Зміст статті
Гарна мобілка вже давно не вартує всіх грошей світу. Переконайся. Ось 10 найкращих бюджетних смартфонів 2021 року. Милуємося та описуємо їх фішки.
Xiaomi Redmi 9 доступний в 3 відтінках — смарагдовий, синьо-сизий та темно-сірий. Завдяки тому, що мобільний зроблений з матового пластику, про відбитки пальців на корпусі можна забути. Чохол надягати не обов’язково.
Екран — IPS-матриця з реалістичною передачею кольору. Якість картинки — FullHD. Для більшої міцності дисплей покритий ударостійким склом Gorilla Glass 3.
На задній камері блок з 4 об’єктивів:
Знімає відео в FullHD зі швидкістю 30 кадрів за секунду (fps). Стабілізація відсутня — при ходьбі доведеться акуратно тримати мобілку або використовувати монопод (по типу SP REMOTE SELFIE BUNDLE) або стедікам. Звук хороший — все чисто настільки, що можна озвучувати ролики для ютубу.
Селфі-камера приховала модуль розміром 8 Мпікс та діафрагмою 2.0. Зображення чітке, «мила» та зернистості немає. В портретному режимі фон розмивається коректно, на фото в соцмережах дрібні недоліки зовсім не помітні.
Залізо — топ за свій бюджет. Працює смартфон на чіпі Mediatek Helio G80. В залежно від версії, ОЗУ коливається від 3 до 6 Гб. Сховище можна вибрати на 32, 64 і 128 гігабайтів.
Місткість акумулятору — 5020 мАг, а завдяки базовій апаратній складовій його вистачить на 1,5-2 дня звичного користування (5-7 годин на добу) або ж на 12-15 годин в режимі «онлайн-кінотеатру». Швидка зарядка наситить телефон за 2 години.
Цікаво: Як знімати таймлапс на телефон: 9 кращих додатків
Безрамковий бюджетник з рифленим візерунком, квадрокамерою та NFC. Носити мобільний можна без чохла, рельєф кришки приховує бруд. Наявний в 3 кольорах — чорний, червоний та синій. Сканер відбитків заховався у кнопці включення — так що нічого не буде псувати зовнішній вигляд мобільного.
Екран Samsung Galaxy A12 — PLS-дисплей на 6,5 “з HD+ картинкою та автоматичною зміною яскравості. Відтінки середньої насиченості, присутній фільтр синього, яскравості достатньо для роботи під сонцем.
Камера тут має квадромодуль. Так що з Galaxy A12 вийде як панораму зняти, так і метеликів сфотографувати. Характеристики:
При гарному освітленні фотокартки виходять якісними — навіть якщо є бажання не знайти мінусів. У таких фото гарна передача кольору, широкий діапазон, добротна деталізація та глибокий чорний. Вночі знімки стають більш скромними, проте все ще прийнятними. Сфотографувати вечірню вулицю або захід сонця вийде нормально. При фільмуванні на ультрашироку камеру кольори можуть здаватися трохи «кричущими», проте це легко виправити базовою постобробкою.
У фронталки є 2 режими — на 5 Мп (чималий план) та 8 Мп (стандартний кут). Є портретний режим та можливість увімкнути HDR (підвищену чіткість фото). Обидві камери знімають ролики в FullHD c FPS 30.
Залізо у телефона середнє. У стартовій версії — чіп Helio P35, 3 Гб ОЗУ та 32 гігабайти сховища. Особливо не розгулятися, бо додатки легко можуть займати по 500-800 Мб, проте встановити основні програми місця вистачить. У розширений Galaxy A12 4 Гб ОЗУ і 64 ПЗУ. Для зберігання контенту доведеться купити microSD-флешку до 1 Тб.
Батарейки на 5000 мАг достатньо для 20 годин в режимі домашнього кінотеатру, 17-19 годин роботи онлайн або на 2-3 дні при стандартному користуванні (4-6 годин в телефоні). Має прискорену підзарядку на 15 Вт: за 1,5 години заряджається на 70-80%.
Корисно: Що краще: iPhone або Samsung — який з 2 смартфонів вибрати?
Гарний мобільний, що однаково підійде як жінкам, так і чоловікам. Huawei P40 Lite привертає увагу своїм забарвленням в 4 відтінках: чорним, попелясто-сірим, рожевим та смарагдовим.
Дисплей — IPS-матриця на 6,4 дюйма. Якість картинки — FullHD. Тим, кому стандартна насиченість IPS екранів здається скромною, можуть увімкнути режим «насичений» — тоді кольори йдуть в AMOLED-неоновість.
Фотографії у мобільного виходять чарівними. Вся справа в якісних фотомодулях:
Режим «ШІ УльтраЧіткість» робить знімки з підвищеною деталізацією навіть в сутінках. Але потрібно, щоб об’єкти були статичними, бо на один кадр може піти декілька секунд. Для тих, хто хоче фотографувати в темряві та не чекати по 3-7 секунд, є «нічний» режим.
База P40 Lite — чипсет Kirin 810, сховище на 128 Гб та 6 Гб ОЗУ. Це найпотужніший телефон в добірці. Правда, в ньому немає Google-сервісів. І якщо той же YouTube можна дивитися через сторонні додатки, поїздку в метро через GooglePay з цим телефоном не оплатити.
Батарейка стандартна для цієї ціни — 4200 мАг витримають 1,5 дня роботи. Для тих, хто вічно в поспіху, є можливість швидкої зарядки — 65-70% за пів години.
Завжди з музикою: Кращі музичні плеєри для Android: топ-10
Самсунг демонструє любов до деталей навіть в «стартовій» лінійці. Саме тому у Samsung Galaxy A21s передові характеристики.
Дизайн аскетичний та одночасно з цим грайливий. Все завдяки градієнту в благородних відтінках з датчиком відбитків на корпусі та незвичайним розташуванням камер. Верхня та нижня рамки досить «відчутні», а ось з боків вони практично відсутні.
Дисплей Samsung Galaxy A21s — крутий О-подібний екран з PLS-матрицею розміром 6,5 дюймів. Це не «лопата», проте і не малюк в стилі iPhone SE, а «золота середина» параметрів екрану. Роздільна здатність — HD+, норма для бюджетного сегмента. Відтінки спокійні, на очі не «тиснуть».
Камера розташована в незвичному L-образному виконанні. І це вигідно відрізняє її 4 модулі від конкурентів:
Android-телефон прекрасно справляється з фотографіями в приміщенні та в похмуру погоду. Мобільний сподобається любителям знімати захід сонця чи публічні заходи з яскравим точковим освітленням. Камера Samsung Galaxy A21s вміє знаходити потрібну експозицію та ISO, щоб знімок виглядав красиво з опрацьованими верхами та глибоким чорним.
Фронталка — хороша матриця на 13 мегапікселів з можливістю зробити портрет з боке. Те, що ще 2-3 роки тому було прерогативою флагманів, тепер завоювало бюджетний сегмент.
Дарма що від дешевих смартфонів не очікується особливих запитів в потужності, Samsung Galaxy A21s зміг приємно побалувати користувачів. Він працює на базі 8 ядерного Exynos 850, маючи на вибір 3 або 4 Гб ОЗУ та 32 або 64 Гб сховища. Розширити пам’ять можна microSD-картою до 512 Гб.
Батарейка величезна навіть для просунутих телефонів — 5000 мАг. З огляду на просте залізо смартфона, його вистачить на 54 години розмов або 22 години знаходження онлайн. В реальності мобільний витримає 2-3 дні, якщо не залипати в ігри. Присутня прискорена зарядка на 15 Вт, що дозволить наситити Galaxy A21s до 50% за 40-60 хвилин.
В цілому, цього телефона більш ніж достатньо для звичних завдань та для катки в ті ж Fortnite або PUBG. Якщо потрібно працювати в складних графічних редакторах, краще розглянути інші смартфони. Для базової обробки в соцмережах цієї мобілки задосить.
Буде коннект: Як увімкнути телефон до телевізора: ТОП 10 способів
Стильно, бюджетно та практично. Саме так можна схарактеризувати новинку від OPPO. Вона підійде для тих, хто любить «зустрічати по одежині», бо зовні мобілка нагадує iPhone 11 та Huawei P40 — одні з найбільш стильних мобільників 2021 року. На вибір користувача є темно-блакитна та чорна моделі.
Дисплей OPPO A15 — велика 6,5 дюймова TFT-матриця з HD+ картинкою. Досить стандартні показники для своєї цінової категорії.
Крім зовнішнього вигляду, 3 камери радують характеристиками:
У звичайному авторежимі фото виходять хорошими для своєї ціни. При використанні Pro-режиму, користувач отримує більше можливостей тонкого налаштування, завдяки чому якість знімання підіймається до рівня середньобюджетних мобільних. Любителям вечірніх прогулянок сподобається «нічний режим». Він покращує фільмування в сутінках.
Фронтальна камера отримала модуль на 5 Мп зі світлочутливістю 2.4. Зірок з неба не хапає, проте знімати ролики в FulHD з простими ефектами в базовому додатку «Камера» зуміє.
Начинка тут аскетична. Процесор MediaTek P35, 2 Гб оперативної пам’яті та 32 гіга вбудованої пам’яті підійдуть мінімалістам. З огляду на те, що система займає 7-10 Гб, у юзера залишається близько 20 Гб, чого вистачить на 10-15 додатків та сотню-другу фото. І якщо контент ще може перекочувати на флешку об’ємом до 256 Гб, у додатків такої свободи немає.
Акумулятора на 4230 мАг вистачає на 1-2 дня в залежності від активності. У режимі кінотеатру малюк зможе працювати 14-16 годин, а ось ігри розряджають батарею за 5-7 годин. Тим, хто хоче зберегти заряд, сподобається «нічний режим». Він відключає фонові процеси, завдяки чому за 8 годин мобільник просяде не більше, ніж на 2-4%.
Безпека понад усе: Як перевірити телефон на прослухування: 7 ознак, що телефон прослуховують, і 3 програми захисту
Суворий смартфон з гарною батареєю стане відмінним подарунком для тих, хто любить «чітко та по справі». На відміну від інших бюджетних моделей, у нього є NFC — а значить, сплатити покупки стане простіше простого!
Samsung Galaxy M12 може похвалитись забарвленням чорного, блакитного та зеленого кольорів. Фронтальна камера захована в компактну крапельку.
Екран порадує користувачів високою частотою оновлення в 90 Гц! Всі анімації стали ще більш м’якими, а в активних іграх немає шлейфа від об’єктів, що швидко рухаються. В інших же параметрах дисплею — це класичний бюджетний Samsung. Велика IPS-матриця на 6,5 дюймів надає класну картинку. Якість — HD+, завдяки чому пристрій розумно витрачає заряд.
У камери 4 блоки — оптимальна кількість для мобільного фотографа. Параметри об’єктивів такі:
Вдень фотографії якісні, деталі видно. У вечірні години деталізація падає, проте залишається на прийнятному рівні. Знімання на широкий кут відмінно підійде для фотографій в соцмережах — в такому масштабі картинка виглядає якісно. Втім, якщо придивлятися до оригіналу на комп’ютері, деталі можуть бути розмитими.
Записує відео телефон у FullHD з FPS 30. Перш ніж почати знімати, потрібно вибрати бажану камеру — перемикнутися під час фільмування не можна.
Фронталка знімає на 8 Мп матрицю з чутливістю до світла 2.0. Максимальна якість відео з переднього модуля — FullHD з 30 fps (к / с).
Залізо у Samsung Galaxy M12 на рівні середньобюджетних смартфонів (від 6,5 тис.грн) — чипсет Exynos 850 та 4 Гб оперативної пам’яті. Такий начинці під силу створення роликів в соцмережах та мобільні ігри.
Сховище тут розміром у 64 Гб. Оскільки система «з’їла» 12-14 з них, користувачеві залишається 50 гігабайтів на особисті потреби. Це базовий комфортний обсяг пам’яті, якого достатньо для зручного користування, без додаткової покупки флешки або місця на хмарі. Якщо захочеться розширити можливості зберігання, прийде на допомогу будь-яка microSD флешка до 1 Тб.
Батарея Galaxy M12 — шикарна! Місткість в 5000 мАг та прискорене заряджання дозволяють залишатися на зв’язку цілодобово.
Все можна купити: Як платити смартфоном: 3 системи оплати
Redmi Note 9 — візитна картка Xiaomi! Лінійка Redmi позиціюється як «бюджетники з хорошим залізом». Бренд трохи заощадив на матеріалах корпусу: замість дорогих алюмінію та посиленого скла він використовував пластик. Але якщо така «штучність» не бентежить, мобільний безперечно вартий уваги.
Телефон доступний в 4 відтінках: сірий (з помітним синім відливом), білий дуохром (переливається легким блакитним та рожевим), зелено-бірюзовий, чорний градієнт. Камера знаходиться по центру корпусу, а блок камер трохи випирає — краще придбати чохол, якщо не хочеться, щоб телефон ковзав по столу або норовив випасти з рук.
Дисплей — IPS з діагоналлю 6,53″. Фронталка заховалась в бублик у верхньому лівому куті дисплею. Рішення виграшне, оскільки камера стає практично непомітною. Дисплей передає кольори соковито — чорний буде глибокий, а на картинках немає «димки», як це буває в багатьох бюджетників.
Основний блок камер виглядає симпатично та знімає класно. А все завдяки тому, що тут сховалися відразу 4 камери:
Програмні фішки камери Redmi Note 9: PRO-режим, портретник, tilt-shift (спеціальне розмиття, яке надає іграшковість об’єктам), Гугл-лінза (достатньо навести камеру на об’єкт і гугл відразу покаже інформацію про нього в інтернеті), сканер документів.
Залізо хоч і не ігрове, проте його повністю достатньо для посиденьок в інтернеті та простих ігор. Чипсет — MediaTek Helio G85 вважається середнячком, який хоч і «витягує» складні проєкти, проте при тривалих навантаженнях перегрівається. Що ж стосується пам’яті, у користувачів є вибір між 2 моделями:
При можливості, рекомендується брати «доповнену» версію. Тоді можна обійтися без флешки. З Редмі Ноут на 64 гігабайти краще прикупити додатково microSD флешку до 512 Гб.
Енергію у Redmi Note 9 тримає акумулятор на 5020 мАг, що встигає зарядитися повністю за 1,5-2 години. Як «домашній кінотеатр», телефон протримається 14-16 годин. Якщо користуватися ним час від часу, вистачить на 1,5-2 дня.
Варто вивчити: Що робити, якщо не включається телефон: 9 способів розв’язувати проблему
Чудовий бюджетник в зеленому та чорному кольорах. 4 камери основного блоку розташовані ніби «під лінієчку». Їх параметри наступні:
Фотографії чарівні, присутній нічний режим. Фронталка на 8 Мп вміє знімати з розмитим фоном. Обидва модулі створюють відеоконтент у FullHD з 60 FPS. Цифрова стабілізація при роботі з відео — порятунок для тих, хто вічно поспішає. Вона згладжує перепади при ходьбі та бігу.
У Huawei P Smart 2021 4 гігабайти оперативки та 128 вбудованого сховища. Цього достатньо для базових завдань. Процесор Kirin 710A тягне ту ж Fortnite, не перенапружуючи мобільник. Телефон виправдовує кожну вкладену в нього копійку.
Місткості на 5000 мАг достатньо на 10-15 годин перегляду відео або на 2-3 дні менш напружної «роботи». Прискорена зарядка на 22,5 Вт підживить мобілку за 1,5 години.
Докладний огляд: Huawei P Smart 2021: огляд і 8 акцентів на головне
У Alcatel 1S дисплей середнього розміру, який окантовують невеликі рамки. Якщо телефон впаде на бік, то є шанс, що IPS-матриця на 6,52 дюйма залишиться цілою.
У камери 3 модулі — класичний на 13 Мп з апертурою 2.0, макро та TOF-датчик (для розмиття фону на селфі) на 2 Мп з апертурою 2.4. Автофокус швидкий, є трикратний цифровий зум, ручне налаштування знімків та нічний режим. Фронталка теж проста — на 5 Мп з діафрагмою 2.2. Таких характеристик достатньо для відеозв’язку та фото.
Залізо бюджетне — чіп Helio P22 потягне шутери на мінімальних настройках, казуальні ігри та соцмережі. Оперативки тут 3 Гб, а сховища 32 гігабайти. Для зберігання сімейного фотоальбому краще використовувати флешку на 128 гігів.
Батарейка середня — 4000 мАг, проте через просту апаратну складову її вистачить на 2 дні експлуатації.
З музикою в серці: Як звантажити музику з Youtube: 12 хороших сервісів для ПК і смартфонів
Характеристики у Galaxy А32 націлені на те, щоб мобільник залишався актуальним ще 2-3 роки: шикарна квадро-камера, 4 Гб оперативної пам’яті та містке сховище. Сканер відбитка пальця як у флагманів. Розблокувати мобілку можна простим дотиком до екрана.
Зовнішність — типова елегантність Самунга в чорному, білому, блакитному та бузковому відтінках. Може здатися, що у смарта 5 камер, як у флагманського Galaxy S21 Ultra, проте тут це умілий «обман очей». Під виглядом п’ятого модуля прихований потужний ліхтарик.
Дисплей у Samsung Galaxy A32 без рамок. Єдине, що візуально відрізняє його від флагманів — фронталка-крапелька. У флагманів вона знаходиться в маленькому бублику або зовсім захована під дисплей.
Яскраву картинку дає 6,4-дюймова Super AMOLED матриця з FullHD+ якістю. Частота оновлення — 90 Гц. Динаміка буде без різких перепадів, а в іграх повністю відсутній шлейф.
Камери А32 з нестандартними (як для бюджетників) параметрами:
Поліпшені модулі камер дозволяють ловити більше деталей на будь-якому об’єкті. Особливо добре це видно з дрібними деталями та в макрорежимі. Вийде досягти будь-яких задумів завдяки наявності нічного режиму, макро, портетника, PRO-зніманню і т.д.
За продуктивність мобільного відповідає процесор середньої категорії MediaTek Helio G80 та 4 ГБ оперативної пам’яті. Завдяки цьому йому просто даються більшість побутових завдань, ігри та простий монтаж відеороликів. На вибір є 64 та 128 Гб сховища. Якщо цього виявиться замало, в телефон можна поставити флешку на 1 Тб. З таким «залізом» можна вести стріми в інстаграмі та грати в перегони з шутерами.
Мобілка укомплектована акумулятором на 5000 мАг, якого вистачить на 22 години перегляду відео, 17-19 годин онлайн-посиденьок або 2-2,5 дня в класичному режимі (від 4 до 6 годин з увімкненим екраном).
Усі телефони в рейтингу — красені, очі розбігаються! Щоб вирішити який з них краще — ознайомтеся з характеристиками пристроїв в таблиці:
Параметр/ Пристрій | Samsung Galaxy A21s | Samsung Galaxy A12 | Samsung Galaxy M12 | Samsung Galaxy A32 | Xiaomi Redmi 9 | Xiaomi Redmi Note 9 | Huawei P Smart 2021 | Huawei P40 Lite | Alcatel 1S | OPPO A15 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Діагональ | 6,5 | 6,5 | 6,5 | 6,4 | 6,53 | 6,53 | 6.67 | 6,4 | 6,52 | 6,52 |
Тип дисплею | PLS | PLS | IPS | Super AMOLED | IPS | IPS | IPS | IPS | IPS | TFT |
Роздільна здатність, пікселів | 1600 х 720 | 1600 х 720 | 1600 х 720 | 2400 х 1080 | 2340 х 1080 | 2340 х 1080 | 2340 х 1080 | 2310 х 1080 | 1520 х 720 | 1600х720 |
Чипсет | Exynos 850 | MediaTek Helio P35 | Exynos 850 | MediaTek Helio G80 | Helio G85 | HiSilicon Kirin 710 | HiSilicon Kirin 810 | MediaTek Helio P22 | MediaTek Helio P35 | |
Оперативка, Гб | 3 или 4 | 3 или 4 | 4 | 4 | 3 | 3 або 4 | 4 | 6 | 3 | 2 |
Вбудована пам’ять Гб | 32 или 64 | 32 или 64 | 64 | 64 або 128 | від 32 до 128 | 64 або 128 | 128 | 128 | 32 | 32 |
Підтримка карт пам’яті | Так, до 256 Гб | Так, до 1 Тб | Так, до 1 Тб | Так, до 1 Тб | Так, об’єм не вказаний указан | Так, до 512 Гб | Так, до 512 Гб | Так, до 256 Гб | Так, до 512 Гб | Так, до 256 Гб |
Основна камера, Мп | 48 + 8 + 8 + 2 | 48 + 5 + 2 + 2 | 48 + 5 + 2 + 2 | 64 + 8 + 5 + 5 | 13 + 8 + 5 + 2 | 48 + 8 + 2 + 2 | 48 + 2 + 2 + 2 | 48 + 8 + 2 + 2 | 13 + 2 + 2 | 13 + 2 + 2 |
Фронтальна камера, Гб | 13 | 8 | 8 | 20 | 8 | 13 | 8 | 16 | 5 | 5 |
Максимальна роздільна здатність | Full HD | Full HD | Full HD | Full HD | Full HD | Full HD | Full HD | Full HD | Full HD | Full HD |
Аккумулятор, мАг | 5000 | 5000 | 5000 | 5000 | 5020 | v | 5000 | 4200 | 4000 | 4230 |
Швидка зарядка | Так | Так | Так | Так | Так | Так | Так | Так | Ні | |
Габарити, мм | 163,7 х 75, 3 х 8,9 | 164 х 75,8 х 8,9 | 164 х 75,9 х 9,7 | 158,9 х 73,6 х 8,4 | 163,32 х 77,01 х 9,1 | 162, 3 х 77,2 х 8,9 | 165,65 х 76,88 х 9.26 | 159,2 х 76,3 х 8,7 | 165,6 х 75,59 х 8,8 | 164 х 75,4 х 7,9 |
Вага, гр | 192 | 205 | 214 | 184 | 198 | 199 | 206 | 183 | 190 | 175 |
У цьому рейтингу бюджетних смартфонів зібрані кращі телефони в ціновій категорії «від $150 до $300». Так що вивчайте і беріть те, що серед «топової десятки» запало в душу.
Завжди з собою: Як завантажити відео з Facebook: огляд 6 кращих способів
Вам сподобалася стаття?
Топ - 10 новин
Останні новини
Як перевірити кросівки Адідас на оригінальність — 5 порад
Варто прочитати, щоб не потрапляти на виверти шахраїв.
ТОП 9 телефонів до 10000 грн — чи виправдовують вони свою вартість
Економлячи на вартості, чи не втрачаємо в продуктивності? Тут огляд 9 моделей.
Який комп’ютер купити дитині для школи — 5 ключових факторів правильного вибору
Вимоги: щоб справлявся з навчальними завданнями та підходив для розваг. Розглянемо 5 аспектів.
Зволожувач повітря — користь і шкода за 7 критеріями
Обговорюємо «підводні камені» зволожувача. Ви з нами?
Яка пральна машина краще Samsung чи Bosch — зіставляємо 5 параметрів
Німецький і південнокорейський виробники надійні та невибагливі. Але є нюанси. Ось їх піднаготна.
Порівняння камер смартфонів та фотоапаратів — 3 базові критерії
Настав час визначитися — портативність чи оптична перевага!
Как определить ревизию DualSense PS5 по 3 заводским маркировкам
Корисні поради для геймерів.
Як обрати ноутбук для школяра — 10 пізнавальних підказок
Розсіюємо сумніви в питаннях вибору для спантеличених батьків.
Де зберігати овочі та фрукти влітку: 11 правил, щоб не псувалися
Викладаємо козирі.
Принцип роботи кондиціонерів — 2 основні компоненти та особливості моделей
Розберемо принцип роботи, розглянемо компоненти системи та дізнаємося, як різні типи справляються з підтриманням оптимальної температури в приміщенні.
Немає коментарів