Зміст статті
Інверторні генератори за базовими технічними характеристиками помітно перевершують звичайні бензинові модифікації. Однак, відвідувачі інтернет-магазинів розкуповують інвертори менш активно, якщо порівнювати з класичними агрегатами. У чому тут справа? Звісно ж, ціна…
Розберемося, чим відрізняється сучасний інверторний генератор від недорогого звичайного. Чи варто переплачувати за технологічність?
Якщо поставити поруч закритий інвертор і класичний бензогенератор однакової потужності, може виникнути відчуття, що це принципово різні пристрої — настільки вони відрізняються розмірами та зовнішнім виглядом. Насправді обидва різновиди генерують струм, спалюючи бензин у двигуні внутрішнього згоряння. А різниця в екстер’єрі обумовлена тим, що помітно відрізняється процес трансформації енергії після спалювання палива.
На замітку: Який генератор кращий: синхронний чи асинхронний — порівняння за 9 пунктами
За технологією перетворення рідкого палива на електрику інвертор доречно порівняти з синхронним бензогенератором з AVR — автоматичним регулюванням вольтажу. За якістю електроенергії, що виробляється, синхронні моделі ближче до інверторних, ніж асинхронні.
Бензогенератор з AVR — конструкція, основними елементами якої є двигун внутрішнього згоряння та потужний альтернатор, встановлені на металевій рамі. Алгоритм функціонування наступний:
Інверторний генератор трансформує змінний струм на постійний. Після згладжування синусоїди фільтраційним конденсатором відбувається інвертування постійного електроструму в змінний. На вихід надходить чиста синусоїда з мінімальними відхиленнями — до 2,5%. Електроніка інвертора стежить над навантаженням споживачів. Якщо підключені побутові пристрої тягнуть мало енергії, установка витрачає менше бензину.
Читайте: 5 найкращих вбудованих кавоварок
Середнє споживання у бензогенераторів — 0,35 л/год на кіловат номінальної потужності пристрою. Тобто апарат потужністю 2 кВт витрачатиме за годину приблизно 0,7 літра бензину, агрегат на 5 кВт — 1,75 літра тощо. Це справедливо по відношенню як до звичайних, так і до інверторних моделей.
Нестача класичних генераторів полягає в тому, що витрата палива слабко залежить від навантаження. Споживання, яке виробники вказують у технічній документації, відповідає випробуванням, проведеним при температурі 20 градусів та навантаженні 75%. Якщо генератор завантажений на повну — витрата буде більшою, а на холостому ході агрегат витратить приблизно ту кількість бензину, що і при роботі на 75% потужності.
Інвертори енергоефективніші. Якщо до генератора на 3 кВт приєднано споживача на 1 кВт, апарат витрачатиме на 20-30% менше палива в порівнянні з навантаженням у 75%. При слабкій завантаженості бензогенератора електроніка інвертора знижує обороти двигуна, у результаті досягається економія бензину. На холостому ходу теж виходить заощадити 20-30% палива.
Пізнавальна стаття: Холодильник Bosch або Samsung — порівняння за 8 критеріями
За акустикою звичайні генератори не відповідають українським санітарним нормам міського середовища. Однак не всяка невідповідність правилам може призвести до притягнення до адміністративної відповідальності. Якщо агрегат працює біля магазину, аптеки чи в іншому громадському місці, навряд чи на власників торгової точки надходитимуть скарги. Інша річ — включення шумного бензогенератора у приватному секторі вночі. У цьому випадку є сенс подумати про облаштування конструкції, що перешкоджає поширенню звуку по околицях.
Інверторні генератори працюють тихіше: рівень шуму у них на 20-30 дБ нижче, наприклад, замість 90 дБ — 60. Найменше торохтять моделі з закритими корпусами. Така конструкція забезпечує зниження шуму на 15-20 дБ у порівнянні з відкритими різновидами. У корпусах є одношарова або багатошарова звукоізоляція.
У господарстві знадобиться: ТОП 10 гайковертів — список найкращих моделей
Розберемося, синусоїда якого генератора краще: інверторного або звичайного. Класичний бензогенератор видає напругу з допустимими відхиленнями від норми. На синусоїду впливає навантаження: якщо при підключенні кількох лампочок вона близька до ідеальної, при відборі 1-2 кВт і більше симетрія хвиль не так чітко виражена. У момент підключення до генератора потужного споживача напруга здійснює стрибок вниз-вгору на 5-10 вольт, а потім стабілізується. Частота струму може відхилятися від 50 Гц, часто вона на 2-3 Гц більша за норму. Всі ці відхилення не стануть причиною несправності холодильника, телевізора чи іншої побутової техніки.
Інвертор на малих оборотах видає більш правильну синусоїду, ніж у централізованій електромережі. Однак і в інверторних генераторів бувають стрибки напруги в момент підключення потужних споживачів електроенергії. Виявляється це менш явно, ніж у класичних моделей. За частотами в інверторів все ідеально — строго 50 Гц. Це пов’язано з особливостями конструкції: на частоту ніяк не впливають обороти двигуна.
Класичний бензогенератор є досить об’ємною та важкою конструкцією. Це пов’язано з наявністю двигуна внутрішнього згоряння та потужного альтернатора, який можна порівняти за габаритами з двигуном.
Інвертор компактніший з двох причин:
Більш досконала конструкція дозволяє виробляти інвертори у закритих корпусах. Переваги такого рішення:
Недоліки:
Звичайний бензогенератор може працювати безперервно 7-8 годин при помірному навантаженні. Агрегат, який працює з номінальною потужністю, так довго не протягне: можливо, аварійна зупинка відбудеться вже через 1 годину після запуску. Тому бажано купувати генератор із запасом потужності 20-25%. Виробники рекомендують при будь-якому навантаженні через 5-6 годин роботи робити паузу, щоб компоненти остигли. Такий режим сприяє тривалій експлуатації обладнання.
Інвертор менше гріється, що підвищує безперервний робочий цикл до 9-10 годин. Моторесурс в інверторних моделей вищий, оскільки двигун частіше працює на малих обертах. Втім, це не позначається на гарантійних зобов’язаннях виробників. Більше ніж 1-2 років гарантії вони дають рідко за будь-якої технології генерування енергії. Кількість місяців, протягом яких безплатний ремонт можливий, залежить від бренду.
Інвертори, звісно, дорожчі. Щоб зрозуміти наскільки, наведемо порівняльну табличку 2 класичних бензогенераторів EnerSol та 2 інверторних моделей того ж бренду:
Класична модель | Ціна, грн | Потужність, кВт | Вартість 1 кВт потужності, грн. | Модель інвертора | Ціна, грн | Потужність, кВт | Вартість 1 кВт потужності, грн. |
EnerSol EPG-2800S | 9000 | 2,5 | 3600 | EnerSol EPG-3300IO | 16 000 | 3 | 5333 |
EnerSol EPG5500SE | 20 000 | 5 | 4000 | EnerSol EPG-4000IOE | 27 624 | 3,6 | 7673 |
Згідно з даними таблиці, в середньому, 1 кВт потужності звичайного генератора коштує 3800 грн. Інверторні моделі мають цей показник — 6500 грн. Тобто в цьому прикладі інвертори дорожчі в середньому в 1,7 раза.
Пункти, за якими в інверторів явна перевага:
Єдиний пункт, за яким інвертори програють — це ціноутворення.
Якщо порівнювати за перерахованими 7 критеріями — рахунок 6:1 на користь інверторних генераторів. Однак ці критерії не можна назвати рівнозначними. Коли ідеальна якість струму та компактність не потрібні, покупці частіше обирають відносно дешеві класичні бензогенератори. Інакше в інвертора більше шансів залишити нудний склад і податися дарувати світло людям. Таким чином, відповідь на питання, що краще: високотехнологічний інверторний генератор або звичайна бензинова модель, залежить від особливостей експлуатації та пристроїв, що отримують живлення.
Зіставляємо факти: Дизельний або бензиновий генератор: порівняння за 7 критеріями
Вам сподобалася стаття?
Топ - 10 новин
Останні новини
Гаджети — плюси та мінуси: 6 аспектів, за допомогою яких вони впливають на наше життя
Розмірковуємо про гаджети — це зручність чи залежність?
Перевірка справжності фенів і стайлерів Dyson — 5 порад, щоб не витратити гроші даремно
Викриваємо підробки: ваш Dyson — справжній чи ні?
Як перевірити Lego на оригінальність — 3 підказки не потрапити на підробку
Розберемо ключові відмінності оригінального Lego від підробки та дамо практичні поради щодо вибору.
ТОП 5 мережевих шурупокрутів для побутового та професійного використання
Без електроінструментів важко уявити будівельні чи ремонтні роботи. Наявність сучасного шурупокрута — це можливість швидко впоратися з шурупами та саморізами. Провідні виробники пропонують потужні, ергономічні та надійні моделі.
ТОП 10 телевізорів Samsung, які варто купити у 2025 році
В огляді 10 представників LED та QLED модифікацій, які мають на висоті якість зображення, звуку та ігрових режимів.
Що краще — епілятор або віск: проводимо паралелі за 4 пунктами
Заглибимося в особливості використання кожного методу, щоб оцінити ефективність і доцільність.
ТОП 10 телевізорів 4К — яку модель купити в 2025 році
Технології зробили крок вперед. Ними оснастили найкращі панелі з 4К, які сьогодні є на ринку.
ТОП 10 телевізорів 65 дюймів — найкращі моделі престижних брендів
Телевізор з діагоналлю 65” буде доречний у вітальні або просторій спальні. Його розміри дозволяють насолоджуватися якісним контентом. Розбираємось з продукцією ТОПових виробників, вибираємо найкраще.
Електробритва Philips — яку вибрати з 5 серій виробника
Бренду Philips більше ніж 100 років. За час існування компанія кілька разів змінювала сферу діяльності. Виробництво електробритв — один з важливих напрямків, починаючи з 1930-х років минулого століття. Читайте про лінійки продукції, на які ділиться асортимент у наші дні.
Рейтинг електробритв Philips з 10 моделей
Бритви Philips асоціюються з високою якістю продукції. Однак різноманітність моделей може ввести у ступор навіть досвідченого покупця. Читайте вибірку з 10 електробритв, де представлені всі серії виробника: від преміальної до бюджетної.
Немає коментарів