Зміст статті
Китайські бренди не на штуку змагаються один з одним за популярність своїх пристроїв у користувачів. Чиї мобільники мають кращий вигляд, потужніші, витриваліші, цікавіші: Xiaomi чи Meizu?
Щоб розібратися цього разу і назавжди, ми зробили докладний огляд та порівняли актуальні моделі смартфонів двох брендів-«китайців». Xiaomi або Meizu: що вибрати, стане зрозуміло в результаті.
Читайте: Огляд Xiaomi 11T: 8 ключових моментів та відмінності від Xiaomi 11T Pro
Формфактор моноблок із закругленими куточками залишається актуальним серед моделей обох компаній останніх років. Для виробництва топового сегмента телефонів бренди використовують безпрограшну комбінацію матеріалів: алюміній + скло. Як, наприклад, у «Ксіомі» 11T Pro.
Середнячки та бюджетники частіше мають пластикову оболонку. Той самий «Мейзу» M10 — із пластику. Але навіть у цьому випадку задня панель може бути вміло закамуфльована під скло, красиво переливатися на світлі.
«Сяомі» теж не здає обертів в дизайні й експериментує із зовнішнім виглядом задньої панелі смартів. Тут може бути цікавий градієнт, як у дев’ятому Redmi, і глянсові вставки на матовій поверхні, як ще в одному «Редміку» 9АТ.
По кольорах обмежень немає. Крім чорно-білих та сірих варіантів, мобільні лінійки «китайців» рясніють синіми, малиновими, персиковими, рожевими, фіолетовими та іншими відтінками корпусів.
Найрізнобарвнішими у Xiaomi вийшли моделі серії «Редмі». Але і в інших лінійках є не менше трьох кольорів на вибір покупців. Тільки геймерські Black Shark мають більш стриману колірну гаму, в якій переважають чорні та сріблясті тони.
Один з останніх флагманів «Мейзу» — 18 Pro, що вийшов у 21 році, також пропонує 3 відтінки корпусу на вибір: синій, сірий чи білий.
Крапле видний виріз та моноброва у верхній частині екрану поступово йдуть у минуле в обох компаніях. Фронталка тепер компактно розміщується у чорному «вічі» посередині або збоку на дисплеї.
Рамочки довкола екрану компанії намагаються робити максимально тонкими. Зустрічається також компроміс, як у Meizu 16th — з боків облямівка тонша, ніж зверху та знизу. Це робиться, щоб на верхню смужку помістити й виріз під фронталку, і різні датчики.
На задній панелі смарта традиційно розміщується блок з основним фотомодулем. Сенсорів у ньому може бути від 2 до 4, а також спалах. Варіантів оформлення блоку камер у китайців маса: і компактний квадрат, і прямокутник, і витягнута плашка. Той же 18 «Про» від Meizu оснастили невеликим «п’єдесталом» з модулями, його поверхня глянсова, контрастує з матовим корпусом.
Приблизно до кінця 2018 року більшість смартів «Мейзу» оснащувалися датчиком відбитків, розташованим на задній панелі або під екраном. У 2019 році ситуація змінилася на користь сенсора, вбудованого в дисплей.
Дев’яті «Редмі» від «Сяомі» 2020 випуску теж мають датчик відбитка на тильній панелі. А ось «свіженькі» моделі все частіше отримують скан, вбудований у кнопку живлення.
Підбірка: Кращі смартфони без моноброви — ТОП 5, які не терплять обмежень
У серіях обох фірм-виробників є варіанти на MediaTek’ах і оснащені Snapdragon’ами. Якщо перші належать до процесорів бюджетного та середнього рівня, другі — визнані флагмани.
«Мейзу» у бюджетних смартах використала MediaTek Helio P25. Для складних ігрових сценаріїв такі моделі не підходять, але з повсякденними завданнями справляються «на ура».
«Сяомі» теж активно використовує чіпи «Медіатек» навіть у флагманах, таких як 11Т. Щоправда, це вже нові розробки MediaTek’ів, наприклад, Dimensity 1200 — восьми ядерник, побудований за 6-нм техпроцесом. Він спокійно тягне сучасні онлайн-іграшки на високі налаштування графіки, отримав підтримку 5G.
Не обійшлися флагманські смарти конкурентів і без «свіженького» на сьогодні чіпа — «Снапдрагон» 888. Зокрема, цей процесор отримали 11T Pro від «Сяомі» та 18 Про від «Мейзу». Обидва були випущені у 2021 році. Ось тільки останній не має глобальної версії, випущений лише для китайського ринку.
Що стосується пам’яті, то:
Подібні параметри також у гаджетів Meizu.
Розмір вбудованого сховища у смартів цих брендів варіюється в межах 36, 64, 128 або 256 гігів. Якщо в лінійці «Редмі» компанія «Ксіомі» передбачає можливість збільшення розміру ROM за допомогою установки флешкарти, в серії Mi такого немає. Суперницька фірма теж в останніх моделях відмовилася від слота під microSD.
Фірми не відстають від останніх тенденцій та оснащують свої пристрої декількома фотомодулями:
Фільмування відеороликів доступне у FullHD та 4K. Про-моделі компаній навчилися робити відео у максимально високій роздільній здатності 8К.
Селфі-камера в конкурентних пристроях представлена в однині. Різні б’ютіфікатори, знімання портретів з розмитим фоном доступні в мобільних представниках обох брендів.
Подивимося на приклади фото, створених на головну камеру флагманських смартів Xiaomi.
При денному світлі:
В сутінках:
Приклад фото на камеру смартфонів Meizu 16 та 16 Plus.
При денному світлі:
Нічне знімання на камеру Meizu 16x:
Зібрали для вас: Топ-10 бюджетних телефонів із гарною камерою 2022 року
Обидві компанії — затяті прихильники Android. Але з метою застосування своїх фішок у смарти застосовують фірмові оболонки: Xiaomi — MIUI, «Сяомі» — Flyme. До речі, багато хто відзначає, що дані прошивки успішно поєднують вигідні сторони «Андроїд» та iOS.
Порівняємо обидві операційні системи за 3 основними параметрами:
Також варто відзначити, що «Сяомі» випускає нові версії своєї прошивки на «свіженькому» Android. Припустимо, тринадцята MIUI базується на 11-12 «Андроїд», тоді як дев’ята «Флайм» — на 10-11. На крок, але все-таки Xiaomi попереду.
Враховуючи мегаможливості сучасних смартів, їх використовують не лише як «дзвонилку», а й повноцінний мультимедійний центр. На телефонах ми і відосики дивимося, і фільми, і улюблені треки, слухаємо, і граємо. Тому без якісного звучання смарти залишити не можна. Обидва конкуренти дедалі частіше оснащують девайси стереозвуком. Моно залишили для бюджетників.
Зазвичай це пара динаміків, розташованих на верхній та нижній грані пристрою. Причому, «Ксіомі» зробили крок уперед і у своїх флагманах використовує підтримку Dolby Atmos. В останніх «прошках» і зовсім звук від Harman Kardon. Це не лише висока якість, а й об’ємне звучання. Бренди можуть використовувати й, так зване, полуторне стерео. Це коли до мультимедійного динаміка підключається ще й розмовний — для створення відчуття об’єму звуку.
Чим дивують смарти суперницьких фірм:
Xiaomi | Meizu |
ІЧ-порт — смарти можна використовувати як універсальний пульт ДК від домашньої техніки | Ультразвуковий дактилоскоп — скан відбитків на дисплеї реагує не просто швидко, а дуже швидко |
Нові режими фільмування — клонування, видалення об’єктів на фото за допомогою ІІ, а також унікальні ефекти для фото та відео | Фішки прошивки — багатовіконні режими, зручне керування жестами, високий рівень захисту конфіденційності користувача |
Фішки оболонки — кожна нова версія прошивки — порція корисностей та покращувань у користуванні смартом. Наприклад, у 13 MIUI буде доступна можливість віртуального розширення ОЗУ внаслідок зайвих гігів внутрішньої пам’яті |
Ксіомі в широкому асортименті представлені не тільки на домашньому, але і на світовому ринку. Зокрема, в Україні доступні для покупки всі актуальні моделі бренду. Щорічно компанія випускає відразу кілька варіантів із різних лінійок, у різному ціновому сегменті. Так що шанувальникам цієї компанії завжди є з чого вибрати:
«Мейзу» в останні роки значно знизили оберти. Раніше компанія наслідувала «Епл» і презентувала по одному смарту щороку, але така фішка не особливо прижилася. Бренд вирішив випускати моделі частіше, і якщо раніше «мейзумани» могли вільно купувати нові апарати, сьогодні з цим складніше.
Зокрема, новинки 2021 Meizu 18 і 18 Pro представлені тільки на домашньому ринку. Глобальних версій немає, а значить, і підтримки рідної мови теж. Тільки англійська та китайська. Останній флагман бренду, що вийшов, можна знайти за вартістю ≈15 тис. грн, більш бюджетні рішення реалізуються разів у 5 дешевше.
Смарти цієї фірми популярні внаслідок:
Звичайно ж, зовнішній вигляд та складання гаджетів — на високому рівні. Крім того, радує велика кількість вибору моделей.
Може зацікавити: Xiaomi Redmi Note 9 Pro: огляд 8 параметрів та особливостей
Смарти бренду доступніші за вартістю, ніж конкуренти. При цьому останнім часом виникли складнощі з їх постачанням на український ринок. «Мейзуманів» це не бентежить, адже в пристроях бренду є:
У плані дизайну це прогресивні стильні моделі, у яких нічого не люфтить та не скрипить у корпусі, кожен елемент на своєму місці.
З огляду на все вище розглянуте варто віддати першість у битві компанії «Сяомі». Цей бренд не втомлюється покращувати та доопрацьовувати смарти, гнучко реагує на попит та потреби користувачів. Потрібні камерофони — ось вам багатосенсорні моделі з чудовою якістю знімання, хочеться класного звучання — отримуйте гаджети з об’ємною акустикою. При цьому компанія не урізає ринок бюджетників, у яких, є все, крім доступного цінника.
Допомагаємо визначитися: OPPO або Xiaomi: порівняння телефонів за 7 параметрами
Вам сподобалася стаття?
Топ - 10 новин
Останні новини
Який фотоапарат краще купити фотографу-початківцю — 6 критеріїв вибору
Оптимально, коли технічні можливості камери на одному рівні з навичками користувача. Занадто складну техніку брати новачкові не варто. Функціонал бюджетних моделей теж дозволяє робити знімки виняткової якості, при цьому не доводиться занадто витрачатися при покупці.
Як скинути пароль Windows 11 або замінити на новий — 6 варіантів
Зникнення пароля — не вирок операційній системі. Існує кілька методів оминути авторизацію. Із завданням можна впоратися, навіть якщо немає відповідей на контрольні запитання та контактів для отримання коду безпеки.
ТОП 10 електричних варильних панелей — огляд та поради щодо вибору
Допоможемо розібратися в різноманітності пропозицій та вибрати оптимальне рішення для своєї кухні.
Олива з молібденом — плюси та мінуси, 6 аргументів «за» і «проти» застосування
Його розглядають як спосіб поліпшити роботу двигуна і продовжити термін коштом антифрикційної добавки. Розберемося, як саме молібден впливає на мотор, які дає переваги та таїть недоліки.
Як перевірити кросівки Адідас на оригінальність — 5 порад
Варто прочитати, щоб не потрапляти на виверти шахраїв.
ТОП 9 телефонів до 10000 грн — чи виправдовують вони свою вартість
Економлячи на вартості, чи не втрачаємо в продуктивності? Тут огляд 9 моделей.
Який комп’ютер купити дитині для школи — 5 ключових факторів правильного вибору
Вимоги: щоб справлявся з навчальними завданнями та підходив для розваг. Розглянемо 5 аспектів.
Зволожувач повітря — користь і шкода за 7 критеріями
Обговорюємо «підводні камені» зволожувача. Ви з нами?
Яка пральна машина краще Samsung чи Bosch — зіставляємо 5 параметрів
Німецький і південнокорейський виробники надійні та невибагливі. Але є нюанси. Ось їх піднаготна.
Порівняння камер смартфонів та фотоапаратів — 3 базові критерії
Настав час визначитися — портативність чи оптична перевага!
Немає коментарів