Зміст статті
Найбільшим попитом серед генераторів користуються бензинові та дизельні установки. Зробивши правильний вибір, заощадите гроші та забезпечите наявність надійного та зручного в експлуатації джерела резервного електроживлення.
Відмінності у паливі, що використовується, відбиваються на конструкції генераторів. Дизель-генератор не можна заправляти бензином, а бензогенератор — соляркою.
Дизельні агрегати споживають менше пального, в них солярка спалахує після стиснення поршнем. Паливо та повітря надходять у двигун окремо, така технологія дає можливість працювати ефективніше.
Бензинові мотори працюють інакше: паливо змішується з повітрям у карбюраторі перед стисненням. Ефективність використання пального скромніша порівняно з дизелем. За займання горючої суміші відповідають свічки.
До слова: Який генератор кращий: синхронний чи асинхронний — порівняння за 9 пунктами
Спрощене порівняння виглядає приблизно так: якщо потрібен економічний стаціонарний агрегат — краще дизель. Якщо необхідна мобільність та епізодична заміна стаціонарної електромережі — питання закриє бензогенератор.
В тему: Чим відрізняється інверторний генератор від звичайного — порівняння за 7 критеріями
Порівняємо витрату палива на прикладі 2 генераторів, які можна купити в Moyo:
Дизельний EnerSol | Бензиновий Karcher | |
Потужність, кВт | 6 | 5 |
Витрата палива, л/год | 1,9 | 3,8 |
Вартість літра палива, грн | 56 | 54 |
Вага, кг | 130 | 85 |
Кількість тактів двигуна | 4 | 4 |
Орієнтовна ціна, тис. грн | 48 | 45 |
До блекаутів 2022 року середній час аварійних відключень в Україні становив 12 годин на місяць. За цей час вартість заправки дизель-генератора складе 12х1,9х56=1276,8 грн. На бензогенератор піде 12х3,8х54=2462,4 грн.
Витрати на заправку бензогенератора приблизно у 2 рази більші. До того ж потужність дизельного агрегату на 20% більша.
Порівняння між дизельним EnerSol і бензиновим генератором Karcher з енергоефективності показує, що дизель-генератор явно кращий. Karcher за свою ненажерливість може виправдатися лише порівняно малою вагою. Його одна людина може котити на двох колесах. У випадку дизель-генератора EnerSol такий номер не пройде.
На замітку: Холодильник Bosch або Samsung — порівняння за 8 критеріями
Після початку масштабних бойових дій у країні став спостерігатися дефіцит дизпалива. Пальне, яке заливають у гусеничну техніку станом на осінь 2023 року, стоїть на рівні бензину А95. Раніше солярка дорожчала лише перед посівними та збиранням урожаю, але, починаючи з 2022 року на неї стабільно високі ціни.
Бензогенератори заправляють дешевшим А92. У 4-тактні двигуни заливають пальне в чистому вигляді, для 2-тактних іноді використовують суміш з моторним мастилом у пропорції 50:1. Моделі з 4-тактними моторами працюють тихіше, вони екологічніші, продуктивніші, але дорожчі.
Читайте: 10 найкращих бойлерів на 100 літрів, які знижують витрати за комуналку
Тривалість експлуатації генератора залежить від мотогодин. Побутовий дизель-генератор при правильній експлуатації та ТО прослужить без ремонту близько 4000 годин, бензиновий — до 3000. При виборі бензогенератора звертайте увагу, як зроблений двигун:
Останній варіант зазвичай трапляється у моделей, потужність яких від 8 кВт. У промислового дизельного агрегату ресурс — від 20 000 годин. Виробники встановлюють на обладнання лічильники мотогодин, за ними можна орієнтуватися, скільки електрогенератор ще пропрацює.
Після закінчення мотогодин бажано відправити техніку в сервісний центр на перебирання двигуна. Заміна гумових ущільнювачів, поршневих кілець циліндрів та інші роботи продовжать безаварійний термін експлуатації ще на кілька тисяч годин. Капремонт можна робити 2-3 рази через певний проміжок виробітку.
Аналізуємо: Тепла підлога — водяна чи електрична: порівняння за 9 критеріями
Технічне обслуговування проводять, щоб продовжити ресурс генератора, підстрахуватися від раптових несправностей. У чому відмінності ТО дизельного генератора від профілактики бензинового? Принципової різниці немає. В обох випадках проводять візуальний огляд щодо підтікань, зносу дрібних складників. Перевіряють надійність з’єднань, електрику, фільтри, акумулятор. Змінюють масло, заливають новий холодоагент у разі рідинного охолодження. Прибирають забруднення, які можуть перешкоджати роботі.
Частота технічного обслуговування залежить від:
Якщо взяти пару ключових параметрів, це виглядає приблизно так:
Охолодження | Обороти двигуна, об/хв | Через яку кількість мотогодин потрібно техобслуговування |
Повітряне | 3000 | 100 |
Водяне | 3000 | 200-250 |
Водяне | 1500 | 400-450 |
Бензин дорожчає щороку, але надовго запасати його не можна, оскільки після шести місяців зберігання його хімічний склад відчутно змінюється. Солярку можна зберігати до 1 року.
Для людини генератор може становити небезпеку тільки якщо його неправильно експлуатувати. Таку техніку не можна включати у звичайній котельні приватного будинку або у підсобному приміщенні офісу, інакше можливе отруєння вихлопними газами.
Згідно з нормативними документами, електрогенератор повинен працювати на відкритому повітрі, на відстані не менше 6 метрів від віконних та дверних отворів. Насправді цю відстань зазвичай ігнорують.
На балконі не можна встановлювати генератор не тільки через вихлопні гази, але й через високий шум. За нормативними документами верхня межа для квартири: 45 дБ (ніч) та 55 дБ (день). Бензогенератор може легко видавати 70 дБ.
Фанатам екології є сенс подумати про покупку газового генератора, від нього вуглецевий слід набагато менший у порівнянні з бензиновими та дизельними моделями. А для квартири безшумною та екологічною альтернативою може стати інвертор з акумуляторами.
Чинники, що впливають на ціноутворення:
Плюсів, звісно, більше:
Основний мінус полягає в тому, що багато бензогенераторів не можна назвати економічними.
Сильні сторони:
Недоліки:
Переваги та недоліки розглянули. Чим відрізняється від бензинового дизельний генератор — розібралися. Тепер найпростіше визначити, що краще. При виборі варто поставити в основу призначення обладнання. Якщо потрібна мобільна техніка для нечастого використання, варто придивитися до бензогенераторів. Потужні установки, орієнтовані на регулярну експлуатацію, виробляють з дизельними двигунами.
На закінчення кілька слів про газові електрогенератори. Такі установки використовують скраплений або природний газ. Енергоефективність вища, ніж при використанні рідкого палива. У плані моторесурсу та частоти технічного обслуговування перевага теж на стороні газових моделей.
Недоліки також є. Суперекономна витрата палива досягається при підключенні до газової магістралі, а така процедура пов’язана з витратами та паперовою тяганиною. У разі мобільних моделей мати справу з рідким паливом зручніше, ніж з газом.
Вам сподобалася стаття?
Топ - 10 новин
Останні новини
Гаджети — плюси та мінуси: 6 аспектів, за допомогою яких вони впливають на наше життя
Розмірковуємо про гаджети — це зручність чи залежність?
Перевірка справжності фенів і стайлерів Dyson — 5 порад, щоб не витратити гроші даремно
Викриваємо підробки: ваш Dyson — справжній чи ні?
Як перевірити Lego на оригінальність — 3 підказки не потрапити на підробку
Розберемо ключові відмінності оригінального Lego від підробки та дамо практичні поради щодо вибору.
ТОП 5 мережевих шурупокрутів для побутового та професійного використання
Без електроінструментів важко уявити будівельні чи ремонтні роботи. Наявність сучасного шурупокрута — це можливість швидко впоратися з шурупами та саморізами. Провідні виробники пропонують потужні, ергономічні та надійні моделі.
ТОП 10 телевізорів Samsung, які варто купити у 2025 році
В огляді 10 представників LED та QLED модифікацій, які мають на висоті якість зображення, звуку та ігрових режимів.
Що краще — епілятор або віск: проводимо паралелі за 4 пунктами
Заглибимося в особливості використання кожного методу, щоб оцінити ефективність і доцільність.
ТОП 10 телевізорів 4К — яку модель купити в 2025 році
Технології зробили крок вперед. Ними оснастили найкращі панелі з 4К, які сьогодні є на ринку.
ТОП 10 телевізорів 65 дюймів — найкращі моделі престижних брендів
Телевізор з діагоналлю 65” буде доречний у вітальні або просторій спальні. Його розміри дозволяють насолоджуватися якісним контентом. Розбираємось з продукцією ТОПових виробників, вибираємо найкраще.
Електробритва Philips — яку вибрати з 5 серій виробника
Бренду Philips більше ніж 100 років. За час існування компанія кілька разів змінювала сферу діяльності. Виробництво електробритв — один з важливих напрямків, починаючи з 1930-х років минулого століття. Читайте про лінійки продукції, на які ділиться асортимент у наші дні.
Рейтинг електробритв Philips з 10 моделей
Бритви Philips асоціюються з високою якістю продукції. Однак різноманітність моделей може ввести у ступор навіть досвідченого покупця. Читайте вибірку з 10 електробритв, де представлені всі серії виробника: від преміальної до бюджетної.
Немає коментарів