Asus уособлює міць, продуктивність, автономність та комфорт у роботі. А ще стильний і незабутній зовнішній вигляд. Представляємо десятку кращих ноутбуків Asus, яким є чим здивувати користувачів у 2022 році.
Подивимося на них з усіх боків, щоб знайти вагомі плюси та можливі недоліки моделей. На огляді — 10 варіантів, кожен з яких здатний стати найкращим пристроєм для ваших цілей.
ASUS VivoBook K513EA-BQ157
Гідний представник бюджетної лінійки ультрабуків. Оснащений процесором «Інтел» 11 покоління. Має кілька фішечок як усередині, так і зовні. Поставляється в декількох варіантах кольорів корпусу: чорний, срібло та золото.
Чим примітний «Вівобук» K513EA:
Хороший дисплей — компактного розміру 15,6″, володар IPS-матриці, що забезпечує точну передачу кольору і непогані кути огляду. Дозвіл Full HD, проблем з різкістю і якістю картинок немає.
Повний комплект роз’ємів — включаючи юсбішні порти, HDMI, мініджек для навушників та місце для micro SD. Можна приєднати будь-яку периферію.
Повнорозмірна клавіатура – глибина ходу клавіш оптимальна для більшості користувачів – 1,4 мм. Жовтим виділено клавішу введення, це такий мініштришок до оригінальності дизайну пристрою. У трекпаді вбудований датчик відбитка пальців. Зручно, що не потрібно складати паролі для входу в систему.
Блок продуктивності — «Вівобук» K513EA поставляється з 4 або 8 гігами оперативної пам’яті на борту. Варіанти процесора також можна підібрати залежно від завдань, що виконуються. Це буде «Інтел» 11 покоління, але 2-х або 4-ядерний із серії i3, i5 або i7.
Витривала батарея — 3-елементна, на 42 Вт/год. Виробник заявляє, що на такому акумуляторі ноут протримається цілий день без заряджання при ненапружених сценаріях використання.
Важить ноут всього 1,8 кг, його можна брати з собою в ділові та розважальні поїздки, на заняття. Під нижньою панеллю розташовані великі круглі гумові ніжки, що забезпечують надійне зчеплення з будь-якою рівною поверхнею.
До недоліків можна зарахувати:
камеру роздільною здатністю 720p — цілком підходить для онлайн-уроків, відеоспілкування в месенджерах, але не більше;
відсутність механізму ErgoLift, який під час відкриття кришки ноута підіймає робочу поверхню над тією, де встановлено апарат.
Кришка з алюмінієвого сплаву, корпус із пластику. Це позитивно позначилося на стійкості ноута до побутових ушкоджень та його вазі. 2,3 кг — це більше, ніж у пластикових моделей, але все ще вписується в рамки мобільних переносних апаратів.
FX506LI-HN022 відноситься до ігрових моделей, виробник передбачив у ньому:
Екран із покриттям «антиблік» — навіть якщо встановити агрегат біля вікна, сонячні відблиски чи штучне світло не завадять у роботі на ньому. Частота оновлення дисплея становить 144 Гц, що є важливим для гравців.
3-рівневе RGB-підсвічування клавіатури — клавіші для ігор виділені окремо, передбачено прискорене спрацьовування кнопок, щоб уникнути найменшого зволікання в сценах геймерів.
Безліч портів — включаючи USB, HDMI, комбінований аудіовиход. Додали Type-C, за допомогою якого можна не лише передавати дані, а й виводити картинку на зовнішній дисплей.
Чипсет «Інтел» 10 — залежно від модифікації, це може бути серія i5 або i7. Нові чіпи з покращеною продуктивністю, адаптовані для робочих та розважальних цілей.
Графіку від Nvidia — використовуються моделі GTX, що забезпечують впевнено високу частоту зміни кадрів. Потужний прискорювач оптимально підходить для сучасних онлайн розваг.
У нижній частині ноута передбачені перфоровані зони для забору холодного повітря. Усередині встановлені 2 вентилятори. Це дозволяє уникнути перегріву пристрою навіть за багатогодинної гри.
Мінуси:
зменшений за розміром блок із клавішами-стрілками — деякі користувачі відзначають, що в користуванні це менш зручно, ніж стандартні кнопки;
вебкамера на 720 р — картинка середня за якістю, є шуми, але для спілкування по відеозв’язку підходить (є вбудовані мікрофони).
ASUS M509DL-BQ083
Відмінний варіант для тих, хто цінує компактність та легкість. Враховуючи, що корпус ноуту повністю пластиковий, вага девайса — лише 1,9 кг. Бренд представив модель як універсальний пристрій початкового рівня для навчання, нескладних офісних завдань та не дуже вимогливих ігор.
Чим же порадує M509DL-BQ083:
Тонкорамочним екраном — матовий, з покриттям антивідблиску і досить хорошими кутами огляду. На такому дисплеї приємно і кіношку глянути, і відосики на ютубі зацінити, і на онлайн-платформах займатися.
Відмінним чипсетом та прискорювачем — використовуються різні варіанти від AMD (на 2 та 4 ядра), призначені для лептопів. Браузери, текстові редактори, нескладні іграшки «літатимуть» без зависань та гальм.
Фірмовим звучанням — використовується технологія SonicMaster, яка робить звук насиченим, об’ємнішим, значно покращуючи його якість, а значить і сприйняття аудіоконтенту. Зручним тачпадом зі сканом відбитка — ноут «пізнає» власника після одного дотику пальця, більше ніяких паролів, що постійно губляться і забуваються.
Швидкісною підзарядкою — менше ніж за годину можна підживити енергією 2-елементну батарею місткістю 32 Вт·год майже на 60%.
Чим може засмутити:
при безперервному перегляді відео батарея тримається не більше 4 годин, але тут не забуваємо про можливість швидкої підзарядки.
ASUS ZenBook UX435EG-A5100T
Як і інші «Зенбуки», виготовлений із міцного алюмінієвого сплаву. Корпус трохи витягнутий, на верхній кришці — фірмове радіальне полірування. Робоча матова панель, що практично: на ній не залишається відбитків пальців.
Основні плюси UX435EG-A5100T:
Повний набір портів. Два Thunderbolt 4, HDMI, повнорозмірний ЮСБ, 3,5-міліметровий аудіо. Знайшлося місце під картридер для мікроСД.
Зручна клавіатура. З класичним ходом клавіш 1,4 мм, кнопки великі, окремі, комфортно набирати текст. Є діодне підсвічування, коли символи та контури темних клавіш світяться білим.
Передбачено «Скрінпад». Його можна використовувати як другий екран та тачпад. Підтримує можливість виводу на мінідисплей списку запущених програм, перемикання між ними, відтворення музики, листування та інші фішки.
Інфрачервона вебкамера. Розташовується в центрі, над екраном. Крім виведення хорошої якості зображення і звуку з вбудованого мікрофона, вміє ідентифікувати власника по обличчю. Працює навіть у темряві.
Ноут не лише компактний та легкий (1, 19 кг), але й автономний. У ньому встановлено батарею на 63 Вт·ч, яка при середніх навантаженнях з легкістю протримається робочий день без підзарядки.
З мінусів:
не найгучніші динаміки — в шумних приміщеннях краще використовувати ноут разом із навушниками.
«Скрінпад» — хоч і крута штука, але додатковий плюс до ціни. Для тих, хто хоче заощадити та звик до звичайного трекпаду або мишки, доступна версія без ScreenPad.
Позиціюється як бізнес-ноут. Власник стриманого стильного дизайну, 15,6-дюймового екрана із мінімальними рамочками навколо. Виготовлений із пластику, метал використовувався тільки для верхньої кришки.
Великий трекпад добре розпізнає жести, у користуванні нарікань не викликає. Скан відбитків розташований поруч, а не на тачпаді, і не урізає корисний простір.
Велика кількість портів розташовані по обидва боки корпусу: VGA, HDMI, юсбішні, Type C, повнорозмірний картридер та аудіо 3,5 мм. Передбачено роз’єм для встановлення замка безпеки.
Достатня кількість пам’яті – залежно від конфігурації, оперативна пам’ять може бути 8 або 16 ГБ. Пам’ять розпаяна на материнській платі, але є один вільний слот, що дозволяє додати ще гігабайт. Місткість твердотільника становить 256 гігів і в корпусі є місце для встановлення 2,5″ жорсткого диска.
Можливість відкрити ноут на 180° — стане в пригоді, наприклад, при спільній роботі над проєктом. До речі, при відкритті кришки робоча панель трохи підіймається для зручнішого користування, покращеного охолодження та звуку.
У цьому апараті невеликі, але корисні фішечки. Наприклад, можливість закрити, за бажанням, вебкамеру шторкою або невеликі заглиблення по обидва боки корпусу для зручнішого відкриття кришки. Гумові ніжки під нижньою панеллю запобігають ковзанню ноута на поверхні.
Мінус також є:
клавіатура зменшеного типу і без підсвічування, зате з окремим цифровим блоком, що може бути важливим для робочих моментів.
Ігровий, і при цьому компактний ноут. Корпус частково виконаний із магнієвого сплаву (кришка), решта — пластик. Завдяки цьому апарат досить легкий, 1,6 кг. На кришці є стильна перфорація, під якою в окремих конфігураціях вбудовані світлодіоди, здатні показувати текст, картинку або анімацію.
Плюси у Zephyrus G14:
Зручність користування — клавіші на клавіатурі відокремлені одна від одної, що стане в пригоді при «сліпому» наборі тексту, в іграх. Система «Ерго ліфт» також присутня для зручного розміщення ноута та кращого припливу повітря, що охолоджує ноут. Скан відбитка вбудований у кнопку живлення.
Відмінний звук — відразу 4 динаміки на базі технології «Долбі Атмос». Добре звучать баси, а значить, ігрові баталії будуть епічнішими.
Хороший дисплей — 14-дюймовий, на матриці IPS, зображення чітке, кольори радують насиченістю, а кути огляду максимальні. Комфортно дивитися кінофільм або «залипати» в іграх, працювати з доками.
Апаратна частина — ноут працює на базі 8-ядерного чіпа AMD Ryzen на 16 потоків. За графіку відповідає NVIDIA GeForce GTX.Оперативки — 8 гігів розпаяних + 8 ГБ на плашці, яку можна замінити. Накопичувач досить швидкий, швидкість запису та читання практично ідентична (≈1700 Мб в секунду).
Мінуси:
немає RGB-підсвічування клавіатури — світиться тільки білим, але враховуючи темний колір кнопок, підсвічування контрастне, добре виділяє символи та контури клавіш;
немає вебкамери, зате рамки навколо екрану дуже тонкі.
ASUS X515JF-BQ038
Універсальний для роботи, навчання та інших повсякденних завдань. Корпус повністю пластиковий, матовий, приємний тактильно. Екран досить великий, 156 дюймів. Має покриття проти світлових відблисків та відрізняється 178-градусними кутами огляду.
Переваги X515JF-BQ038:
Достатньо місця для зберігання файлів — всередині високошвидкісний твердотільник, жорсткий диск до 1 ТБ.
Хороша продуктивність — у максимальній конфігурації ноут оснащений чіпом Intel Core та прискорювачем NVIDIA. Така «пара» здатна реалізувати практично будь-які завдання.
Компактність і мобільність — внаслідок виготовлення з пластику, ноут важить 1, 8 кг, що дозволяє легко переносити його з місця на місце, брати з собою в розважальні та ділові поїздки.
Швидка авторизація в системі — не потрібні складні паролі.
Повнорозмірна «клава» — великі, окремі клавіші зручні при наборі тексту, при необхідності можна ввімкнути підсвічування.
Недоліки:
немає попередньо встановленої ОС;
під оперативку передбачено лише один слот.
ASUS VivoBook S S533JQ-BQ001
Оболонка повністю алюмінієва. Попри це, ноут важить лише 1,8 кг, а товщина — 16 мм. Поверхня матова, не ковзька. На нижній частині розташувалися грати охолодження і 2 динаміки від Harman Kardon.
І це ще не всі плюси S533JQ-BQ001:
Повноформатна клавіатура — з окремим цифровим блоком і 3-ступінчастим підсвічуванням. Хід клавіш м’який, без «клацання».
Зручний тачпад — трохи втоплений у корпус, з акуратно згладженими краями та досить великою робочою поверхнею. Невеликий опуклий «квадратик» у кутку — скан відбитків.
Якісний дисплей — тонкорамочний, з IPS-матрицею та роздільною здатністю Full HD. Розгортка стандартна, 60-герцова. Яскравість на рівні 250 ніт. Екран із матовим покриттям.
Бездротові комунікації — модуль Wi-Fi, що підтримує стандарт 5 або 6, а також «Блютуз» 4.1 або 5.0. (залежить від конфігурації). Можна безпроблемно приєднати бездротові пристосування: мишку, навушники та інше.
Вебкамера — з роздільною здатністю 720 р та вбудований мікрофон можна використовувати для онлайн-конференцій, зустрічей у «Зумі».
Мінус:
немає можливості збільшити обсяг оперативної пам’яті, але файли можна зберігати на ССД.
ASUS ROG Strix G15
Геймерський ноут виготовлений із пластику, вдало стилізованого під метал. Крім глянсового лого на кришці, решта поверхні матова. 15,6-дюймовий монітор підіймається на двох петлях, які тримають його досить жорстко та міцно.
Основні плюси Strix G15:
Відмінний екран — з матрицею IPS, хорошими кутами огляду та ультратонкими рамочками навколо.
Зручне керування — окремо винесені функціональні клавіші: регулювання звуку, увімк/викл мікрофона, зміна режиму обдування кулера та запуск спецрежиму від «Асус». На тачпаді 2 окремі кнопки у нижній частині.
RGB-підсвічування — не тільки на клавіатурі, але й підсвічує нижню межу ноута. Передбачено індивідуальне налаштування кольорів та яскравості світіння.
Можливість розширення пам’яті — передбачено один вільний слот для оперативної пам’яті та 2 для установки ССД.
Щодо мінусів:
вага ноута 2,3 кг — особливо компактним та легким його не назвеш;
відсутня вебкамера — внаслідок вузьких рамок навколо екрана;
маленькі кнопки-стрілки — може бути трохи незручно для тих, хто користується ними під час гри.
Це ноут із 2 екранами: основним та додатковим. Корпус виготовлений із магнієвого сплаву. На кришку нанесені тонкі радіальні кільця, що відоме для всієї серії зенбуків.
Pro Duo UX582LR-H2025R вражає не лише цим:
Клавіатура винесена в нижню частину корпусу, у верхній розташований допекран. Має добрий хід великих клавіш. У комплекті постачається зручна підставка для рук.
«Ерго ліфт» працює відразу у 2 позиціях: клавіатуру підіймає при відкритті кришки та додатковий екран.
Основний екран діагоналлю 15,6 дюйма з роздільною здатністю 4К. Матриця OLED відтворює максимально природні відтінки. Як додатковий, цей сенсорний дисплей, підтримує роботу зі стилусом (є в комплекті).
Додатковий екран розміром 14″. Також з роздільною здатністю 4К. Це повноцінна сенсорна робоча поверхня для будь-яких завдань, яка відмінно працює у зв’язці з основною панеллю та окремо.
Відмінна продуктивність — чіп «Інтел» та відеокарта NVIIDA чудово справляються з ігровими та робочими завданнями. Оперативки тут 32 гіга, а вбудоване сховище — до 1 ТБ.
Мінус — висока вартість апарату, що не дивно при топових характеристиках та наявності другого повноцінного екрана.
Ось основні параметри пристроїв з рейтингу ноутбуків Asus:
Модель
Дисплей
Процесор
Відеокарта
Оперативна пам’ять (Гб)
Зберігання даних
ASUS VivoBook K513EA-BQ157
IPS, 15,6″
Intel 11 покоління, 2 або 4 ядра
інтегрована, дискретна
4 або 8
256, 512 ГБ, 1ТБ
ASUS TUF FX506LI-HN022
IPS, 15,6″
Intel 10 покоління, 4, 6 або 8 ядер
дискретна
4, 8, 16
256 або 512 ГБ, 1ТБ
ASUS M509DL-BQ083
IPS, 15,6″
AMD RyzenAMD Athlon SilverAMD Athlon GoldAMD A4-9125, 2 або 4 ядра
інтегрована
4 або 8
128, 256 або 512 ГБ, 1 ТБ
ASUS ZenBook UX435EG-A5100T
IPS, 14″
Intel Tiger Lake, 4 ядра
інтегрована, дискретна
8 або 16
512 ГБ, 1 ТБ
ASUS PRO P3540FB-BQ0434R
IPS, 15,6″
Intel Whiskey Lake, 8 покоління, 4 ядра
інтегрована, дискретна
8 або 16
256 ГБ
ASUS ROG Zephyrus G14
IPS, 14″
AMD Ryzen, 8 ядер
дискретна
8 або 16
512 ГБ, 1ТБ
ASUS X515JF-BQ038
IPS, 15,6″
Intel Ice Lake, 4 ядра
дискретна
8 або 16
256, 512 ГБ, 1 ТБ
ASUS VivoBook S S533JQ-BQ001
IPS, 15,6″
Intel Core 10 покоління, 4 ядра
інтегрована, дискретна
8 або 16
256, 512 ГБ, 1 ТБ
ASUS ROG Strix G15
IPS, 15,6″
Intel Core 10 покоління, 8 ядер
дискретна
8 або 16
256, 512 ГБ, 1 ТБ
ASUS ZenBook Pro Duo UX582LR-H2025R
OLED, 15,6″
Intel Core i7, i9, 8 ядер
інтегрована, дискретна
32
1 ТБ
Перед тим як зупинити вибір на конкретному ноуті, врахуйте, що Асус пропонує кілька модифікацій однієї моделі. Від цього залежить кінцева вартість апарату, можливість використання у різних сценаріях, наприклад, тільки для офісних завдань чи ще й для нескладних ігор. У лінійці бренду спеціалізовані варіанти для геймінгу та універсальні апарати, які відмінно підійдуть середньому користувачеві.
Оптимально, коли технічні можливості камери на одному рівні з навичками користувача. Занадто складну техніку брати новачкові не варто. Функціонал бюджетних моделей теж дозволяє робити знімки виняткової якості, при цьому не доводиться занадто витрачатися при покупці.
Зникнення пароля — не вирок операційній системі. Існує кілька методів оминути авторизацію. Із завданням можна впоратися, навіть якщо немає відповідей на контрольні запитання та контактів для отримання коду безпеки.
Його розглядають як спосіб поліпшити роботу двигуна і продовжити термін коштом антифрикційної добавки. Розберемося, як саме молібден впливає на мотор, які дає переваги та таїть недоліки.
Немає коментарів