Зміст статті
Компанії дедалі частіше відправляють працівників на віддалену роботу. В Україні зростає внутрішня міграція населення. Все це сприяє високому попиту на лептопи, які набагато компактніші за стаціонарні ПК. Багато покупців цікавляться, який ноутбук купити в інтернеті для роботи, на що звернути увагу.
Технічні характеристики лептопа повинні відповідати програмам, які будуть встановлені на нього. Софт залежить від спеціалізації працівника. Набір базових програм — браузери, месенджери, MS Office, антивірус тощо — працюватиме на будь-якій конфігурації комплектуючих. Для ведення документообігу, онлайн навчання, використання бухгалтерських програм підійде ноут за ціною від $500. Для навчання також не обов’язково вибирати потужний лептоп, особливо якщо техніка купується для школяра чи студента гуманітарного факультету.
Архітектори використовують ресурсомісткі програми. Щоб софт не гальмував, є сенс придбати ноутбук на базі процесорів Ryzen 7 або i7. Бажано зупинитись на моделі, пам’ять відеокарти якої не менше 6 Гб. Місткість оперативної пам’яті — від 16 Гб.
Для дизайнера важливо, щоб ноут працював з 3D-об’єктами, екран коректно відображав кольори. По складниках вимоги такі самі, як і у випадку лептопа для архітектора. По дисплею у пріоритеті яскравість від 300 ніт, контрастність від 1000:1, високі відсотки колірного охоплення. Аналогічні вимоги до ноутбука фотографа.
Вибираючи робочого конячка, звертають увагу на технічні характеристики:
Дизайн — справа смаку. Для ноутбука естетика на другому плані. Коли у планах придбати тонкий та легкий лептоп, почитайте відгуки. Найчастіше у боротьбі за компактність страждає система охолодження, ергономіка клавіатури. Іноді не вистачає якихось портів.
Працюємо без світла: Інвертор або ДБЖ — порівняння в 6 розділах
Розберемося, який процесор для робочого ноутбука продуктивніший. Якщо вибирати лептоп, який підходить для створення документів, використання бухгалтерських програм, необов’язково шукати модель з продуктивним чіпом. Найнижчий діапазон пропускаємо з міркувань престижу, і не бажаючи жертвувати функціональністю. До цієї категорії належать процесори Celeron та Athlon. Залежно від виробника та бюджету покупки, вибираємо:
Intel | AMD | |
Початковий рівень | i3 | Ryzen 3 |
Середній рівень | i5 | Ryzen 5 |
Обидва виробники також пропонують процесори передтопового та преміального рівня. Їх встановлюють у ноутбуки не нижче середнього цінового діапазону. Обчислювальна потужність i7, i9, Ryzen 7 або 9 буде надмірною, але такі лептопи теж купують для простої офісної роботи, коли хочеться модель з дорогим технологічним екраном.
Місткість акумулятора зазвичай в діапазоні 40-100 Втч. З цією характеристикою пов’язаний час автономної роботи. Також час функціонування ноута без розетки залежить від компонентів та характеру використання техніки.
Додаткове охолодження: Як вибрати підставку для ноутбука — 3 ділові поради
Станом на 2024 нові ноутбуки з 4 Гб ОЗП у продажу практично не зустрічаються. У мінімальні та середні конфігурації зазвичай встановлюють від 8 Гб оперативної пам’яті. Якщо обмежуватися кількома невибагливими офісними програмами та месенджерами типу Skype, такого обсягу буде достатньо.
Золота середина зараз — 16 Гб. Ноути з таким обсягом ОЗП справляються із завданнями, пов’язаними з архітектурним проєктуванням, 3D-моделюванням, редагуванням відео. Можна працювати у графічному редакторі Photoshop та AutoCad.
При виборі ОЗП варто врахувати таке:
Бухгалтери, вебпрограмісти, кадровики, піарники та інші співробітники обходяться без дискретних відеокарт. Окремий адаптер потрібен людям, які працюють з графікою — дизайнерам чи розробникам комп’ютерних ігор. На характеристики відеокарти також звертають увагу геймери. Для них важливо, щоб ноутбук тягнув сучасні ігрові проєкти та картинка на екрані змінювалася плавно, без артефактів.
У лептопи HDD вже не встановлюють, віддають перевагу більш спритним SSD. З яким твердотільником вибрати ноутбук для роботи? Актуальні варіанти:
Бажано віддати перевагу твердотільнику зі швидкісним інтерфейсом NVMe.
Рейтинг адаптерів: ТОП 10 відеокарт 2024 року: найкращі їхні сторони
Від діагоналі залежать вага та товщина ноутбука. Якщо потрібна мобільність, зверніть увагу на моделі з екраном на 14” або 15”. Лептопи з діагоналлю 14” продаються з клавіатурами без виділеного блоку цифрових клавіш. Працювати з числами на них незручно. Бухгалтеру має сенс розглядати моделі від 15”. З такою діагоналлю ширшим є вибір лептопів. Якщо все ж таки зупинилися на 14”, зверніть увагу на роз’єми. В ультрабуку часто немає порту LAN.
Ще продуктивніше для бухгалтера 16”, але такі моделі коштують дорожче. Те саме стосується великоформатної техніки з діагоналями 17-18”. Крім високої вартості до мінусів таких рішень відносяться значні габарити та вага.
Актуальні дозволи:
Якість зображення також залежить від типу матриці:
Цікава стаття: ТОП 10 смартфонів з великим екраном, які поєднують у собі стиль та продуктивність фаблетів
Розберемося, які параметри ноутбука потрібні для роботи. Для максимальної конфіденційності інформації купують моделі зі сканером відбитків пальців. За такої технології не потрібно морочитися з паролем. Почати роботу можна тільки після проходження біометрії.
Безпека інформації — це не лише захист від зловмисників. Для ділової людини важливо, щоб файли не зникли при випадковому падінні лептопа, потраплянні на клавіатуру рідини та інших подібних ситуаціях.
Можна купити модель, що відповідає військово-промисловому стандарту США, про який згадують Asus, Lenovo, Dell та інші виробники ноутбуків. Техніка витримує екстремальні температури, підвищену вологість, фізичні навантаження.
Міцність корпусу залежить від матеріалу:
На закінчення кілька слів про топових виробників, які пропонують лінійки ноутбуків для роботи:
Вибрати ноутбук для роботи не складно навіть за наявності скромного бюджету покупки.
Все в одному місці: Режим бога у Windows 10: понад 30 розділів, понад 200 налаштувань
Вам сподобалася стаття?
Топ - 10 новин
Останні новини
ТОП 9 телефонів до 10000 грн — чи виправдовують вони свою вартість
Економлячи на вартості, чи не втрачаємо в продуктивності? Тут огляд 9 моделей.
Який комп’ютер купити дитині для школи — 5 ключових факторів правильного вибору
Вимоги: щоб справлявся з навчальними завданнями та підходив для розваг. Розглянемо 5 аспектів.
Зволожувач повітря — користь і шкода за 7 критеріями
Обговорюємо «підводні камені» зволожувача. Ви з нами?
Яка пральна машина краще Samsung чи Bosch — зіставляємо 5 параметрів
Німецький і південнокорейський виробники надійні та невибагливі. Але є нюанси. Ось їх піднаготна.
Порівняння камер смартфонів та фотоапаратів — 3 базові критерії
Настав час визначитися — портативність чи оптична перевага!
Как определить ревизию DualSense PS5 по 3 заводским маркировкам
Корисні поради для геймерів.
Як обрати ноутбук для школяра — 10 пізнавальних підказок
Розсіюємо сумніви в питаннях вибору для спантеличених батьків.
Де зберігати овочі та фрукти влітку: 11 правил, щоб не псувалися
Викладаємо козирі.
Принцип роботи кондиціонерів — 2 основні компоненти та особливості моделей
Розберемо принцип роботи, розглянемо компоненти системи та дізнаємося, як різні типи справляються з підтриманням оптимальної температури в приміщенні.
Як вибирати фрукти та овочі — на прикладі 11 популярних плодів
Перед вами 11 овочів і фруктів, кожен смачний і корисний. Розповідаємо, які ознаки говорять, що вони соковиті та стиглі.
Немає коментарів