Зміст статті
Купівля бюджетного фотоапарата може стати відправною точкою у новому захопленні чи навіть способі заробітку. Читайте, на що звернути увагу початківцю при покупці.
Відповідь на питання, який фотоапарат варто купити початківцю, залежить від основних сценаріїв використання техніки. Типові варіанти:
Варіанти для кіноробів: Який фотоапарат вибрати для відео: 3 популярні моделі
Камери поділяють на 4 різновиди: дзеркальні, бездзеркальні, компактні та миттєвого друку. Компактні фотоапарати купують, коли камера повинна поміщатись в кишеню куртки або жіночу сумочку. У дзеркальних моделях світло за допомогою системи лінз потрапляє як на матрицю, так і оптичний видошукач. У бездзеркалках — електронний видошукач, доступний перегляд ефектів експозиції. Фотокамери моментального друку — це можливість отримати знімки на термопапері через кілька секунд після натискання кнопки затвора.
Технічні особливості: Що таке бездзеркальний фотоапарат — у чому різниця із дзеркальним за 4 критеріями
Щоб фотосесії радували розкішними знімками, необов’язково витрачати кілька тисяч доларів на фототехніку. Багато недоліків бюджетних камер нівелюються завдяки майстерності фотографа, а навички — справа наживна. Далі йтиметься про характеристики фотоапарата, які мають бути у фокусі уваги при виборі.
Цікава стаття: Порівняння камер смартфонів та фотоапаратів — 3 базові критерії
Фотоматриця — пластина, що перетворює світло на цифрове зображення. Від її розміру залежить вартість камери. Дві основні категорії матриць — повнокадрові (FullFrame) та кропнуті (Crop sensor). У першому випадку розмір сенсора — 36х24 мм, у другому — менше. Про різницю між зменшеною фотоматрицею та повнокадровою можна судити за кроп-фактором. Якщо він дорівнює 1,5, то діагональ кропнутої матриці в 1,5 раза менше, ніж у Full Frame. Після повнокадрової перша сходинка вниз — сенсор APS-C.
Якщо шукаєте, яку дзеркалку або бездзеркалку купити фотографу-початківцю, придивіться до моделей з матрицею APS-C або близько того. Повнокадрові версії зазвичай встановлюють на напівпрофесійні або професійні фотоапарати. Камери з дрібними дюймовими детекторами теж можна брати, але вони підходять далеко не для всіх завдань. APS-C — золота середина.
Особливості сенсорів: Яка матриця фотоапарата краща: 3 технології та 5 актуальних типорозмірів
У назві камери в інтернет-магазині часто можна побачити слово «Body». Фотографи називають таку комплектацію «тушкою». Це означає, що камера продається без об’єктива. Тушки купують фотографи з досвідом, які мають свою оптику.
Слово «Kit» до назв фотоапаратів додають рідше, частіше дописують діапазон фокусних відстаней. Все це каже, що камера продається з об’єктивом. Китові лінзи коштують недорого, але не завжди можуть похвалитися разючою якістю. Для новачків такий варіант у більшості випадків є найбільш доцільним. Після покупки не потрібно вибирати ще й оптику, можна одразу фотографувати.
У аматорських фотоапаратах можна налаштовувати експозицію як завгодно:
Якщо потрібна висока якість фотографій, варто використовувати один з творчих режимів або мануальні налаштування. Який режим камери вибрати новачкові — залежить від умов знімання.
Оптичне зумування — це зміна фокусної відстані (ФР) до об’єкта фільмування завдяки зміщенню лінз в об’єктиві. Технологія працює до фотографування.
Цифрове масштабування — це програмний варіант збільшення деталізації зображення. Камера фотографує, а потім розтягує кадр, видаляючи частину зображення по краях. Використання цифрового масштабування — прямий шлях до погіршення якості зображення.
У звичайних камерах для початківців оптичний зум — 3Х або близько того. Мінімальне ФР менше за максимальне в 3 рази. Можливостей такого зум-об’єктиву достатньо для портретного та пейзажного знімання.
Якщо є бажання серйозно займатися макрофотографуванням, фотографувати дрібні об’єкти на відстані — придивіться до ультрозумів. Вони можуть наближати у десятки разів. Суперзуми візуально відрізняються від звичайних фотоапаратів масивними об’єктивами. Новачку вони замінюють кілька об’єктивів з різними діапазонами ФР.
У свій час виробники активно використовували роздільну здатність матриці як характеристику для реклами фотокамер. Однак кількість мегапікселів менш важлива в порівнянні з розмірами сенсора. Як вибрати мегапікселі фотоапарата новачкові? Орієнтуйтесь на 24 Мп. Якщо не плануєте робити знімки для широкоформатного друку, цього вистачить з головою. Для ультразуму і 16 Мп — добрий показник.
Ще одна другорядна характеристика — чутливість матриці. Чим вище верхня межа ISO, тим сприйнятливіший сенсор. Однак на практиці сильно задирати світлочутливість не доводиться. При підвищенні показника ISO до 2000 і більше велика ймовірність появи цифрових шумів на фотографіях. Високе ISO встановлюють при фільмуванні рухомих об’єктів при поганому світлі, коли не можна збільшити кількість світла, що надходить, завдяки витримці.
Який фотоапарат взяти новачкові — розібралися, дзеркалки та бездзеркалки за прийнятними цінами пропонує трійка провідних виробників:
Бренд | Особливості фотокамер для новачків |
Canon | Лідер ринку пропонує максимально різноманітний асортимент. Камери переважно з фотоматрицями APS-C |
Nikon | Компанія орієнтується на професійних фотографів. Для новачків виготовляє мало моделей. Ціни ближчі до середньобюджетників — близько $1000 |
Sony | Фірма навіть новачкам пропонує досить технологічні фотокамери з матрицями APS-C та на 1” |
При виборі бренду звертають увагу також на парк сумісних об’єктивів. Хороша оптика коштує дорого. Якщо є друзі, готові дати поюзати своє скло, — це плюс.
Шикарні камери: ТОП фотоапаратів Nikon — 5 найкращих моделей
Вам сподобалася стаття?
Топ - 10 новин
Останні новини
Гаджети — плюси та мінуси: 6 аспектів, за допомогою яких вони впливають на наше життя
Розмірковуємо про гаджети — це зручність чи залежність?
Перевірка справжності фенів і стайлерів Dyson — 5 порад, щоб не витратити гроші даремно
Викриваємо підробки: ваш Dyson — справжній чи ні?
Як перевірити Lego на оригінальність — 3 підказки не потрапити на підробку
Розберемо ключові відмінності оригінального Lego від підробки та дамо практичні поради щодо вибору.
ТОП 5 мережевих шурупокрутів для побутового та професійного використання
Без електроінструментів важко уявити будівельні чи ремонтні роботи. Наявність сучасного шурупокрута — це можливість швидко впоратися з шурупами та саморізами. Провідні виробники пропонують потужні, ергономічні та надійні моделі.
ТОП 10 телевізорів Samsung, які варто купити у 2025 році
В огляді 10 представників LED та QLED модифікацій, які мають на висоті якість зображення, звуку та ігрових режимів.
Що краще — епілятор або віск: проводимо паралелі за 4 пунктами
Заглибимося в особливості використання кожного методу, щоб оцінити ефективність і доцільність.
ТОП 10 телевізорів 4К — яку модель купити в 2025 році
Технології зробили крок вперед. Ними оснастили найкращі панелі з 4К, які сьогодні є на ринку.
ТОП 10 телевізорів 65 дюймів — найкращі моделі престижних брендів
Телевізор з діагоналлю 65” буде доречний у вітальні або просторій спальні. Його розміри дозволяють насолоджуватися якісним контентом. Розбираємось з продукцією ТОПових виробників, вибираємо найкраще.
Електробритва Philips — яку вибрати з 5 серій виробника
Бренду Philips більше ніж 100 років. За час існування компанія кілька разів змінювала сферу діяльності. Виробництво електробритв — один з важливих напрямків, починаючи з 1930-х років минулого століття. Читайте про лінійки продукції, на які ділиться асортимент у наші дні.
Рейтинг електробритв Philips з 10 моделей
Бритви Philips асоціюються з високою якістю продукції. Однак різноманітність моделей може ввести у ступор навіть досвідченого покупця. Читайте вибірку з 10 електробритв, де представлені всі серії виробника: від преміальної до бюджетної.
Немає коментарів