний стан акумулятора і вчасно помітити ознаки зносу.
4 підказки, що вдягнути на пікнік, щоб не спекотно, не холодно і не нудно
Пікнік вдався, якщо тепло, зручно та красиво. Розповідаємо, як вибрати одяг, щоб не зіпсувати собі відпочинок.
Як підвищити енергоефективність будинку — 5 кроків до зниження витрат на комуналку
Ціни на газ та електроенергію змінюються виключно у більшу сторону. Людям доводиться заощаджувати, намагатися ефективно витрачати енергетичні ресурси.
Як вибрати літню ковдру — 8 критеріїв, які потрібно знати перед покупкою
У цьому матеріалі — все по суті про матеріали, щільність, конструкцію та інші нюанси, важливі для комфортного сну в спеку.
Як вибрати пляжний рушник — 5 параметрів, які реально важливі
Не всі рушники гарні для пляжу. Одні намокають і липнуть до тіла, інші — перетворюють відпочинок на комфорт. Розбираємося, як вибрати вдалу модель.
Немає коментарів