Є сотні хороших смартфонів до 5 000 грн (в межах $200). Можна голову зламати в пошуках того самого. Не варто. Ми зламали свої, щоб ви змогли вибрати найдостойніші з ТОП 5 девайсів.
Гарна робоча конячка без надмірностей по типу LIDAR-сканера. Підкуповує ціною, хорошою камерою та акумулятором з солідною місткістю.
Galaxy A21s випускають в чорному, білому, синьому та червоному виконанні. Лицьова сторона під стать «духу часу» — 6,5 дюймовий TFT-дисплей без рамок та з камерою в кутку екрану.
Оперативки достатньо для більшості побутових завдань — від 3 до 6 Гб. А ось звичайної пам’яті для фотографів може виявитися мало. У цій моделі є версії тільки на 32 і 64 гіга. Любителі музики можуть зберігати пісні на microSD-флешку об’ємом до пів терабайта (такий, як SAMSUNG microSDXC 512GB Class 10 Evo Plus V2).
Bluetooth 5.0 дозволяє конектитися без «шнурів» до сучасної техніки, а аудіороз’єм mini-Jack (3,5 мм) подарує можливість конекту домашніх аудіосистем і дротових навушників.
У камери 4 модулі:
Не варто чекати від фронталки чогось надприродного — 13 Мп показують добротний результат. Вдень ви отримаєте гарні фото та відео, а ось вночі прийдеться шукати додаткове світло або задовольнятися наявністю «шумів». Якість відеознімання — FullHD з частотою зміни кадрів 30 к/с. Основна камера знімає ролики з такою ж якістю.
Сенсор глибини чітко виділяє неживі предмети, а макрознімання дозволить зняти «дрібниці» в деталях. Краще за все розмивання фону відбувається в режимі «живий фокус». Тоді вона творить справжню магію. І хоч з флагманами їй не зрівнятися, проте ця камера краще за більшість моделей по «прайсу».
Працює мобільний на базі Android 10, який сховали під оболонкою One UI 2.1. Також тут є NFC-чіп, а батарейка на 5000 мАг може прискорено підписатися зі швидкою зарядкою. Користувач отримує все, що йому потрібно від телефону у 2021 році, не переплачуючи за це.
Будь у формі: Кращі програми для підрахунку калорій: топ-10
Універсальний. Може виступити навіть у ролі павербанку! Xiaomi створювала лінійку Redmi Note в якості «бюджетних технологій для мас», але зараз навіть ця серія отримала функції «крутих» моделей.
Телефон випускають в 4 кольорах: чорний онікс, білий, опівнічний сірий та зелений. Проте завдяки переливам, сірий іноді стає схожим на синій, а зелений віддає смарагдовою бірюзою. Це не неон, який випалює очі, а спокійні бізнес-варіанти.
Як для своєї ціни, дисплей на висоті — IPS-матриця на 6,53 дюйма з роздільною здатністю 1080х2340 пікселів і яскравістю в цілих 450 ніт. Мобільний легко витримає роботу в яскравий день і під спалахами диско-куль на вечірці.
Фронтальна камера знаходиться в бублику зліва. Знімає вона на матрицю в 13 Мп та апертурою 2,25. Максимальна якість відео — FullHD з FPS (швидкістю зміни кадрів) 30. Задня камера не пасе задніх. У неї гідні параметри:
Якість роликів — FullHD з 30 FPS. При фільмуванні на макрооб’єктив, вона падає до HD (720 пікселів).
Залізо «середнє». Є варіанти на 3 та 4 Гб оперативки. Сховище — 64 та 128 Гб. Фільм на Redmi Note 9 не змонтуєш, але зробити ролик для соцмереж або зіграти катку в Call Of Duty можна не гірше, ніж на крутих мобільниках.
Також телефон працює з Bluetooth 5.0 та має на борту NFC для оплати «по повітрю». Любителям подивитися телевізор сподобається вбудований ІК-датчик, завдяки якому телефон можна використовувати як пульт для сумісних домашніх гаджетів.
Особливість пристрою — шикарний акумулятор на 5020 мАг, який можна використовувати як повербанк. У Redmi 9 присутня реверсивна зарядка, якої вистачить для підзарядки навушників або годинника. Працює вона не по «повітрю» як в iPhone 12, а через кабель USB C — USB C. Такого заряду вистачає на 1,5 дня роботи.
Прискорена підкачка енергії допоможе мобільному «насититися» за 2 год. 35 хв. Якщо немає стільки часу — достатньо «кинути до проводу» на пів години. Цього вистачить для 40% заряду, чого вистачить на 6-9 годин праці.
Вчимося креативному: Як знімати таймлапс на телефон: 9 кращих додатків
У цього малюка є камера з можливістю «сирого» знімання та солідна оперативка. А для пристроїв цього сегменту більшого і не потрібно!
Дизайн, як для бюджетників, стандартний — блок основної камери розташований зліва зверху, а датчик відбитків знаходиться на задній панелі. Втім, для тих, хто не любить змін — це навіть плюс. Вибір відтінків тут невеликий: чорний або блакитний.
Дисплей — 6,52 дюймовий LCD-екран з роздільною здатністю 720х1600 (або HD +). Фронталка захована в маленькому вирізі по центру екрана. Якщо користувачеві не подобається подібна «монобров», він може затемнити верхню частину дисплея. Завдяки цьому модуль стане майже непомітним.
Залізо в OPPO A15s — впевнений «середнячок». 4 Гб оперативної та 64 основної пам’яті вистачить для декількох сотень фотографій та десятка-двох важливих додатків. NFS, на жаль, немає — доведеться носити банківські картки з собою. Камера теж чогось надприродного не видає, проте результати показує хороші:
Можна самостійно керувати експозицією та балансом білого. Фотографам сподобається можливість фільмування в «сирому» RAW-форматі (де можна редагувати експозицію та інші параметри після знімка) — таку фічу зустрінеш навіть далеко не у всіх дорогих мобілках!
У фронталки «скромна» якість 8 Мп та світлочутливість 2.0. Обидва модулі (основний і передній) знімають відео в FullHD з FPS 30.
Акумулятор з потужністю «трохи вище середнього» (4230 мАч), але завдяки невибагливому залізу його вистачить на 1,5-2 дня роботи. Щоб отримати 80% заряду, мобілці потрібно 1,5 години. Для повного заряду знадобиться трохи більше, аніж 2 години.
Читайте також: Кращі компактні смартфони: топ 5 моделей
Хуавей не збирається засмучуватися через санкції та продовжує створювати круті мобілки на будь-який смак та гаманець. P Smart подобається користувачам завдяки просунутій квадро-камері, сканером відбитка збоку і сховищем на 128 Гб!
Зовні він порадує одним з трьох кольорів: чорним, золотим та зеленим. Задня панель оформлена з пластику, хоча по тактильнім відчуттям нагадує скло. В такому рішенні є плюси — якщо мобільний впаде на «спину», його зовнішній вигляд не постраждає.
Дисплей — смак і шик! Солідна 6,67 дюймова IPS-матриця якісно показує кольори з повною глибиною передачі та «чистим чорним» (недостатня темрява цього кольору — часта проблема бюджетних IPS-екранів). Дозвіл — 1080х2400 пікселів. Теплота дисплею регулюється. Також тут є «нічний режим», що працює як фільтр синього кольору.
Камера тут не сама стандартна, але цієї їй тільки в плюс. Тут немає телеоб’єктива, зате у мобільника відмінні камери. Характеристики говорять самі за себе:
Завдяки просунутому «нічному» режиму фотографує в сутінках та темний час доби. У PRO-режимі можна тонко налаштувати камери. Якість відео — FullHD з 30 FPS. Стабілізація слабенька, так що особливо не побігати. Але ходити можна — ці моменти вона згладить.
Фронталка схована в бублик посеред екрану. Якість фотографій — 8 Мп. Відео знімає в такій же якості, як і основна камера. Оперативки вистачить на іграшки та простий монтаж — її тут 4 Гб. Звичної пам’яті в P Smart теж багато — 128 Гб. Якщо є охота, її можна розширити ще на 512 Гб будь microSD-флешкою. Підтримує Bluetooth 5.1, що дозволить підключатися до гаджетів ще швидше.
І хоч тут присутній NFC, проте його можна використовувати хіба що для прискореного конекту між гаджетами. Через санкції в телефоні немає GooglePay тому і розплатитися в магазині з ним зась.
Акумулятор тут — на заздрість! 5000 мАч вистачить на 2 дні, навіть якщо по 3-4 години сидіти в Тік-Тоці. А швидка зарядка на рекордних 22,5 Вт (справжній флагманський показник) дозволяє підживити пристрій за 1,5 години.
Корисно: Як змінити оператора, не змінюючи номер телефону: 4 ступені до успіху
Бюджетний Сяомі готовий позмагатися з планшетною Note-версією. І тут є чим похвалитися: Redmi 9 помітно виріс з часів «вісімки», а за багатьма параметрами навіть нарівні з дорогим Note 9.
Екран — IPS-матриця з діагоналлю 6,53 дюйма та FullHD+ дозволом. Мерехтіння на низькій яскравості відсутнє. У минулій версії екран був трохи менше, та й роздільна здатність була у 2 рази нижчою — всього лише HD+. Візуально фронтальна частина виглядає «дорого». Це стало можливим завдяки заокругленим краям.
Сам корпус Redmi 9 виконаний з матового пластика і це вибивається із загального «нарядно-блискучого» настрою 2021. Ця особливість дозволяє носити його без чохла та не боятися відбитків пальців: їх тут просто не видно. При цьому, відтінків у новинки більш ніж достатньо — класичний чорний, синьо-фіолетовий та зелений аквамарин.
Камера схожа з іншими учасниками огляду — квадро об’єктив став негласною класикою 2021 року. Технічні характеристики наступні:
Звичайна камера знімає добре ввечері й непогано в напівтемряві. Є автофокус — правда, чим темніше навколо, тим довше він буде спрацьовувати. У камери з надшироким кутом чудес взагалі чекати не варто — автофокусу немає, а деталізація в умовах слабкого освітлення трохи кульгає. Проте ліхтарик може врятувати ситуацію.
Фронталка вмонтована в маленький «бублик» по центру верхньої частини екрану. Видає стандартні для цієї цінової категорії 8 Мп зі світлочутливістю 2.0. Є портретний режим, що спритно відокремлює задній фон.
Всього у Redmi 9 є 2 версії: базова на 3/32 Гб та поліпшена на 4/64 Гб. По можливості бажано брати другу — тоді в телефон можна помістити більше програм та контенту. І хоч фотографії можна зберігати на флешці до 512 Гб, але самі додатки на знімний носій не запишеш. Тому базова версія підійде аскетам або пенсіонерам, яким головне в мобільному телефоні — мати можливість швидко вийти на зв’язок.
Redmi 9 можна використовувати як мобільний гаманець — благо NFC та GooglePay виконують свої обов’язки на «10-ку».
Батарейка солідна — 5020 мАг, цього вистачить на 2 дні роботи. Мобільний підтримує швидку зарядку, але в комплекті є тільки блок на 10 Вт. В такому випадку він наситить акумулятор за 2 години. Любителям енергії потрібно придбати 18-ватну зарядку окремо — зате тоді мобільний заряджатиметься за 70-85 хвилин.
Щоб прийти до остаточного рішення, який з кращих смартфонів до 5000 грн підійде вам, рекомендуємо ознайомитися з таблицею:
Параметр/Пристрій | Samsung Galaxy A21s | Xiaomi Redmi Note 9 | OPPO A15s | Huawei P Smart 2021 | Xiaomi Redmi 9 |
Габарити, мм | 153,7 х 75,3 х 8,9 | 160,5 х 74,5 х 8,3 | 164 х 75,4 х 7,9 | 165.65 х 76.88 х 9.26 | 163,32 х 77,01 х 9,1 |
Вага, гр | 192 | 178,8 | 177 | 206 | 198 |
Діагональ, дюймів | 6,5 | 6,43 | 6,52 | 6.67 | 6,53 |
Роздільна здатність, пікселів | 1600х720 | 1080х2040 | 1600х720 | 1080х2400 | 2340×1080 |
Тип матриці | PLS | IPS | LCD | IPS | IPS |
Оперативна пам’ять, Гб | 3/4 | 3/4/6 | 4 | 4 | 3/4 |
Основна пам’ять, Гб | 32/64 | 64/128 | 64 | 128 | 32/64 |
Підтримка карт пам’яті | так, до 512 Мб | так, до 256 Гб | так, до 256 Гб | так, до 512 Мб | так, до 256 Гб |
Процессор | Exynos 850 | Mediatek Helio G95 | MediaTek Helio P35 | HiSilicon Kirin 710A | Helio G80 |
Основна камера | Основний сенсор ISOCELL GM2 — 48 Мп;Ультраширока камера — 8 Мп;Макро об’єктив — 2 Мп;Датчик глубини — 2 Мп | Головна камера — 48 Мп, апертура 1.8Ультраширокий кут — 8 Мп, діафрагма 2.2Макромодуль — 2 Мп, чутливість до світла 2.4TOF-датчик (для боке) — 2 Мп, діафрагма 2.4 | Основний модуль — 13 Мп, апертура 2.2;Макро-камера — 2 Мп, діафрагма 2.4;TOF-датчик — 2 Мп, апертура 2.4; | Основна камера — 48 Мп, апертура 1.8.Ширококутний модуль — 8 Мп, діафрагма 2.4, кут огляду 120°.Макро-камера — 2 Мп, апертура 2.4, вміє фокусуватись на об’єктах на відстані 4 см.TOF-сенсор — 2 Мп, світлосила 2.4. | Основний модуль — 13 Мп. апертура 2.2Надширока камера — 8 мп, чутливість до світла 2.2Макро камера — 5 Мп, діафрагма 2,4Датчик для портретів (TOF-сенсор) — 2 Мп, апертура 2.4 |
Фронтальна камера | 13 Мп, апертура 2.2 | 13 Мп, чутливість до світла 2,5 | 8 Мп, апертура 2.0 | 8 Мп, апертура 2.0 | 8 Мп, апертура 2.0 |
Наявність NFC | Так | Так | Ні | Так, проте відсутній GooglePay | Так |
Ємність акумулятору, мАг | 5000 | 5000 | 4230 | 5000 | 5020 |
Необов’язково витрачатися, щоб отримати мобілку, яка може легко замінити ноутбук. Всі ці можливості вже є в бюджетному сегменті — смартфони, представлені в огляді, тому доказ!
Вірний вибір: Що краще: iPhone або Samsung — який з 2 смартфонів вибрати?
Вам сподобалася стаття?
Топ - 10 новин
Останні новини
Електробритва Philips — яку вибрати з 5 серій виробника
Бренду Philips більше ніж 100 років. За час існування компанія кілька разів змінювала сферу діяльності. Виробництво електробритв — один з важливих напрямків, починаючи з 1930-х років минулого століття. Читайте про лінійки продукції, на які ділиться асортимент у наші дні.
Рейтинг електробритв Philips з 10 моделей
Бритви Philips асоціюються з високою якістю продукції. Однак різноманітність моделей може ввести у ступор навіть досвідченого покупця. Читайте вибірку з 10 електробритв, де представлені всі серії виробника: від преміальної до бюджетної.
ТОП 8 прасок із парогенератором — характеристики, переваги та недоліки
Стаття для тих, хто цінує свій час і якість прасування.
Рейтинг недорогих прасок — аналіз 10 моделей, які добре продаються
В огляді тільки найкращі моделі з надійності та функціоналу. Якщо шукаєте праску, яка добре справляється з прасуванням і не б'є по гаманцю, цей огляд для вас.
Який фотоапарат краще купити фотографу-початківцю — 6 критеріїв вибору
Оптимально, коли технічні можливості камери на одному рівні з навичками користувача. Занадто складну техніку брати новачкові не варто. Функціонал бюджетних моделей теж дозволяє робити знімки виняткової якості, при цьому не доводиться занадто витрачатися при покупці.
Як скинути пароль Windows 11 або замінити на новий — 6 варіантів
Зникнення пароля — не вирок операційній системі. Існує кілька методів оминути авторизацію. Із завданням можна впоратися, навіть якщо немає відповідей на контрольні запитання та контактів для отримання коду безпеки.
ТОП 10 електричних варильних панелей — огляд та поради щодо вибору
Допоможемо розібратися в різноманітності пропозицій та вибрати оптимальне рішення для своєї кухні.
Олива з молібденом — плюси та мінуси, 6 аргументів «за» і «проти» застосування
Його розглядають як спосіб поліпшити роботу двигуна і продовжити термін коштом антифрикційної добавки. Розберемося, як саме молібден впливає на мотор, які дає переваги та таїть недоліки.
Як перевірити кросівки Адідас на оригінальність — 5 порад
Варто прочитати, щоб не потрапляти на виверти шахраїв.
ТОП 9 телефонів до 10000 грн — чи виправдовують вони свою вартість
Економлячи на вартості, чи не втрачаємо в продуктивності? Тут огляд 9 моделей.
Немає коментарів